Dotykowy Samsung F480 z TouchWiz jak karta kredytowa

30.07.2008 12:51
F480 to kolejny w ofercie Samsunga model z pełnym dotykowym ekranem. Jego wyjątkowo płaska obudowa, obramowana eleganckim skórzanym etui w połączeniu z klasyczną, prostą linią kształtów tworzy produkt dla prawdziwych estetów. Eleganckie wykończenie metalowej obudowy, w stylu matowego szczotkowania, wizualnie dodaje mu wyrafinowania, a niewielkie rozmiary czynią z niego wygodny i wysmakowany gadżet.

Samsung F480 to kolejny w ofercie firmy model z pełnym dotykowym ekranem, wprowadzony na polski rynek. Jego wyjątkowo płaska obudowa obramowana eleganckim skórzanym etui w połączeniu z klasyczną, prostą linią kształtów tworzy produkt dla prawdziwych estetów. Proste i eleganckie wykończenie metalowej obudowy, w stylu matowego szczotkowania, wizualnie dodaje mu wyrafinowania, a niewielkie rozmiary (97,9 x 55 x 11,1 mm) czynią z niego wygodny i wysmakowany gadżet.

SGH-F480 to kolejny telefon, który wzbogacił portfolio firmy obok Samsunga - Giorgio Armani, modeli F490, i780 czy i900. Komórka wnosi na rynek nowość - interfejs TouchWiz, czyli kolejny sposób na wykorzystanie dotykowego ekranu w telefonie. Znakiem rozpoznawczym F480 jest więc jego wyjątkowy interfejs, zawierający specjalnie zaprojektowane obiekty (tzw. widgety), pozwalające użytkownikom na bezpośredni dostęp do ulubionych funkcji.

Funkcja pozwala na przeciąganie ikon konkretnych opcji bezpośrednio z menu na pulpit i tworzenie widgetów. Szybka i prosta w użyciu technika "przeciągnij i upuść" sprawia, że za jednym dotknięciem duży wyświetlacz LCD (2,8"), o rozdzielczości 240 x 320 pikseli i 262 tys. kolorach, nabiera nowego wyglądu. Niezwykłe menu obiektów zawiera takie funkcje, jak zegar, radio, odtwarzacz muzyczny mp3, zdjęcia oraz osobiste ustawienia - na przykład przypomnienia o urodzinach itp.

Dzięki widgetom korzystanie z F480 staje się nieustającą zabawą, a przede wszystkim daje możliwość "personalizacji" własnego telefonu. Ten inteligentny, dotykowy interfejs w połączeniu z wyrafinowanym designem czynią z F480 prawdziwie stylowe urządzenie - idealne dla osób, które uwielbiają wyrażać swoją indywidualność.

- Samsung F480 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, zadbaliśmy o to, by estetyczna strona komórki równała się jej efektywnemu działaniu - powiedział Jay Kim z zespołu UX Design Samsunga. Trzeba przyznać, że wygląd telefonu jest rzeczywiście zachęcający, ale też bardzo podobny do LG Prady i KS20.

Niezakłócona łączność i multimedialna rozrywka
Pomimo swych kompaktowych wymiarów, Samsung F480 może pochwalić się wszystkimi funkcjami multimedialnymi, w jakie powinien być wyposażony nowoczesny telefon komórkowy. Standard HSDPA (7,2 Mb/s) oraz łączność USB 2.0 pozwalają na szybki transfer danych. Bez względu na to, czy są to pliki muzyczne, czy wideo, użytkownicy mogą cieszyć się wszystkimi korzyściami nieprzerwanego połączenia z Internetem, w tym funkcją mobile blogging, a za sprawą przedniej kamery - również wideorozmów.

Pięciomegapikselowy aparat fotograficzny z lampą Power LED został wyposażony w najnowocześniejsze funkcje występujące zwykle cyfrowych "lustrzankach" - funkcję automatycznego ustawiania ostrości twarzy (Face Detection) i wysokiej klasy stabilizator obrazu. W telefonie znajdziemy również tryb wykrywania uśmiechu "Smile Shot". Dzięki niemu możliwe jest wykrywanie uśmiechu osoby znajdującej się w kadrze i automatyczne robienie zdjęcia. Wykonane zdjęcia lub nagrane filmy video można zachować na 220 MB wewnętrznej pamięci (lub rozszerzyć ją dzięki czytnikowi kart microSD), a następnie dowolnie modyfikować dzięki edytorowi foto i wideo.

W telefonie nie zabrakło również akcentów muzycznych. Zwolennicy dobrego brzmienia docenią doskonałą jakość dźwięku zapewnioną przez technologię ICE Power firmy Bang&Olufsen. Dzięki niej słuchanie muzyki razem z Samsung F480 to prawdziwa przyjemność. Znajdują się w nim także radio FM z technologią RDS. Telefon obsługuje on częstotliwości GSM/EDGE 900, 1800 i 1900 MHz. Telefon Samsung F480 jest oficjalnym telefonem Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Dostępny jest sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 1299 złotych.

Samsung F480 - charakterystyka modelu:

* Standard: GSM (900/1800/1900), GPRS, EDGE, 3G, HSDPA 7.2 Mbps, WCDMA 2100
* Aparat: 5 megapikseli CMOS, Auto Focus, aparat do wideorozmów, Lampa Power LED, stabilizator obrazu, edytor zdjęć, funkcja Smile Shot, funkcja rozpoznawania twarzy (Face Detection), interfejs użytkownika w trybie panoramicznym
* Wyświetlacz: dotykowy LCD TFT 2,8", 262 tys. kolorów, rozdzielczość 240 x 320 pikseli
* Interfejs: TouchWiz
* Bateria: Li-Ion 1000 mAh
- Czas rozmowy: 3 godziny
- Czas czuwania: 250 godzin

* Funkcje:  
- Mobile blogging
- USB 2.0; Bluetooth 2.0
- Odtwarzacz audio: MP3, AAC, AAC+, WMA, AMR, WAV
- Odtwarzacz wideo: MPEG4, WMV, H.263, H.263, Real, oraz edycja wideo
- Nagrywanie wideo - MPEG4, QVGA, 15 klatek na sekundę
- Pełna obsługa przeglądarki internetowej
- Wyszukiwarka Google
- Radio FM z RDS, podcasty
* Pamięć: 220 MB + czytnik kart microSD
* Wymiary: 97,9 x 55 x 11,1 mm
* Waga: 100,6 g
* Obudowa: Przyjemna w dotyku i wyglądzie; matowa, szczotkowana, metalowa.

Samsung
1299 PLN