Cashmere Care 35+ eliksir młodości dla dojrzewającej skóry

10.01.2011 20:01

Cashmere Care 35+ to przełomowa seria odmładzających kosmetyków dla kobiet po 35. roku życia. W produktach zastosowano duet nowoczesnych i skutecznych składników aktywnych. Połączono działanie roślinnych komórek macierzystych i kwasu hialuronowego HA HMW.

 

 

Roślinne komórki macierzyste  zamknięte w liposomach powstrzymują proces rozpadu komórek macierzystych skóry oraz wspomagają jej regenerację od wewnątrz. Natomiast kwas hialuronowy HA HMW doskonale i dogłębnie nawilża skórę. Połączone działanie tych składników jest doskonałym orężem w walce ze zmarszczkami i stresem oksydacyjnym spowodowanym zanieczyszczeniami powietrza i promieniowaniem UV, czyli najczęstszą przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry. Nową linię tworzy 7 produktów. Na szczególną uwagę zasługuje serum na dzień i na noc zamknięte w duosaszetce i stworzone oddzielnie do cery suchej oraz normalnej i mieszanej, w serii są także kremy na dzień i na noc, oddzielnie do obu cer oraz krem pod oczy, na powieki i okolice ust do każdego rodzaju cery. Produkty znajdują się na rynku od grudnia 2010 r.

 

Komórki macierzyste
Większość komórek w ludzkim organizmie ma swoje określone funkcje, dzielą się i odbudowują tkanki, dzięki czemu funkcjonuje ciało. Każda komórka, poza zadaniem, ma ustalony czas i miejsce istnienia. Wyjątkiem są komórki macierzyste, które posiadają nieograniczoną potencjalną możliwość podziałów oraz posiadają umiejętność tworzenia różnych typów komórek. U dorosłego człowieka stwierdzono istnienie takich komórek m.in. w mózgu, szpiku kostnym, krwi, mięśniach szkieletowych, wątrobie oraz w skórze. Komórki macierzyste skóry, dają początek komórkom, które ją budują.

 

 

W momencie podziału komórki macierzystej skóry powstaje komórka macierzysta i komórka skóry - keratynocyt. Podstawową rolą komórek macierzystych skóry jest utrzymywanie jej zdolności do naturalnej odbudowy. Z wiekiem ich liczba spada, w efekcie pojawiają się widoczne oznaki starzenia. Ale kosmetologia ciągle poszukuje nowych rozwiązań, które pozwolą zachować młody wygląd. Roślinne komórki macierzyste to aktualny trend w walce ze starzeniem się skóry.

 

Przełomowa kuracja odmładzająca nowej generacji
Linia nowoczesnych kosmetyków Cashmere Care 35+ to przełomowa propozycja dla kobiet zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Zawarte w kosmetykach roślinne komórki macierzyste chronią macierzyste komórki skóry. Dzięki temu skóra zachowuje zdolność do odnowy i autoregeneracji. Dodatkowo roślinne komórki macierzyste są bogate w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego metabolizmu komórek macierzystych skóry. W duecie z roślinnymi komórkami macierzystymi w kosmetykach Cashmere Care 35+ działa kwas hialuronowy HA HMW, który ma intensywne działanie nawilżające. Oba składniki świetnie niwelują działanie stresu oksydacyjnego, czyli szkodliwego działania środowiska takiego jak nadmierne promieniowanie UV, czy zanieczyszczenia powietrza. Zapobiegają także powstawaniu zmarszczek.

 

 

Produkty serii zostały stworzone oddzielnie do skóry suchej oraz normalnej i mieszanej. Dzięki temu produkty zawierają dodatkowe składniki, pozwalające niwelować charakterystyczne dla danej cery problemy. Krem na noc do cery suchej zawiera ceramidy, które odbudowują naturalną barierę ochronną naskórka. W serum do tej cery zastosowano olej jojoba i naturalny skwalan  z oliwek, które wzmacniają warstwę lipidową oraz energetyzujące i dotleniające morskie polisacharydy.

 

 

 

W preparatach do cery normalnej i mieszanej znajdują się składniki redukujące wydzielanie sebum oraz matujące skórę. We wszystkich produktach  jest to autorski kompleks sebumat, który gwarantuje idealny wygląd cery. Dodatkowo kremy na dzień do wszystkich typów cer mają oznaczone filtry UV SPF10/PPD5 i dodatkowo chronią skórę przed fotostarzeniem.

 

W linii znajduje się również krem pod oczy, na powieki i okolice ust, który został przygotowany dla wszystkich typów cery. Jego receptura jest wyjątkowo łagodna i nie podrażnia oka. Zawarte w produkcie roślinne wyciągi m.in. wyciąg z herbaty i ze świetlika koją i usuwają zmęczenia, natomiast kompleks drożdżowy redukuje opuchliznę i cienie pod oczami.

 

Skuteczność kosmetyki z serii Cashmere Care 35+ została potwierdzona w badaniach aparaturowych in vivo przeprowadzonych pod kontrolą dermatologa w grupie 30 kobiet po 4 tygodniach stosowania. W przypadku kosmetyków do pielęgnacji cery suchej zauważono wzrost nawilżenia o 34% oraz zmniejszenie zmarszczek o 18%. Natomiast w grupie kobiet z cerą normalną i mieszaną  nawilżenie skóry poprawiło się średnio o 21% a zmarszczki zmniejszyły o 17%.

 

Produkty Cashmere Care 35+ HydraLIFT
- Antyoksydacyjny krem-mat na dzień do cery normalnej i mieszanej, cena ok. 42 zł,
- Aktywnie regenerujący krem-mat na noc do cery normalnej i mieszanej, cena ok. 42 zł
- Antyoksydacyjne serum-mat na dzień  + Aktywnie regenerujące serum-mat na noc
- do cery normalnej i mieszanej, cena ok. 4,50 zł
- Antyoksydacyjny krem na dzień do cery suchej, cena ok. 42 zł
- Aktywnie regenerujący krem na noc do cery suchej, cena ok. 42 zł
- Antyoksydacyjne serum na dzień + Aktywnie regenerujące serum na noc do cery suchej, cena ok. 4,50 zł
- Wygładzający krem pod oczy, na powieki  i okolice ust do każdego rodzaju cery, cena ok. 31 zł

 

 

Produkty dostępne są w drogeriach oraz super i hipermarketach w całej Polsce. Wszystkie preparaty są przebadane dermatologicznie i zostały zarejestrowane w KSIoK. Skuteczność ich działania potwierdzona jest w badaniach aplikacyjnych. Trwałość wszystkich kosmetyków - 30 miesięcy.

 

 

 

 

Dax Cosmetics
4,50 - 42 PLN