Midia InkPhone - smartfon dla bibliofili i podróżników

08.01.2014 15:44

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników Boox i urządzeń multimedialnych Midia firmy Onyx, wprowadza nowość na rynku smartfonów - telefon mobilny z ekranem opartym na technologii E Ink, znanej z czytników książek elektronicznych. Midia InkPhone to produkt skierowany przede wszystkim do miłośników literatury i podróżników.

 

 

 

- "Z Midia InkPhone możemy zapomnieć o problemie słabej baterii, będącej największą bolączką nowoczesnych smartfonów. Zastosowanie technologii papieru elektronicznego sprawia, że Midia InkPhone zapewnia kilka tygodni nieprzerwanej pracy po jednym ładowaniu oraz doskonałą wyrazistość ekranu w każdych warunkach oświetlenia. Nie może się tym pochwalić żadne urządzenie z ekranem LCD." - powiedział Paweł Horbaczewski, prezes i właściciel firmy Arta Tech - "Dzięki temu jest to świetny produkt dla bibliofili i osób spędzających wiele czasu w podróży."

 

Urządzenie łączy zalety technologii E Ink z podstawowymi funkcjami współczesnych smartfonów. Ekran o wielkości 4,3 cala i rozdzielczości HD doskonale imituje drukowaną czcionkę i nie męczy wzroku w takim stopniu jak wyświetlacze LCD. E Ink zapewnia wysoką ostrość i jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia i nie traci wyrazistości w pełnym słońcu. Ze względu na wyeliminowanie świecącego i migotającego ekranu, może też być stosowany przez osoby z problemami zdrowotnymi - nie powoduje ryzyka wystąpienia ataków epilepsji.

 

 

 

 

Oparty na technologii papieru elektronicznego, telefon świetnie nadaje się do czytania książek elektronicznych, przeglądania e-prasy lub kanałów RSS. Ekran E Ink zdecydowanie zwiększa długość pracy urządzenia - Midia InkPhone zapewnia ponad dwa tygodnie ciągłej pracy przy normalnym, codziennym użytkowaniu. Doświetlenie w technologii Front Light ułatwia posługiwanie się telefonem w ciemności.

 

 

Niezależnie od funkcji e-czytnika smartfon E Ink zapewni użytkownikom wszystkie opcje telefonu mobilnego: książkę adresową, szybkie wybieranie numerów, wysyłanie smsów itp. Ze względu na ograniczenia zastosowanej technologii papieru elektronicznego nie obsługuje jedynie multimediów takich jak gry 3D lub firmy.

 

 

Telefon działa w systemie Android, wspiera również aplikacje z Google Play. Produkt będzie dostępny na polskim rynku jeszcze przed końcem br.

 

 

 

 

Arta Tech