Muzyczne Samsungi i450 oraz F330

13.06.2008 14:28
Inteligentny telefon muzyczny Samsung i450 z systemem Symbian ma niespotykaną funkcję obudowy dual slide. Dzięki niej rozsuwa się w dwie strony, odsłaniając z jednej dużą klawiaturę alfanumeryczną, a z drugiej metalowe głośniki, co pozwala na szybkie przechodzenie z funkcji telefonicznych na muzyczne i odwrotnie. Samsung F330 jest dla tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoją ulubioną muzyką. Telefon ma śnieżnobiałą obudowę, której ruchomą część pokryto lustrzanym połyskiem...

Samsung prezentuje inteligentny telefon muzyczny z funkcją dual-slide oparty na systemie operacyjnym Symbian. Samsung i450 - najnowszy muzyczny telefon komórkowy firmy Samsung wyróżnia się przede wszystkim ze względu na niespotykaną funkcję obudowy. Dzięki dual slide telefon rozsuwa się w dwie strony: z jednej ukazuje się duża klawiatura alfanumeryczna, która umożliwia telefonowanie lub przesyłanie wiadomości, a z drugiej   metalowe głośniki. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że i450 jest nie tylko oryginalny, ale przede wszystkim pozwala na szybkie przechodzenie z funkcji telefonicznych na muzyczne i odwrotnie.
W "części muzycznej" pomiędzy głośnikami umieszczono dotykowe półkole nawigacyjne, które ułatwia poruszanie się po funkcjach muzycznych, szczególnie, gdy telefon jest w pozycji poziomej, a wyświetlacz w optymalnej - panoramicznej pozycji. Półkole posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu podąża za naturalnym ruchem kciuka, powodując, że nawigacja po menu telefonu jest po prostu intuicyjna.


Dzięki głośnikom umieszczonym w górnej części obudowy możliwe jest dzielenie się doskonałym brzmieniem i450 z innymi - a jest czym, bowiem jakość dźwięku w tym modelu gwarantowana jest przez wzmacniacz oparty na technologii ICEpower opracowanej przez firmę Bang & Olufsen. W każdym momencie można zakryć głośniki zsuwając obudowę do góry i włączyć muzyczne słuchawki, dołączone do telefonu (wejście na jack 3,5 mm).Samsung i450 posiada specjalny muzyczny interfejs, który pomaga w zarządzaniu poszczególnymi folderami. Dzięki 35 MB pamięci wewnętrznej możliwe jest zapisanie swojego ulubionego zestawu plików muzycznych, a czytnik kart microSD umożliwia zwiększenie liczby przechowywanych utworów (do 4 GB pamięci). W modelu nie zabrakło także radia FM, funkcji "background music" oraz trybu offline - czyli wszystkiego, co sprawia, że muzyka towarzyszy użytkownikowi prawie zawsze.

Duży wyświetlacz LCD 2,4" zapewnia wygodę korzystania z funkcji multimedialnych dostępnych w telefonie: aparatu o rozdzielczości 2 megapikseli z flashem LED oraz aparatu VGA do wideokonferencji, nagrywania i odtwarzania krótkich filmów video. Panoramiczny ekran o 262 mln kolorów to jednak przede wszystkim przyjemność przeglądania stron internetowych czy przesyłania plików, które dzięki technologii HSDPA odbywają się z prędkością 3,6 Mbps. By przesłać dane do/z komputera wystarczy skorzystać z kabla USB lub technologii Bluetooth 2.0 EDR (A2DP).

Samsung i450 to pierwszy telefon w ofercie firmy oparty na systemie operacyjnym Symbian OS v 9.2 S60 3rd Edition z dodatkiem Feature Pack 1. Oprogramowanie to daje użytkownikowi możliwość pełnego i wygodnego przeglądania stron WWW, a dzięki dostępowi do tysięcy aplikacji z biblioteki S60 swobodnej pracy na kilku programach jednocześnie. To również gwarancja najniższego poziomu zużycia energii i niezawodności systemu operacyjnego. Dużym atutem telefonu jest także dobra bateria (1140mAh), pozwalająca na prawie 8 godzin rozmów. Sugerowana cena detaliczna Samsung i450 to 1199 złotych.

Specyfikacja SGH-i450:
" Wymiary: 101 x 52 x 17,8 mm
" Wyświetlacz: 2,4" 262 mln TFT
" Pamięć wewnętrzna: 35 MB + czytnik kart microSD
" System operacyjny Symbian OS v 9.2
" Interfejs muzyczny
" Technologia Icepower B&O, głośniki
" Pliki audio: MP3/AAC/AAC+/WMA/RealAudio
" Aparat 2Mpix z flashem
" Kamera VGA + nagrywanie video
" Pliki video: MPEG4/H.263
" HSDPA/GPRS/EDGE
" Bluetooth 2.0 EDR (A2DP), USB 2.0
" Czas rozmów/czuwania: 7,9/333hNowy Samsung F330 to propozycja dla tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoją ulubioną muzyką. A najbardziej lubią, gdy mogą ją nosić w telefonie komórkowym! Nowy telefon muzyczny firmy Samsung to slider o wymiarach 103,5 x 48 x 13,5 mm. Jest  płaski, lekki i z łatwością mieści w kieszeni kurtki.

Wyróżnia się charakterystyczną śnieżnobiałą obudową, której górna, ruchoma część została pokryta prawie lustrzanym połyskiem, by jak lustro odbijać indywidualny, muzyczny styl ukryty w środku. Po jej rozsunięciu ukazuje się wygodny, ponad 2-calowy wyświetlacz TFT o 260 mln kolorów, na którym specjalny muzyczny interfejs wygląda naprawdę kolorowo!

Do nawigacji po funkcjach muzycznych służy panel dotykowy, umieszczony tuż pod wyświetlaczem. Jak przystało na prawdziwie muzyczne urządzenie, F330 został wyposażony w bibliotekę muzyczną, funkcję rozpoznawania muzyki oraz naturalnie muzyczne słuchawki. Odtwarzacz odczytuje najpopularniejsze formaty plików - MP3 / AAC / AAC+ / e-AAC+ / WMA. Aby można było zapisać ich naprawdę sporą liczbę, wystarczy 24 MB wewnętrznej pamięci rozszerzyć za pomocą karty zewnętrznej (do 4 GB).

Samsung F330 to telefon 3G (HSDPA), zatem transfer plików czy surfowanie po ulubionych serwisach muzycznych odbywa się w przeciągu sekund, a dzięki usługom podcastingu użytkownik zawsze pozostaje na bieżąco ze światem nowości i hitów muzycznych!

W najnowszym modelu nie zabrakło również radia FM z RDS oraz funkcji odtwarzania muzyki w tle. Zwolennicy bezprzewodowego prowadzenia rozmów czy słuchania muzyki mogą skorzystać z technologii Bluetooth 2.0 (A2DP). Tryb offiline przyda się w sytuacjach, gdy telefon nie może być podłączony do sieci - na przykład podczas długiej podróży samolotem. Dodatkowo, w telefonie znajdziemy 2-megapikselowy aparat fotograficzny z zoomem cyfrowym oraz kamerę wideo umożliwiającą nagranie maksymalnie 1-godzinnego filmu. Druga kamera VGA umożliwia usługi video rozmów i video konferencji.


W F330 nie zabrakło funkcji Mobile Tracker i wiadomości alarmowych, dostępnych jedynie w telefonach Samsung. Dzięki Mobile Tracker łatwiejsze staje się zlokalizowanie zgubionego lub skradzionego telefonu, natomiast funkcja wiadomości alarmowych to dodatkowa ochrona użytkownika - dzięki niej, w sytuacjach awaryjnych, telefon wysyła wiadomość SMS do wcześniej określonego odbiorcy. Telefon F330 dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 899 złotych.

Specyfikacja SGH-F330:
" waga 91g
" wymiary  103,5 x 48 x 13,5 mm
" czas rozmów/czuwania 3/300h
" wyświetlacz: 260 mln TFT, 2.1"(240 x 320)
" aparat fotograficzny 2 Megapiksela + zoom cyfrowy
" Przeglądarka internetowa
" transmisja danych HSDPA (3,6 Mb/s), EDGE, Bluetooth 2.0, USB 2.0
" pliki audio: MP3 / AAC / AAC+ / e-AAC+ / WMA
" Radio FM  z RDS
" Java
" całkowita pamięć 24 MB + czytnik kart microSD.


Samsung
899 i 1199 PLN