Sobienie Królewskie - czas rozpocząć sezon na golfa

16.04.2013 11:51

Zielona trawa, powiew lekkiego wiosennego wiatru, długo wyczekiwane słońce... i dołki. Opóźniony w tym roku, ze względu na przedłużającą się zimę, sezon na golfa czas uznać za otwarty. Pomimo obecnego ciągle w Polsce stereotypu, że gra należy do elitarnych i kosztownych, według danych Polskiego Związku Golfa dyscyplina rozwija się u nas bardzo dynamicznie, a uprawia ją już 20 tys. osób.

 

 

Nie ma drugiego takiego sportu, który umożliwiałby wielogodzinny kontakt z naturą oraz doskonałe możliwości towarzyskie, a argumentów za tym, by grać w golfa jest naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim jest to sport, który uprawiać może praktycznie każdy - niezależnie od kondycji czy wieku. Golf dzięki przemyślanej taktyce, która wymaga od graczy rozwiązywania pojawiających się podczas gry problemów, pobudza także kreatywność. Ćwiczymy więc nie tylko ciało, ale i umysł.

 

 

Wśród doskonałych do uprawiania tego sportu podwarszawskich lokalizacji na uwagę na pewno zasługuje mistrzowskie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club, które zostało zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Pole golfowe w Sobieniach Królewskich w harmonijny sposób łączy oryginalne krajobrazy Mazowsza ze starannie zaprojektowanymi dołkami, których kompleks posiada aż 18.

 

 

Specyficzna roślinność, precyzyjnie kreowane roughy i przeszkody wodne sprawią, że zdecydowany i uważny gracz zostanie nagrodzony, a nieuważny bezlitośnie będzie wpadał w kolejne zastawione przez projektantów pułapki. Dodatkową gwarancją doskonałych warunków gry jest piaskowe podłoże - mówi Radosław Pieniak, Dyrektor Generalny Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

 

 

Mistrzowskie pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club zostało przygotowane dla początkujących i zaawansowanych graczy oraz posiada doskonałe zaplecze treningowo-dydaktyczne. Gości także wiele ważnych turniejów i imprez sportowych. Już 20 kwietnia, na oficjalne otwarcie sezonu, na polu golfowym w Sobieniach Królewskich zostanie rozegrany I FJ Titleist Sobienie Golf Tour.

 

 

W dniach 1-2 czerwca odbędzie się natomiast ogólnopolska edycja prestiżowego turnieju Mercedes Trophy 2013. Turniej po raz pierwszy został zorganizowany przez firmę DaimlerChrysler w 1989 roku, a od roku 1991 odbywa się jako impreza sportowa na wszystkich kontynentach. Co rok bierze w niej udział ponad 50 tys. golfistów, uczestnicząc w eliminacjach do światowego finału w Stuttgarcie. Na polu golfowym w Sobieniach Królewskich prowadzony jest także całoroczny program szkolenia juniorów Sobienie Junior Golf Team.

 

 Sobienie Królewskie Golf & Country Club

 

Tagi: