Majowy weekend dla skóry

28.04.2011 12:32

W planach długi, majowy weekend. Już odliczasz dni do zaplanowanych górskich wspinaczek, jazdy na rowerze, czy spacerów po lesie. Chcesz spędzić ten czas aktywnie? Możesz zadbać o ruch każdej części ciała - nawet twarzy. Ćwiczenia mięśni twarzy to nie tylko chwila relaksu i dobrej zabawy. Systematyczna gimnastyka to przede wszystkim piękny wygląd cery.

 

 

Utrzymać młodzieńczy wygląd
Weekend to idealny czas na regenerację skóry. Nie musimy nakładać makijażu i mamy w końcu chwilę wolnego na odpowiednią pielęgnację. Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie poradzą sobie ze wszystkimi mankamentami naszej cery.  Większość z nas narzeka na mało jędrną skórę, podkrążone oczy, zmarszczki oraz pojawianie się tak zwanej "drugiej brody". Z tymi problemami poradzą sobie odpowiednio dobrane ćwiczenia mięśni twarzy.

- Regularną gimnastykę należy rozpocząć, gdy tylko zobaczymy pierwsze niedoskonałości. Wtedy przyniesie ona najlepsze rezultaty. Skurcze mięśni wywołane dzięki ćwiczeniom zwiększają przepływ krwi i rozprowadzają tlen w skórze. Po zakończeniu ćwiczeń mięśnie i skóra są rozgrzane i ukrwione - mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z Nantes.pl. - Wtedy najlepiej nałożyć na twarz krem lub maseczkę. Kosmetyki wchłoną się o wiele szybciej i przyniosą widoczne rezultaty - dodaje. Pamiętajmy, że ćwiczenia podtrzymują elastyczność mięśni twarzy i szyi, dzięki czemu cera wygląda młodziej. Regularna gimnastyka spowalnia proces starzenia się skóry. Aby trening przyniósł pożądany efekt, należy wykonywać ćwiczenia codziennie przez 10-15 minut. Oto kilka propozycji.

 

 

Przeciw opadającym kącikom ust
Opuszkami palców dotknij miejsce tuż nad kącikami ust. Postaraj się pomyśleć o czymś przyjemnym. Już przy niewielkim uśmiechu poczujesz, jak podnoszą się mięśnie podtrzymujące kąciki ust. Bardzo dobry efekt uzyskasz "uśmiechając się na siłę". Co to oznacza? W chwilach, gdy jest Ci smutno lub jesteś zdenerwowana po prostu uśmiechnij się.

Policzki do góry - uśmiechnij się szeroko otwierając usta i oczy, tak jakbyś się czymś zdziwiła. Ćwiczenie to sprawia, że mięśnie całej twarzy napinają się.

 

 

Broda doskonała - zrób "łabędzią szyję", czyli wyciągnij ją jak najdalej ku górze. Wykonaj po kilka skłonów głową do przodu, do tyłu oraz na boki, następnie niewielką ilość ruchów obrotowych głowy. Ćwiczenie to pomoże zlikwidować tak zwaną "drugą brodę".

Worki STOP - mając otwarte oczy patrz na przemian w prawo, w lewo, do góry i na dół. Następnie wykonaj ruchy okrężne gałkami oczu. Przy obu ćwiczeniach zwróć uwagę, aby nie marszczyć czoła. Unieś brwi palcami wskazującymi. Potem szybko i mocno zaciskaj i rozluźniaj powieki. Opisane wyżej ćwiczenia pomogą zlikwidować "worki" pod oczami.

 

 

Firma Nantes, jako pierwsza na świecie wykorzystuje NANOwodę do produkcji kosmetyków. Dzięki tej innowacyjności, produkty kosmetyczne są bardziej skuteczne oraz dają lepsze i szybsze rezultaty. Nantes jest prekursorem kosmetyków z serii NANO Aqua+, których podstawą są unikatowe właściwości wody. W ramach swoich usług firma Nantes w ubiegłym roku uruchomiła także Klinikę Zdrowia i Urody Nantes, która oferuje zabiegi kosmetyczno-zdrowotne wykorzystujące także wyjątkowe właściwości NANOwody. Obecnie Nantes chce być również internetowym dystrybutorem naturalnych kosmetyków.

 

 

 

 

Nantes