Najwyższa jakość obrazu z wyświetlaczem Super Amoled

16.07.2010 09:52

Zaawansowane funkcje w telefonach komórkowych to nie wszystko. Najważniejszą rolę odgrywa dobry wyświetlacz, który umożliwi pełne korzystanie z innowacyjnych rozwiązań urządzenia. I dlatego właśnie Samsung postawił na ekrany Super Amoled.

 

 

 

Nowoczesne telefony komórkowe gwarantują szereg zaawansowanych rozwiązań multimedialnych i internetowych. Niestety, innowacyjne technologie nie zdają egzaminu, jeśli telefon nie został wyposażony w odpowiedni wyświetlacz. Oglądanie zdjęć i filmów na niewyraźnym i odbijającym światło ekranie to żadna przyjemność. Również surfowanie po Internecie traci swój urok, gdy na naszym wyświetlaczu nie mieści się nawet jeden akapit tekstu, nie mówiąc już o przeglądaniu online grafik lub zdjęć znajomych na portalach społecznościowych.

 

 

Właśnie dlatego dla wygody swoich klientów Samsung postawił na technologię Super Amoled. Ekran wyposażony został w powłokę odbijającą refleksy świetlne, co zapewnia bezkonkurencyjną jakość obrazu nawet podczas korzystania z telefonu na powietrzu w słoneczne dni. Ta sama powłoka chroni również wyświetlacz przed powstawaniem odcisków palców. Super Amoled to także rozwiązanie mDNIe, które Samsung stosuje w swoich najlepiej sprzedających się telewizorach LCD i LED. Sprawia ono, że obraz jest bardziej wyraźny i czystszy niż dotychczas, a kolory żywe i nasycone.

Nowy wyświetlacz Samsunga gwarantuje także dobrą jakość widzenia niemal pod każdym kątem oraz bardzo szybki czas reakcji, bez efektu smużenia. Ponadto, w porównaniu do wyświetlaczy Amoled, średni pobór energii w urządzeniach z ekranami Super Amoled jest mniejszy o 20%. Samsung to jedyny producent telefonów komórkowych, który do końca 2010 roku może wykorzystywać w swoich urządzeniach tę właśnie technologię. Przeniesienie panelu dotykowego na wierzch wyświetlacza oraz zmniejszona liczba warstw powoduje, że ekran szybciej reaguje na dotyk, a obraz jest bardziej przejrzysty.

 

 

Najnowszy smartfon Samsung Galaxy S i9000 to przykład doskonałego połączenia innowacyjnych funkcji z wysoką jakością obrazu. Telefon wyposażono w 4-calowy wyświetlacz Super Amoled o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), umożliwiający m.in. nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości HD. Z Galaxy S użytkownicy mogą cieszyć się znacznie bardziej wyrazistymi obrazami, naturalnymi kolorami i lepszym kontrastem podczas oglądania zdjęć i filmów, korzystania z Internetu czy też czytania e-booków.

 

 

 

Samsung