HTC Flyer - pierwszy tablet z HTC Sense już w sklepach!

16.05.2011 13:46

Tablet z obudową wykonaną z jednego bloku aluminium, usługą wideo HTC Watch i technologią HTC Scribe, wchodzi do sprzedaży w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce. Flyer łączy najwyższej klasy wzornictwo i wykorzystuje nowy HTC Sense, przystosowany do obsługi tabletów.

 

 

HTC Corporation, międzynarodowy lider mobilnych innowacji i projektowania, ogłosił, że jej pierwszy tablet - HTC Flyer będzie dostępny w sklepach już od 16 maja. Komputer może być obsługiwany za pośrednictwem dotykowego ekranu, jak i za pomocą rysika. Dostępne są wersje z modułami komunikacji 3G i WiFi lub tylko WiFi. HTC Flyer można kupić w sklepach detalicznych lub za pośrednictwem sklepu internetowego HTC.

 

 

- Jesteśmy zadowoleni z pozytywnej reakcji, z jaką spotkał się HTC Flyer od czasu prezentacji tabletu w lutym. Cieszymy się, że możemy wprowadzić go na największe rynki Europy. - powiedział Florian Seiche, President HTC EMEA. - HTC Flyer różni się znacząco od wszystkich innych tabletów dostępnych na rynku i z niecierpliwością czekamy na opinie dotyczące wykorzystania naszego produktu w codziennym życiu, zarówno do pracy jak i rozrywki.

 

 

HTC Flyer z modułem 3G i WiFi wyposażony w 32 GB pamięci, z możliwością  rozszerzenia o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD, kosztuje 649 euro. Model wyposażony jedynie w moduł WiFi i 16 GB rozszerzalnej pamięci dostępny jest w cenie 499 euro. Oba modele zostały wyposażone w aktywny rysik Flyer Magic Pen obsługujący technologię HTC Scribe, służący do interakcji z komputerem.

 

 

HTC Flyer, począwszy od 16 maja, będzie dostępny w sklepach detalicznych i internetowym sklepie HTC w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Danii, Norwegii, Szwecji, Czechach, Węgrzech i Rumunii.

 

 

Najwyższej klasy wzornictwo i wydajność
Tablet umieszczony w cienkiej, aluminiowej obudowie waży tyle, co przeciętna książka. Urządzenie charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, z jakiej znane są smartfony firmy HTC. HTC Flyer, dzięki szybkiemu procesorowi o częstotliwości 1,5 GHz, 7-calowemu ekranowi dotykowemu, szybkiej łączności bezprzewodowej, doskonale nadaje się dla osób, które czekały na wydajny i kompaktowy tablet.

 

 

HTC Sense dla tabletów

HTC Sense, przystosowany dla tabletów, zaskakuje i zachwyca użytkowników trójwymiarowym interfejsem. Unikalny, obrotowy widok widgetów, podobny do zaprezentowanego w HTC Sensation, prezentuje najważniejsze informacje na ekranie komputera, a obsługa technologii Flash 10 i HTML 5.0 umożliwia przeglądanie Internetu bez ograniczeń.

 

 

 

Strumieniowe mobilne filmy dzięki HTC Watch
HTC Flyer jest pierwszym tabletem z nowym serwisem wideo - HTC Watch, oferującym ponad 600 filmów i programów telewizyjnych największych wytwórni filmowych. Filmy mogą być kupowane lub pożyczane i oglądane bezpośrednio po ich wybraniu, dzięki technologii progresywnego pobierania. Po zakupieniu, filmy przechowywane są w 'schowku w chmurze', co pozwala na ich pobieranie i odtwarzanie nawet przez pięć zarejestrowanych urządzeń HTC.

 

 

Technologia HTC Scribe   
HTC Scribe wprowadza szereg nowych zintegrowanych technologii "cyfrowego atramentu", które ułatwiają sporządzanie notatek, podpisywanie kontraktów, a nawet rysowanie na stronach internetowych i zdjęciach. Notatki robione są w inteligentny sposób, poprzez synchronizację ręcznych zapisów z nagraniami audio Timemark. Wskazanie słowa z notatek pozwala odtworzyć odnośny fragment zapisu audio, zapewniając odpowiedni kontekst konwersacji lub spotkania.

Notatki zintegrowane są z kalendarzem. W przypadku przypomnienia o spotkaniu, automatycznie oferowana jest opcja stworzenia nowej notatki, lub w przypadku powtarzających się zdarzeń kontynuowania ostatnich zapisów. HTC Flyer, jako pierwszy na świecie, posiada wbudowaną funkcję synchronizacji z Evernote, wiodącym światowym oprogramowaniem i usługami do tworzenia notatek. 

Specyfikacja HTC Flyer:

Wymiary: 122 x 13,2 x 195,4 mm
Waga: 420 g łącznie z baterią
Ekran: ekran dotykowy 7 cali o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli
Rozmiar ekranu: 177,8 mm (7")
Częstotliwość procesora: 1,5 GHz
Pamięć (faktyczna dostępna wewnętrzna pamięc masowa telefonu może być inna w zależnosci od konfiguracji oprogramowania telefonu):
    * wewnętrzna pamięć: 32 GB
    * RAM: 1 GB

 

 

Gniazda:
    * Gniazdo audio stereo 3,5 mm typu jack
    * Port micro-USB (12-stykowy micro-USB 2.0)
Obsługa sieci:
HSPA/WCDMA:
    * Europa/Azja: 900/AWS/2100 MHz
Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
    * 850/900/1800/1900 MHz
Platforma: Android z HTC Sense
Aparat/kamera:
    * 5-megapikselowy kolorowy aparat/kamera z autofokusem
    * Aparat frontowy 1,3 megapiksela

Czujniki:
    * Czujnik natężenia światła
    * G-Sensor
    * Kompas cyfrowy
Obsługiwane formaty audio:
    * Odtwarzanie:.aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
    * Nagrywanie:.amr, .aac
Obsługiwane formaty wideo:
    * Odtwarzanie:.3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3), .xvid (MP4 ASP and MP3)
    * Nagrywanie:.3gp
Internet: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth 3.0 z A2DP do bezprzewodowych słuchawek stereo
Wbudowana antena GPS.

 

 

 

 

 

HTC
Tagi: