Joga w Parku - w trosce o jakość Twojego wolnego czasu!

04.08.2011 14:17

Lato w mieście? Słoneczne dni spędzone za biurkiem w pracy? Brak czasu na chwile relaksu i regeneracji? Czas na zmiany! Niech to lato będzie przełomowe dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać Jogi w Parku i fantastycznym weekendowym czasem dla tych, którzy są z nami od lat.

 

 

Joga w Parku - to odpowiedź na Twoje potrzeby! Już po raz kolejny, w największych miastach Polski Fundacja Biosferis organizuje aktywne spotkania z jogą na świeżym powietrzu. Za darmo i dla każdego! Teraz, kiedy nareszcie pogoda próbuje być naprawdę letnia, wybór jest jasny - dołącz do Jogi w Parku!

 

 

Gdzie i kiedy?
Jak to wygląda? Bardzo prosto! Od sobotniego poranka 19 czerwca w Warszawie (Pole Mokotowskie) i od 3 lipca Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Nowym Sączu, Katowicach, Czeladzi, Bielsku-Białej w największych miejskich parkach spotykamy się, by wspólnie pod okiem instruktorów z lokalnych szkół jogi ćwiczyć podstawy jogi.

 

 

Dla kogo?
Absolutnie dla każdego! Jak wiadomo, joga działa kojąco zarówno na nasze ciało, jak i na duszę, pozwala poznać siebie i swoje potrzeby. Jogę mogą ćwiczyć wszyscy bez względu na to, czy mieli z tego typu ćwiczeniami do czynienia wcześniej. Asany, bo tak nazywają się pozycje w jodze dobierane są tak, aby każdy bez względu na stopień zaawansowania mógł czerpać z zajęć radość i satysfakcję.

 

 

Co zyskujesz?
Dzięki regularnemu ćwiczeniu jogi niezwykle szybko i znacznie bezpieczniej niż w innych dyscyplinach (poprzez zminimalizowane ryzyko kontuzji) usprawniamy nasze ciało. Staje się ono bardziej elastyczne, dotlenione i po prostu piękniejsze. Znika stres i wszelkie napięcia, wzmaga się siła koncentracji, wzrasta odporność organizmu na choroby. Wyniki badań potwierdziły wpływ jogi na niemalże wszystkie (!) fizyczne, fizjologiczne i psychologiczne zaburzenia. Jogini nie narzekają na bóle głowy i stawów, nie mają też problemów z depresją czy nadwagą. Dzięki jodze uczymy się także akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy. Z jogą żyje się zdrowiej, pełniej i dłużej.

 

 

Na całym świecie plenerowe spotkania połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz promocją zdrowego trybu życia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ruch i relaks podczas wspólnej praktyki jogi wytwarza mnóstwo pozytywnej energii, co bezpośrednio oddziałuje na niesamowitą atmosferę takich meetingów. Zabiegani i zapracowani mieszkańcy wielkich aglomeracji miejskich doceniają takie inicjatywy i odwdzięczają się zazwyczaj wysoką frekwencją.

 

 

Co ponad to?
Specjalnie dla Was organizatorzy wyszukują najbardziej odpowiednie miejsca w parkach, żeby każdy czuł się komfortowo podczas wykonywania ćwiczeń. Spotykamy się o 10.15, o 10:30 rozpoczynają się zajęcia, które za każdym razem prowadzi inny instruktor jogi. Ćwiczenia angażują różne partie ciała i umysłu w zależności od autorskiego pomysłu nauczyciela na dany dzień. Zajęcia zawsze prowadzone są na poziomie podstawowym, dzięki czemu każdy bez obaw może wziąć udział w sesji. Ćwiczenia trwają 1,5 godziny, w tym czasie macie niepowtarzalną okazję zapoznać się z przeróżnymi stylami nauczania jogi w praktyce.

 

 

Po sesji ćwiczeniowej czekają na Was chwile relaksu przy ciekawych wykładach, dodatkowych zajęciach tanecznych lub koncertach np. gongów - również na trawie. Wykłady dotyczą różnych aspektów mniej lub bardziej związanych z jogą, zawsze natomiast ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Co ważne od tego roku w wybranych miastach dział również kącik twórczych zabaw dla Waszego malucha. Teraz śmiało możecie przyprowadzić do parku swoją pociechę. Przez całą sesję jogi specjalnie wykwalifikowany zespół zorganizuje dla najmłodszych kreatywne, ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu zaraz obok ćwiczących rodziców. Dzięki temu ze spokojem będziecie mogli skupić się na zajęciach, mając w zasięgu wzroku swoje dzieci. Do kącika twórczych zabaw zapraszamy wszystkie maluchy od 3 lat.

 

 

Dzięki komu?
Pomysłodawcą projektu Joga w Parku jest Paweł Zatchej, który jogą zainteresował się 9 lat temu. W pełni doceniając korzyści płynące z jogicznej praktyki, od samego początku chciał się nimi dzielić z innymi. Jako że w podstawach filozofii jogi leży ciągły rozwój - Paweł ciągle rozwija swoją wiedzę i umiejętności na kursach nauczycielskich w kraju i za granicą. Prowadzi także wakacyjną wyjazdową szkołę jogi i tańca w najbardziej malowniczych zakątkach Polski.

 

 

Joga w Parku to cykl cotygodniowych spotkań z jogą połączonych ze wspólną praktyką i promocją zdrowego stylu życia, w okresie od 19 czerwca do 28 sierpnia br. w Warszawie oraz od 3 lipca do 28 sierpnia w 11 innych miastach Polski. Szczegółowy plan zajęć na stronie WWW.

tekst: Marta Teodorowska

 

 

 

Joga w Parku
bezpłatne
Tagi: