Nowość - telefon Samsung Giorgio Armani

04.12.2007 12:46
Zaprojektowany przez Giorgio Armaniego i wykonany przez Samsung Electronics telefon komórkowy Giorgio Armani-Samsung spełnia wymagania klientów oczekujących technologicznie zaawansowanego i stylowo zaprojektowanego aparatu, który będzie dla nich nie tylko sposobem komunikacji, ale również dopełnienim stylu życia. Elegancję i prostotę stylu telefonu podkreśla wyraźne logo-podpis Giorgio Armaniego. Duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 2,6 cala zapewnia maksimum przyjemności z oglądania obrazu i umożliwia pełne wykorzystanie możliwości ekranu dotykowego.

Giorgio Armani, jeden z czołowych światowych projektantów mody oraz Samsung Electronics, producent telefonów komórkowych i systemów telekomunikacyjnych, przedstawili nowy luksusowy telefon komórkowy Giorgio Armani-Samsung, pierwszy produkt z linii, która zostanie zaprojektowana przez włoskiego projektanta w ramach współpracy z Samsung. Uroczystej prezentacji dokonał osobiście sam Giorgio Armani podczas konferencji prasowej w Mediolanie, na chwilę przed najnowszym pokazem kolekcji damskiej wiosna 2008.

Zaprojektowany przez Giorgio Armaniego i wykonany przez Samsung Electronics telefon komórkowy Giorgio Armani-Samsung spełnia wymagania klientów oczekujących technologicznie zaawansowanego i stylowo zaprojektowanego aparatu, który będzie dla nich nie tylko sposobem komunikacji, ale również dopełnienim stylu życia. 



Giorgio Armani, Prezes i Dyrektor Generalny Giorgio Armani S.p.A., powiedział podczas konferencji: "Dziś moda rządzi całym naszym życiem - dyktuje nam nie tylko, jak mamy się ubierać, ale także jak ma być zaprojektowany nasz dom, hotel, w którym się zatrzymujemy, samochód, którym jeździmy i technologia, którą kupujemy.

Okazuje się, że posiadany telefon komórkowy czy telewizor w salonie równie mocno wyrażają to, kim jesteśmy, co buty, torebka czy meble w naszym mieszkaniu. Firma Samsung, opracowując swoje produkty, zdołała przewidzieć rosnąca rolę elektroniki w naszym życiu, a jednocześnie uwzględnić istotę wyrażenia własnej osobowości".

"Telefon komórkowy to obecnie coś więcej niż tylko produkt powszechnego użytku" - dodał Geesung Choi, Prezes Samsung Electronics. "To element życia i kultury. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Giorgio Armanim, będziemy mogli przybliżyć naszym odbiorcom doskonały mariaż wyrafinowanej mody i najnowocześniejszej technologii".

Elegancję i prostotę stylu telefonu podkreśla wyraźne logo-podpis Giorgio Armaniego. Duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 2,6 cala zapewnia maksimum przyjemności z oglądania obrazu i umożliwia pełne wykorzystanie możliwości ekranu dotykowego. Na współczesny minimalistyczny styl Armaniego składa się jednak nie tylko wyjątkowy wygląd aparatu, lecz również graficzny i dźwiękowy interfejs użytkownika - dotykając ikony na wyświetlaczu, można poczuć łagodne wibracje.

Giorgio Armani-Samsung ma wymiary karty kredytowej i tylko 10,5 mm grubości, a zatem idealnie mieści się w dłoni. Pomimo swego niewielkiego rozmiaru, wyposażony jest w najnowocześniejsze funkcje multimedialne: wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 megapikseli, odtwarzacz muzyczny obsługujący różne formaty plików i w pełni funkcjonalną przeglądarkę internetową. 50 MB pamięci telefonu można rozszerzyć, umieszczając w nim kartę pamięci microSD.

Telefon współpracuje ze stereofonicznym zestawem słuchawkowym przez technologię Bluetooth. Aparat wyposażony jest w skórzany futerał, zaprojektowany również przez Giorgio Armaniego. Nowy telefon dostępny będzie w sprzedaży w butikach firmowych Giorgio Armani i w wybranych punktach sprzedaży telefonów komórkowych w większości krajów europejskich od listopada 2007.

W ramach długofalowej współpracy, zapoczątkowanej przez luksusowy telefon komórkowy Giorgio Armani-Samsung, stworzona zostanie nowa linia urządzeń elektronicznych sygnowanych markami Giorgio Armani, Emporio Armani i Armani/Casa, które wyróżniać będzie legendarna estetyka Giorgio Armatniego, połączona z supernowoczesną technologią Samsung. Następnym po telefonie produktem z logo włoskiego projektanta będzie telewizor LCD.

Nowy telefon dostępny będzie w sprzedaży w butikach firmowych Giorgio Armani i w wybranych punktach sprzedaży telefonów komórkowych w większości krajów europejskich od listopada 2007. Cena nie została jeszcze podana, ale patrząc na ceny telefonów powstałych we współpracy z innymi projektantami, należy oczekiwać ceny w granicach 2 500 – 3 000 złotych.

Telefon komórkowy Giorgio Armani-Samsung - dane techniczne: 

  Standard: GPRS/ EDGE, telefon trzyzakresowy (900/1800/1900)
  Aparat fotograficzny: Aparat o rozdzielczości 3 megapikseli
  Wyświetlacz: 2,6" QVGA TFT LCD (262 tys. kolorów)
  Multimedia: H.263, MPEG4, MP3 / WMA / AAC+ (AAC, e-AAC+)
  Funkcje i wyposażenie:
  Bluetooth 2.0 / USB 2.0 / MTP 2.0, UMA
  Mobile Printing (BPP)
  Czytnik kart pamięci microSD
  Pełnowymiarowy ekran dotykowy i dotykowy interfejs użytkownika
  Wymiary: 87,5 x 54,5 x 10,5 mm
  Waga: 85 g
  Akumulator: 880 mAh.


Giorgio Armani S.p.A. to jedna z czołowych firm działających w branży mody i towarów luksusowych na świecie, zatrudniająca 4800 pracowników w 13 fabrykach. Firma projektuje, produkuje, dystrybuuje i sprzedaje w sklepach detalicznych produkty z dziedziny mody i stylu życia, w tym konfekcję, akcesoria, zegarki, biżuterię, elementy wyposażenia wnętrz, zapachy i kosmetyki sygnowane markami Giorgio Armani, Armani Collezioni, Emporio Armani, AJ/Armani Jeans, A/X Armani Exchange, Armani Junior i Armani Casa.

Ekskluzywna sieć detaliczna Grupy Armani obejmuje obecnie 62 butiki Giorgio Armani, 11 sklepów Armani Collezioni, 133 sklepy Emporio Armani, 95 sklepów A/X Armani Exchange, 18 sklepów AJ, 6 sklepów Armani Junior, 1 sklep Giorgio Armani Accessori i 33 sklepy Armani Casa w 39 krajach.

Samsung i Giorgio Armani
od ok. 2 500 PL