Parrot AR.Drone 2.0 - emocje w rozdzielczości HD!

17.01.2012 18:19

Parrot, lider w produkcji bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych dla telefonów komórkowych, zrewolucjonizował świat gier wideo tworząc AR.Drone, pierwszy latający quadricopter wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości i pilotowany za pomocą łącza Wi-Fi. Teraz na targach CES w Las Vegas pokazał najnowsze dzieło - AR.Drone 2.0.

 

Parrot AR.Drone 2.0 - emocje w rozdzielczości HD!

 

Parrot AR.Drone 1.0

 

 

 

 

Zawodnicy Football Pro Abidal, Maxwell, Adriano i Seydou testują Parrot AR.Drone

 

AR.Drone 2.0, nowa generacja słynnego quadricoptera high-tech, który może być kontrolowany przez Wi-Fi przy użyciu smartfona lub tabletu. Dzięki nowej kamerze o wysokiej rozdzielczości, nagrywaniu wideo, dzieleniu danych dotyczących lotu, nowemu trybowi pilotażu, większej stabilności i nowemu wyglądowi, AR.Drone 2.0 oferuje tak bogate wrażenia, jak żadne inne urządzenie!

 

 

Latająca kamera HD

Podczas lotu, przednia kamera Parrot AR.Drone 2.0 przesyła obraz w czasie rzeczywistym, na ekran urządzenia w rękach użytkownika. Po raz pierwszy kamera AR.Drone 2.0, o rozdzielczości 1280 x 720 pokazuje widok prosto z podniebnych lotów w wysokiej rozdzielczości i z niewiarygodną płynnością. Pilot może cieszyć się wrażeniami, jak gdyby sam znajdował się na pokładzie. Na potrzeby gier, kamera może również rozpoznawać specyficzne kształty i kolory, aby pokazać elementy rozszerzonej rzeczywistości na ekranie smartfona.

 

 

Nagrywaj i dziel się swoimi doświadczeniami z latania

Dzięki nowej aplikacji do pilotażu - AR.FreeFlight 2.0 - gracze mogą nagrywać swoje własne filmy HD i oglądać je lub dzielić się nimi ze społecznością AR.Drone. Dodatkowo, przy użyciu funkcji "travelling", pilot może filmować sekwencje wideo w rozdzielczości HD, jak prawdziwy profesjonalista! Wystarczy wybrać kierunek poruszania (w przód, w tył, na boki) oraz czas trwania, a AR.Drone 2.0 zrobi resztę.

 

 

AR.FreeFlight 2.0, nowa platforma do pilotażu i dzielenia się wrażeniami

Oprócz latania AR.Drone'm, nowa aplikacja AR.FreeFlight 2.0 - do pobrania za darmo z AppStore i Android Market - oferuje graczom nowy interfejs i wiele opcji.

* FreeFlight: dostęp do aplikacji do pilotażu. Pilot może nagrywać przebieg lotu, filmy wideo HD lub wykonywać zdjęcia, zapisując je w swoim urządzeniu sterującym. Wszystkie dane lotu (wysokość, prędkość, czas trwania i miejsce) mogą być zapisane, oglądane przez pilota i udostępniane społeczności.

* Guest Space: dostęp do najlepszych filmów i praktycznych informacji dotyczących AR.Drone 2.0

* Aktualizacje: dostęp do darmowych aktualizacji oprogramowania do AR.Drone 2.0.

* AR.Drone Academy: namierz najlepsze miejsca do lotów, obserwuj wyczyny innych pilotów na wideo i dziel z nimi parametry lotów.

* AR.Gry: dostęp do aplikacji i gier dostępnych dla AR.Drone.

* Zdjęcia i filmy: bezpośredni dostęp do własnych filmów i zdjęć. Oglądaj je lub wgrywaj na YouTube, aby dzielić się ze społecznością AR.Drone.

 

 

Absolute Flight - rewolucyjny, wyjątkowo intuicyjny sposób pilotażu

Zaraz po załadowaniu aplikacji do pilotażu AR.FreeFlight 2.0 do smartfona lub tabletu z iOS lub Android, Parrot AR.Drone 2.0 łączy się z nim poprzez Wi-Fi. Po uzyskaniu połączenia wszystkie instrumenty pokładowe będą widoczne na ekranie pokazującym również widok z kokpitu. Po wciśnięciu przycisku umożliwiającego start, uruchomione zostaną wszystkie cztery silniki i AR.Drone 2.0 wystartuje samodzielnie. Pilotowanie jest bardzo proste. Używając kciuków położonych na ekranie po obu jego bokach automatycznie w miejscu dotknięcia pojawią się przyciski sterujące:

 

Parrot AR.Drone - pilotowanie jest teraz możliwe na Androidzie

 

-> Wciśnij i przytrzymaj lewy przycisk, a AR.Drone 2.0 będzie podążał w kierunku zgodnym z ruchem sterownika w rękach pilota: do przodu, do tyłu lub na boki, kiedy odpowiednio przechylisz smartfon lub tablet w pożądanym kierunku.

-> Przesuń palcem nad prawym przyciskiem, a quadricopter wzniesie się, opadnie bądź obróci w prawo lub w lewo.

 

 

 

 

Dzięki nowemu, opatentowanemu przez Parrot trybowi pilotażu Absolute Control, gracz otrzymuje bardzo intuicyjny system kontroli. Dzięki magnetometrowi 3D, AR.Drone 2.0 zna dokładnie swoje położenie i orientację względem smartfona, będącego jego punktem referencyjnym. Pilot nie potrzebuje już dbać o orientację przedniej kamery, ponieważ quadricopter dokładnie śledzi ruchy sterownika i jego wychylenie. Doświadczeni gracze mogą wybrać tryb Relative Flight, czyli konwencjonalną metodę pilotażu. W tym trybie wyłączony zostaje magnetometr, a pilot samodzielnie steruje orientacją urządzenia bez dodatkowej pomocy.

 

 

 

 

Zadziwiająca stabilizacja na każdym pułapie

Serce AR.Drone 2.0 zawiera MEMS (systemy mikro elektromechaniczne). 3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop, 3-osiowy magnetometr i czujnik ciśnienia dają Parrot AR.Drone 2.0 wyjątkową stabilizację lotu, ale pomocne są dodatkowo:

* 2 ultradźwiękowe czujniki, które analizują pułap lotu do 6 metrów wzwyż. Nowość! Czujnik ciśnienia zapewnia doskonałą stabilizację wertykalną.

* 4 wirniki, specjalnie zaprojektowane na potrzeby AR.Drone 2.0, pozwalają na przeprowadzenie płynnego lotu.

* druga kamera, umieszczona pod quadricopterem i połączona z centralnym układem inercyjnym, mierzącym prędkość statku powietrznego przy użyciu systemu porównującemu obrazy.

 

 

Dwa kadłuby, stworzone do dwóch różnych typów lotów

Parrot AR.Drone 2.0 posiada 2 kadłuby o specjalnym kształcie. Wykonane z PA66 (materiał używany do  produkcji zderzaków samochodowych) kadłuby są bardzo lekkie i wysoce odporne chroniąc quadricopter.

Do lotów na zewnątrz zaprojektowano konturowany kadłub występujący w trzech kolorach (pomarańczowo-żółtym, pomarańczowo-zielonym, pomarańczowo-niebieskim) - redukuje opór powietrza i zapewnia stabilność i ułatwia operowanie AR.Drone 2.0.

 

 

Podczas lotów we wnętrzach, drugi kadłub chroni dodatkowo łopatki wirników przed uderzeniami o przeszkody. Czarno-biały kokpit podkreślony czerwonym paskiem wzmacnia tajemniczy i porywający wygląd quadricoptera.

Diody świecące (zielone z przodu, czerwone z tyłu) zamieszczone na podwoziu, pomagają pilotowi w śledzeniu i orientacji AR.Drone 2.0 w trakcie lotu.

Parrot AR.Drone 2.0 jest zasilany akumulatorem Li-ion (w komplecie), będzie dostępny na rynku polskim w drugim kwartale 2012 roku, przed sezonem wakacyjnym, w cenie zbliżonej do poprzedniej wersji urządzenia.

 

 

 

 

Parrot AR.Drone 2.0
ok. 1500 PLN
Tagi: