Soczysta impreza karnawałowa z First

10.01.2012 15:26

Karnawał to czas zabawy, towarzyskich spotkań w gronie znajomych i... kolorowych drinków, które mają nie tylko dobrze smakować, ale również apetycznie wyglądać. Podczas imprez karnawałowych zazwyczaj nie brakuje muzyki i tańca, warto zatem pomyśleć o orzeźwiających i lekkich napojach.

Zawsze na czasie jest owocowa nuta - lubiana praktycznie przez wszystkich. Świeżo wyciskane soki w połączeniu z rumem stanowią lekki i przyjemny drink, zaś podawane solo stanowią smaczną alternatywę dla osób nie spożywających alkoholu.

 

 

Wśród karnawałowych propozycji można wymienić takie drinki, jak Pina Colada (tutaj przyda się sok z ananasa), Kankan z sokiem z winogron czy wermut z sokiem pomarańczowym, przyozdobione dodatkowo plasterkiem świeżej pomarańczy. Równie dobrze, zamiast bazowania na gotowych przepisach, można samemu stworzyć niecodzienne kompozycje. Szampan tylko z mrożoną truskawką? Może najwyższa pora ożywić nieco jego smak, na przykład sokiem z limonki?

Alternatywą są również owocowe koktajle. Podobnie jak napoje zawierające świeże soki, są orzeźwiające, ale jednocześnie bardziej sycące - wszystko to dzięki gęstszej konsystencji. Przystrojone kandyzowanymi owocami czy kolorowym mieszadełkiem, prezentują się równie dobrze co tradycyjne drinki. Dla pikanterii może delikatnie doprawić je alkoholem, który nada im wyrazistego smaku.

 

 

Zimowa aura sprzyja temu, aby spotkania towarzyskie odbywały się w domowym zaciszu. Tym samym to gospodarze przejmują barmańskie obowiązki. Zamiast korzystać z soków ze sklepowych półek, warto samemu przygotować pełnowartościowe napoje. Kiedy karnawałowe imprezy spędzamy w szerszym gronie, warto pomyśleć o sprzęcie, który ułatwi szykowanie ulubionych napoi. Mało kto ma ochotę ręcznie wyciskać czy kroić składniki drinków, dlatego też dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z sokowirówki.

 

First - sokowirówka na całe owoce FA 5206-1

 

Warto pamiętać, aby urządzenie miało wygodny wkład i nadawało się do wyciskania soków zarówno z owoców, jak i z warzyw. Również przydatny będzie duży pojemnik - dzięki niemu można wycisnąć sok z większej ilości owoców. Sokowirówka przyda się szczególnie teraz, gdy mamy pod dostatkiem świeżych i niedrogich egzotycznych owoców. Jeśli chcemy przygotowywać pyszne soki dla wszystkich gości, najlepiej zakupić model, który ma przede wszystkim duży pojemnik na odpadki - niektóre sokowirówki są wyposażone w pojemnik o pojemności 3,5 litra. - mówi Paulina Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria. - Warto kupić sokowirówkę, której odpływ skieruje sok bezpośrednio do podstawionej szklanki. Jeśli nie chcemy żeby urządzenie przesuwało się po blacie stołu, sprawdźmy, czy posiada gumowe przyssawki. - dodaje Szczepaniak.

Nie wolno zapominać o tym, że soki z sokowirówki mają swoje zdrowotne zalety. Po pierwsze - gwarancja świeżości oraz pewność, że jedyny cukier w soku to ten, który zawarty był w owocach. Ponadto, w przeciwieństwie do tych z kartonów, mają intensywniejszy aromat oraz bogatszy smak. Jednak przede wszystkim to witaminowe bomby, dzięki którym nie tylko zadbamy o naszą odporność ale też zdrową cerę oraz włosy. A dobre samopoczucie oraz wygląd to podstawa udanej karnawałowej zabawy.

 

 

 

 

First Polska