3D nadchodzi - HTC EVO 3D - multimedialny telefon 3D już w sklepach

23.08.2011 13:53

HTC Corporation, międzynarodowy lider mobilnych innowacji i projektowania, wprowadził do polskich sklepów najnowszy, zaawansowany smartfon HTC EVO z ekranem 3D o przekątnej 4,3 cala, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 2499 zł.

 

 

HTC EVO 3D pozwala kręcić oszałamiające filmy i robić zdjęcia 3D za pomocą podwójnej kamery o rozdzielczości 5 magapikseli, a następnie dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Oszałamiający, stereoskopowy ekran pozwala tworzyć trójwymiarowe efekty, tak jakby obrazy i filmy wyświetlane były w głębi i przed ekranem, bez konieczności korzystania z okularów 3D. Użytkownicy tego nowego, multimedialnego telefonu mogą ponownie przeżywać cenne chwile, oglądając trójwymiarowe filmy wideo, mogą też korzystać z serwisu HTC Watch, umożliwiającego oglądanie hollywoodzkich przebojów filmowych i własnych filmów 3D. 

 

 

- Smartfony zrewolucjonizowały sposób międzyludzkiej komunikacji i rozrywki podczas podróży. Teraz możliwe jest zabranie ze sobą ulubionych filmów, muzyki, zdjęć i gier w dowolne miejsce na świecie - powiedział Florian Seiche, President HTC EMEA. - HTC EVO 3D pozwala cieszyć się nową technologią z dala od domu, umożliwiając utrwalanie wspomnień i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi w 3D - dodał.

 

 

HTC EVO 3D wykorzystuje doskonale znany i nagradzany interfejs HTC Sense. Użytkownicy mogą korzystać z trójwymiarowego menu i według własnych preferencji modyfikować aktywną blokadę ekranu, która staje się źródłem informacji o najważniejszych wydarzeniach. Aktywna blokada ekranu pozwala zdefiniować skróty do ulubionych aplikacji: pocztę elektronicznej, serwisów społecznościowych, zdjęć itp.

 

 

W HTC EVO 3D znajdzie się też kultowa aplikacja pogodowa, która za pomocą oszałamiających efektów wizualnych 3D i dźwiękowych zaprezentuje prognozy pogody. Ciekawie rozwiązano też trójwymiarowe przejścia między pulpitami i odświeżono wygląd i funkcjonalności aplikacji i widżetów, np. muzyki, wiadomości czy galerii.

 

 

Rozrywka z trójwymiarowymi filmami, zdjęciami i grami, wyświetlanymi na ekranie o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości qHD 960 x 540 z wyświetlaczem Sharp TFT LCD w technologii 3D, zyskuje zupełnie nowy wymiar. HTC EVO 3D wykorzystuje najnowszy, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon QSD8260 o taktowaniu 1,2 GHz, który nie tylko potrafi przetwarzać obrazy 3D, ale również szybko surfować w internecie, wykonywać zdjęcia poklatkowe i płynnie odtwarzać wideo HD (720p), posiada też 1 GB pamięci RAM, czyli więcej niż HTC Sensation, który wyposażono w 768 MB RAM. Dzięki takiemu połączeniu system działa płynnie, nawet kiedy jest przeładowany uruchomionymi aplikacjami. Trójwymiarowy EVO pracuje na systemie Android 2.3.4 z praktyczną nakładką Sense UI 3.0.

 

Aparat pozwala na przełączenie między trybem 2D i 3D oraz dodanie nowej perspektywy do obrazów za pomocą funkcji Tiltshift Effect. Rozmywa ona wybrane obszary ekranu uzyskując efekt trójwymiarowości. Na prawej krawędzi EVO 3D znajduje się dwustopniowy spust od aparatu oraz przełącznik, pozwalający wybrać opcję wykonywania zdjęć i nagrywania wideo w trybie 2D lub 3D. Aparat wyposażono w opcję autofocus i podwójną lampę błyskową LED. Zdjęcia 2D wykonywać można w rozdzielczości do 5 Mpix, 3D do 2 Mpix.

 

 

Mimo, że takie osiągi to nie najwyższa półka, to jednak zdjęcia z HTC EVO wychodzą dobrze. Filmy nagrywane kamerą wideo 2D oraz 3D mają rozdzielczość jakości HD do 720p z prędkością 30 klatek na sekundę, sprawdzając się doskonale również podczas wieczornych imprez.. Zarówno zdjęcia, jak i filmy 3D umieszczane są automatycznie w osobnym folderze w Galerii, i są przez to łatwo dostępne. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi o maksymalnej przesłonie f/2.2 aparat radzi sobie także w warunkach słabego oświetlenia.

 

 

Szkielet obudowy HTC EVO 3D zrobiony jest z metalu, pozostałe elementy z matowego plastiku. Prawie cały tył smartfona jest chropowaty, który dzięki temu nie ma szans łatwo wyślizgnąć się z dłoni. Telefon jest stosunkowo ciężki - waży 170 g, czyli więcej niż HTC Desire HD, jest masywny i solidny, a dzięki temu wytrzymały.

 

 

Zawartość zestawu:

*    Dwuczęściowa ładowarka sieciowa
*    Kabel USB do ładowania i transmisji danych
*    Zestaw słuchawkowy
*    Krótkie wprowadzenie
*    Instrukcja obsługi
*    Karta pamięci microSD o pojemności 8 GB

 

 

HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych i liderem technologicznym w branży, oferującym estetyczne, innowacyjne oraz wysokiej jakości smartfony. Kierunkiem wyznaczającym rozwój produktów HTC jest filozofia ciągłego szukania sposobów na łatwiejsze życie i komunikację międzyludzką dla wszystkich użytkowników smartfonów HTC.

 

 

 

 

 

 

HTC
2499 PLN