Ukołysz mnie mamo...

24.10.2013 09:57

Kołysanie i bujanie to czynności uwielbiane przez większość dzieci. I nie ma w tym nic niezwykłego - kołysanie jest naturalne, przypomina ruchy, które każdy malec odczuwał w życiu płodowym. A jeszcze kilkanaście lat temu panował pogląd, że kołysanie i noszenie jedynie "rozpuszcza" dziecko...

 

 

Tymczasem badania naukowe udowodniły, że kołysanie to bardzo istotny bodziec stymulujący rozwój niemowlęcia - pomaga w wytwarzaniu się połączeń między neuronami w mózgu, a także wpływa pozytywnie na rozwój układu przedsionkowego (to część systemu nerwowego, odpowiedzialna za zmysł równowagi oraz koordynację ruchową). Układ ten najintensywniej rozwija się w pierwszych dwóch latach życia człowieka.

 

 

Kołysane dziecko szybciej nauczy się siedzieć, raczkować i chodzić, ale też skakać na jednej nodze, chodzić po krawężniku, wchodzić po schodach i jeździć na rowerze. Kołysanie pobudza mózg do aktywności.

 

 

Dziecko odkrywa, że istnieje zależność między zmianą pozycji ciała, a tym co widzi - rozwija dzięki temu wyobraźnię przestrzenną. W końcu też, nic tak nie uspakaja jak monotonne, leniwe bujanie. Psychologowie od lat powtarzają, że huśtając dzieci wychowujemy geniuszy.

 

 

Właśnie dlatego warto zadbać by w pokoju noworodka znalazło się miejsce dla bujanego fotela. Dzięki niemu karmiąc dziecko i tuląc każdego dnia zafundujemy mu porcję drogocennego bujania. To takie proste i przyjemne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

 

 

Wśród bogatej oferty drewnianych mebli firmy Pinio znajdziemy wygodny fotel bujany. Jego prosta drewniana konstrukcja znakomicie wpasuje się w klimaty wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Jest on na tyle obszerny, że bez trudu pomieści rodzica z dzieckiem.

 

 

Z czasem, gdy maluch zaczyna dorastać, przesiada się na huśtawkę czy hamak, a wtedy bujany fotel staje się elementem służącym wszystkim domownikom. Wspaniale sprawdzi się na tarasie, w sypialni czy w salonie. To taki przyjazny mebel, który kiedy raz zawita do domu, pozostaje na wiele pokoleń, niosąc wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa i dając odrobinę lenistwa i wytchnienia, zawsze gotowy, by ukołysać.

 

 

 

Pinio