Makijaż studniówkowy krok po kroku

30.01.2012 15:04

Jak wyglądać wyjątkowo i zjawiskowo, jak podkreślić swoją urodę podczas zabawy studniówkowej? Wizażyści marki Make Up Store Polska, przygotowali dla wszystkich tegorocznych maturzystek propozycję makijażu.

 

 

Krok po kroku opisują w jaki sposób przygotować swój makijaż na ten wyjątkowy bal. Poniżej prezentujemy opis, jak wykonać makijaż studniówkowy oraz serię zdjęć instruktażowych.

 

 

1.
Na czystą nawilżoną skórę nakładamy podkład matujący Matt Vanilla troszeczkę większą ilością. Możemy nałożyć go paluszkami i wklepywać, pędzelkiem okrężnymi ruchami, lub gąbeczką delikatnie podłużnymi ruchami. Korektor nakładamy przy wewnętrznych kącikach i zewnętrznych oczu, przy nosie i rozklepujemy go tak, by niewidocznie łączył się z podkładem.

2.
Na całą twarz nakładamy puder Dual Foundation Stockholm, ale możemy zastosować - sypki transparentny np. Loose Powder w odcieniu cream uniwersalnym. Dzięki temu zabiegowi unikniemy w dalszej części powstawaniu plam, a makijaż będzie się trzymał wystarczająco długo.

 

 

3.
Na całą powiekę nakładamy jasny cień, może być matowy Microshadow Vanilla lub Cybershadow Meteor (ważne by był on jaśniejszy od odcienia naszej skóry). Dzięki temu powstanie dodatkowa baza pod resztę cieni, a dodatkowo powiększymy oko. Następnie nakładamy czarną kredkę na linii wodnej oka, oraz obrysowujemy oko po zewnętrznej stronie tak by stworzyła nam ciemną bazę pod resztę cieni.

4.
Rozmazujemy czarną kredkę z na przemian czarnym cieniem Microshadow Pollution, oraz z zielonym opalizującym na niebiesko cieniem Cybershadow Cash. Staramy się go rozetrzeć od najciemniejszego (od linii rzęs) aż pod najjaśniejsze miejsce (pod łukiem brwiowym).

 

 

5.
W kolejnym punkcie zaczynamy dodawanie kolorów. Żółty Cybershadow Ra (lekko połyskujący na złoto) nakładamy w wewnętrznym kąciku oka, jak najbardziej soczyście. Powoli zaczynamy łączyć też kolory ze sobą tak, żeby nie było to graficznie, a granice były zatarte. Następnie dodajemy finalny kolor, czyli bardzo mocny turkus, na środek oka górnej i dolnej powieki. Robimy to bardzo delikatnie żeby się nie obsypał, ale jednocześnie, by jak najwięcej było go widać (stopniowo). Łuki brwiowe możemy przeciągnąć opalizującym pyłkiem np. na różowo Eyedust Angel.

 

 

6.
Oczywiście nie zapominamy także o brwiach, które przeciągamy delikatnie (ale nie bez przesady Tri brow'em, który nadaje bardzo naturalny efekt zagęszczenia brwi i odrobinę ciemniejszej barwy. Dzięki temu zabiegowi brwi nam nie zginą na buzi, a oczy będą miały piękną oprawę.

 

 

7.
Tuszujemy rzęsy Multilash, jeśli zrobimy to zygzakiem to będą one pokryte tuszem od każdej strony i będą lepiej rozczesane. Możemy ten efekt powtórzyć kilka razy. Ważne jest by nasz tusz posiadał dobrą szczoteczkę i konsystencję, najlepiej by był długotrwały.

8.
Na zewnętrzne partie twarzy nakładamy bronzer, (ale nie za ciemny, by wyglądał naturalnie) W  tym przypadku użyliśmy Bronzing Compact Powder Tan. Przy lekkim uśmiechu na tzw. pućki nakładamy delikatnie róż, lekko mieniący się Wonder Bush Cairo.

 

 

9.
Usta obrysowujemy konturówką w kolorze Nude Beauty.

10.
Wypełniamy High Tech Lighterem Cleo (o lekko pomarańczowym odcieniu).

11.
Całość pokrywamy błyszczykiem Frozen lub Virgin, dzięki temu zabiegowi usta nabiorą głębokiego wyrazu.

12.
Usta obrysowujemy konturówką w kolorze Nude Beauty.

 

 

13.
Przechodzimy do nakładania brokatów. Nie robimy tego od razu, na szybko. Zaczynamy od nałożenia Glitter Eyeliner w kolorze Royal Gold (posiada on w sobie już specjalny żel, dzięki któremu dokleimy więcej brokatu, by wzmocnić efekt) i na pędzelek nakładamy lemonkowy Glitter Energy i przykładamy do pomalowanej powierzchni (od wewnętrznego kącika oka, do polowy powieki dolnej i górnej)

 

 

14. 
Przy  ciemnym Glitterze Peacock postępujemy dokładnie tak samo jak w punkcie 13.

15.
Makijaż jest gotowy :) Życzymy szalonej Studniówki!!!

 

 

zdjęcia: fot. Hadrian Kubasiewicz

 

 

 

 

Make Up Store
Tagi: