Najdroższy telefon świata

22.08.2006 23:41
Firma JSC Ancort i słynny austriacki jubiler Peter Aloisson, designer i wynalazca luksusowych telefonów komórkowych podpisali umowę o rozpoczęciu projektu, którego zwieńczeniem jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju telefonu - Diamond Crypto Smartphone. Cena tego najbardziej luksusowego cuda telekomunikacyjnego to jedyne 1 300 000 USD.

Firma JSC Ancort i słynny austriacki jubiler Peter Aloisson, designer i wynalazca luksusowych telefonów komórkowych podpisali umowę o rozpoczęciu projektu, którego zwieńczeniem jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju telefonu - Diamond Crypto Smartphone. Cena tego najbardziej luksusowego cuda telekomunikacyjnego to jedyne 1 300 000 USD. Ideą naczelną tego projektu było zainteresowanie i zwrócenie uwagi światowej społeczności na sprawę ochrony ludzkiej indywidualności i pracy we współczesnym, skupionym na człowieku świecie.

Jak piszą w swoim "manifeście" na stronie internetowej http://www.cryptogsm.ru sygnatariusze umowy, cywilizacja osiągnęła obecnie zadziwiające sukcesy na drodze swojego rozwoju. W dzisiejszych czasach stały się możliwe i ogólnie dostępne rzeczy takie jak szybkie przemieszczanie się z jednego końca świata na drugi, rozmowy przez telefon komórkowy czy satelitarny praktycznie w każdym zakątku świata, zmawianie przez Internet filmów, czytanie gazet z całego świata bez ruszania się z własnego mieszkania czy nawet sprzed monitora komputera. W 2006 r zostały zarejestrowane dwa miliardy użytkowników telefonów komórkowych. Zostało stworzone "mobilne powietrze" gromadzące astronomiczne ilości  ogólnie dostępnych informacji. Praktycznie rzecz biorąc możliwe jest współcześnie dowiedzenie się dosłownie wszystkiego na temat danej osoby używającej telefonu komórkowego, dzięki analizie jego rozmów telefonicznych.

Najważniejszy problem, jaki pojawił się we współczesnym świecie jest następujący. Nowoczesne technologie mogą w łatwy sposób zmieniać (falsyfikować) głosy i mowę ludzi rozmawiających przez telefon. Naturalnie, gdy osoba nie jest w stanie ustalić, z kim tak naprawdę rozmawia przez telefon, pojawiają się więc nieograniczone możliwości by manipulować ludzką świadomością. Fałszywe rozmowy mają na celu wzajemne kompromitowanie ludzi. Konsekwencje mogą być naprawdę katastrofalne dla rodzaju ludzkiego. Taka tendencja do wkraczania bez zezwolenia w prywatne życie poszczególnych osób w celu wprowadzania nieporozumień i kompromitowania ich, może stać się globalna. W pierwszej kolejności zaatakuje z pewnością prominentne osoby znane na całym świecie, które są potencjałem intelektualnym całej naszej cywilizacji. Dla przykładu - sfałszowana rozmowa telefoniczna przeprowadzona przez "głowę" któregoś z państw może spowodować kolosalne wewnętrzne i międzynarodowe konflikty.

Sztuka jubilerska, najstarsza sztuka na świecie, materializuje ideę orginalności i indywidualności każdej jednostki ludzkiej poprzez wspaniałe klejnoty. Jubilerzy wybierają złoto, platynę i diamenty jako materiały, z których wykonują swoje najwspanialsze i największe dzieła sztuki. Te elementy nie zmieniają się od lat mimo, że czas płynie i mijają tysiąclecia. Dzięki biżuterii i innych jubilerskim dziełom sztuki ich autorzy, wielcy mistrzowie przekazują nam swoje idee pochodzące z nawet z najbardziej odległych wieków. Sztuka kryptografii również dostarcza ludziom możliwości przechowania przez wieki ich własnych słów i idei dla przyszłych pokoleń. Zawarta w projekcie Diamond Crypto Smartphone, kombinacja dwóch starożytnych nauk - kryptografii i sztuki jubilerskiej - pomaga po raz kolejny poruszyć sprawę ważności ochrony indywidualności i duszy każdego człowieka, jego prawa do niezależnego myślenia, jako klucza do rozwoju cywilizacji. Dzieła, myśli i idee utalentowanych, obdarzonych mocą i charyzmą ludzi powinny według JSC Ancort i Petera Alissona jak diamenty błyszczeć przez wieki bez żadnych przeszkód. Taki właśnie w założeniu jest Diamond Crypto Smartphone.

Teraz więc nowobogaccy Rosjanie, którzy lubią wydawać pieniądze nie tylko za granicą, mogą w swoim kraju dokonać zakupu dostosowanego do ich poziomu. Właśnie w Rosji powstał najdroższy telefon świata wyprodukowany przez moskiewską firmę JSC Ancort Company. Diamond Crypto Smartphone to dzieło projektanta dóbr luksusowych Petera Aloissona. Kosztuje 1 300 000 dolarów amerykańskich. Aloisson jest od lat twórcą najbardziej luksusowych telefonów świata. Rokrocznie projektuje około czterech - pięciu modeli przeznaczonych dla swiatowych sław showbiznesu oraz bogatych biznesmenów. Większość jego luksusowych telefonów kosztuje przynajmniej 40 000 USD.


W obudowę Diamond Crypto Smartphone wtopiono 50 diamentów, w tym 10 niebieskich, a na klawiaturze znajduje się fragment z logo JSC Ancort i joystick do nawigacji wykonany z 18-karatowego różowego złota. Na i wokół joysticka osadzonych zostało 28 szlifowanych na okrągło diamentów. Boki telefonu oraz jego tylna część obudowane zostały hebanem. Metalowe elementy smartphone'u wykonane zostały ze stopu platyny o próbie 950. Smartphone wyróżnia się także nowoczesną technologią. Użyta w tym telefonie skuteczna technika kodowania pozwala chronić informacje o użytkowniku zawarte w pamięci telefonu przed skopiowaniem. Według producenta, firmy JSC Ancort, ten poziom kodowania dostarcza bezpiecznej ochrony zarówno przeciwko porwaniom, szantażowi technologicznemu, oszustom finansowym, jak i skorumpowanym przedstawicielom władzy i finansjery.

Smartphone korzysta z systemu operacyjnego Windows CE. Wewnątrz znajduje się procesor Motorola MX21 (266 MHz), 64 MB-towe kości pamięci Flash i RAM. Telefon ma też wejście USB. W jego pamięci można zachować ponad 4000 numerów telefonów, które w razie potrzeby wyświetlane są na kolorowym ekranie TFT o bardzo wysokiej rozdzielczości (262 144 kolorów). Telefon oferuje następujące usługi SMS, MMS, E-mail, Internet, WAP, JAVA oraz odtwarzacz muzyki w formacie MP3 i innych. Zaprojektowanie i stworzenie Diamond Crypto Smartphone, zawierającego 29 melodii i tonów, zajęło JSC Ancort i Peterowi Aloissonowi ponad osiem miesięcy.

JSC Ancort
1 300 000 USD