Samsung Galaxy Tab - kwintesencja mobilnej wszechstronności

18.11.2010 14:09

7 cali - to idealny wymiar tego sezonu dla wyświetlacza i znak rozpoznawczy najnowszego tabletu firmy Samsung - Galaxy Tab! Ten poręczny gadżet to prawdziwe wcielenie wielozadaniowości. Kompaktowe wymiary, dostęp do internetu, zaawansowane możliwości komunikacyjne i multimedialne składają się na elementy stanowiące kwintesencję mobilnej wszechstronności.

 

 

Co więcej, każdy może sprawić, że jego tablet będzie jedyny w swoim rodzaju - a wszystko to dzięki dostępowi do tysięcy aplikacji na Android Market i usług Google.

 

 

Samsung Electronics wprowadził w ostatnich miesiącach na światowy rynek nowy tablet Samsung Galaxy Tab (GT-P1000). Pierwszy w ofercie firmy tablet, oparty na systemie Android 2.2, reprezentuje zupełnie nową kategorię produktów mobilnych marki Samsung.

 

 

Galaxy Tab łączy w sobie funkcje m.in. notebooka, telefonu komórkowego oraz przenośnego odtwarzacza multimediów. Na dużym, 7-calowym ekranie o wysokiej rozdzielczości z powodzeniem można oglądać filmy, słuchać muzyki, surfować po Internecie, czytać książki i magazyny, obrabiać zdjęcia i w wiele innych.

 

 

W Galaxy Tab Samsung tak połączył najnowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, aby w ręce użytkowników oddać idealne urządzenie mobilne. Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi, nowy tablet Samsung zapewnia wygodę przeglądania stron internetowych, której do tej pory spodziewać się mogliśmy tylko po komputerze stacjonarnym.

 

 

Dodatkowo bogactwo kolorów i głębia barw sprawia, że oglądanie na Galaxy Tab filmów i zdjęć staje się czystą przyjemnością. Dzięki Galaxy Tab, użytkownicy mogą być w stałym kontakcie, bowiem zoptymalizowany interfejs urządzenia pozwala obsługiwać pocztę elektroniczną, nawiązywać połączenia telefoniczne i wideo, a także wysyłać wiadomości SMS/MMS oraz korzystać z serwisów społecznościowych.

 

 

- Galaxy Tab jest wyjątkową propozycją w powstającej właśnie klasie urządzeń mobilnych. Błyskawiczny rozwój w tej kategorii napędzany jest chęcią wykorzystania jej nieograniczonego potencjału. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu urządzeń mobilnych, Samsung może na bieżąco zaspokajać stale rosnące potrzeby użytkowników – powiedział JK Shin, prezes działu Mobile Communications w Samsung Electronics.

 

 

- Tablet Samsung Galaxy Tab został zaprojektowany tak, aby umożliwić konsumentom maksymalne wykorzystanie potencjału Internetu niezależnie od tego gdzie się znajdują. Tablet Samsung Galaxy Tab to nowy kierunek na rynku. Uważamy, że to dopiero początek innowacji w dziedzinie urządzeń Smart Media.

 

Kwintesencja mobilnych multimediów
Jako urządzenie nowej kategorii, tablet Samsung Galaxy Tab oferuje szeroki wachlarz funkcji mobilnych. Na 7-calowym ekranie TFT-LCD można oglądać filmy, przeglądać zdjęcia, czytać książki lub udostępniać dokumenty. Lekka (380g) konstrukcja oraz optymalne wymiary tabletu sprawiają, że jest on doskonałym urządzeniem przenośnym.

 

 

Dzięki zastosowaniu unikalnych narzędzi, Galaxy Tab, stanie się również podręcznym centrum rozrywki. Aplikacja Readers Hub ułatwi dostęp do bogatej cyfrowej biblioteki, w której znajdują się dzieła literatury klasycznej, najnowsze bestsellery oraz materiały pomocnicze. Dodatkowo narzędzie Media Hub zapewnia stały dostęp do najnowszych filmów i wideoklipów. Fani muzyki będą mogli natomiast skorzystać z możliwości jakie daje Music Hub, który zamieni urządzenie w przenośną szafę grającą.

 

 

Zaawansowane funkcje komunikacyjne
Tablet Samsung Galaxy Tab sprawił, że komunikacja stała się w pełni mobilna. Dzięki zastosowaniu standardu 3G HSUPA, 802.11n Wi-Fi oraz Bluetooth 3.0, urządzenie gwarantuje szybkie i stabilne połączenie w każdej sytuacji. Użytkownicy dostaną do ręki rozwiązanie, które zapewni im nowe możliwości korzystania z Internetu, tworzenia treści i komunikacji. Aby usunąć wszelkie bariery płynnego korzystania z sieci, Galaxy Tab został wyposażony w program Adobe Flash Player 10.1, który umożliwi przeglądanie wszystkich stron internetowych.

 

 

Możliwość prowadzenia wideokonferencji oraz korzystania z poczty elektronicznej na 7-calowym ekranie sprawia, że komunikacja staje się bardziej wydajna. Galaxy Tab sprawdza się idealnie również w kategorii komunikacji głosowej. Może z powodzeniem posłużyć jako telefon stacjonarny lub komórkowy, z którego, za pośrednictwem zestawu Bluetooth, można korzystać nawet podczas jazdy samochodem.

 

 

Każdy użytkownik może swobodnie wybierać, czy ma ochotę na rozmowę telefoniczną, wysłanie maila, przesłanie wiadomość do znajomego na portalu społecznościowym czy skorzystanie z opcji wideorozmów. Wystarczy tylko uruchomić jedną aplikację - Social Hub - wygodne narzędzie integrujące m.in. kontakty, wiadomości, e-maile, wpisy do kalendarza w jednym miejscu.

 

 

Zaplecze sprzętowe
Tablet Samsung Galaxy Tab działa w oparciu o procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz, który zapewnia stabilną pracę urządzenia. Jednocześnie, 7-calowy ekran o rozdzielczości full HD oraz możliwości obsługi najpopularniejszych formatów wideo pozwala użytkownikom w pełni cieszyć się rozrywką multimedialną.

 

 

Urządzenie zostało wyposażone w dwie kamery. Dzięki pierwszej (1,3 MP), wbudowanej w przedni panel, tablet gwarantuje wygodne korzystanie z funkcji połączeń wideo w standardzie 3G. Natomiast druga (3 MP), znajdująca się z tyłu urządzenia umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Możliwość edycji pozwala spełnić artystyczne ambicje użytkowników, a funkcja udostępniania danych sprawi, że wybranymi plikami będziemy mogli podzielić się z bliskimi. Te rozwiązania sprawiają, że Galaxy Tab jest idealnym urządzeniem dla osób, które prowadzą aktywny i kreatywny styl życia.

 

 

Galaxy Tab najnowsze narzędzia
Samsung Galaxy Tab oferuje szeroki wachlarz aplikacji i rozwiązań, które usprawnią codzienne obowiązki. Dostęp do serwisu Android Market pozwala użytkownikom pobierać praktyczne programy i w dowolny sposób personalizować swoje urządzenie. Dodatkowo tablet wyposażony został w fabrycznie zainstalowane narzędzia zaprojektowane dla smartfonów i urządzeń Smart Media Samsunga.

 

 

Rozrywkowe Huby
Galaxy Tab pozwala też jeszcze wygodniej zarządzać multimediami, na jego pokładzie obok odpowiedzialnego za usługi komunikacyjne Social Hub znalazły się również Readers i Music Hub. Teraz dostęp do bogatych zbiorów e-booków, elektronicznych wersji czasopism, bibliotek filmów i muzyki staje się o wiele prostszy i szybszy.

 

 

Samsung Readers Hub to narzędzie, które łączy aplikacje do odczytu dokumentów, takich jak e-booki, czasopisma i gazety. Na potrzeby użytkowników oddawane jest jednorodne i intuicyjne środowisko obejmujące takie sekcje, jak Moja biblioteka, Sklep i Odczyt. Z chwilą pojawienia się urządzenia w sklepach dostępne będą ponad 2 miliony książek w 20 językach, 1600 gazet w 47 językach. 

 

 

Usługi mobilne Google
Dzięki współpracy z Google Android, Galaxy Tab zapewnia dostęp do usług, takich jak Google Maps Navigation (Beta) czy Google Goggles. Google Maps pomoże znaleźć niemal każdą lokalizację, a intuicyjna funkcja wyszukiwania głosowego pozwala szybko i wygodnie korzystać z możliwości aplikacji. Google Goggles daje użytkownikom możliwość wyszukiwania wizualnego. Wystarczy skierować kamerę na charakterystyczny budynek czy dzieło sztuki, a urządzenie znajdzie w sieci informacje dotyczące jego historii czy opisu.

 

 

Komfort w centrum zainteresowania
W Galaxy Tab najnowsza technika łączy się z dbałością o styl i komfort użytkowania. Lekki (tylko 380 g), poręczny i ergonomiczny Tab z łatwością zmieści się w plecaku, teczce, kobiecej torbie czy kieszeni marynarki. Tablet Samsung Galaxy Tab trafił do sklepów w Europie i w Korei w połowie września, a na pozostałe rynki, w tym w USA i Azji – w październiku. Na polskim rynku jest dostępny od przełomu października i listopada. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wynosi w Polsce 2999 PLN.

 

 

 

 

 

 

Samsung
2999 PLN