Mustela Stelatopia - Balsam intensywnie natłuszczający

03.02.2012 19:15

Jesteś mamą i nie ma dla ciebie nic piękniejszego na świecie niż dotyk twojego maleństwa. Te cudowne chwile mogą jednak zostać zakłócone, gdy skóra twojego dziecka będzie nadwrażliwa i nadmiernie sucha. Większość mam zauważa, że objawy te nasilają się szczególnie jesienią, gdy szaleje wiatr, i zimą, gdy ściska mróz, a w domu grzeją kaloryfery.

 

 

Dlatego pediatrzy i dermatolodzy podkreślają, jak wielką wagę ma codzienna pielęgnacja niedojrzałej jeszcze skóry. Rozumiejąc potrzeby mam i ich pociech, marka Mustela stworzyła nowy balsam intensywnie natłuszczający Mustela Stelatopia, oparty na bazie naturalnych aktywnych składników dla wyjątkowo wrażliwej, silnie przesuszonej i atopowej skóry dziecka. To jedyny dermokosmetyk zawierający naturalny 2% destylat oleju słonecznikowego, który pobudza wytwarzanie fizjologicznych lipidów w skórze i jednocześnie hamuje wydzielanie substancji odpowiedzialnych za stan zapalny. Ten dermokosmetyk redukuje redukuje przesuszenie, koi zadrapania, łagodzi objawy. Zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Przeznaczony jest do skóry suchej i atopowej. Działa już od pierwszego dotyku!


Próbowałaś już wszystkiego, by przywrócić zdrowy wygląd skóry twojego maluszka? Niestety zaczerwienione policzki, nadmierna suchość skóry w zgięciach kolan i łokci spędza Ci sen z powiek. Nie wolno zapomnieć, że wyjątkowo delikatna skóra niemowląt i dzieci wymaga specjalnego traktowania. Na pewno już wiesz, jak ważne dla jej pielęgnacji jest nawilżanie i wietrzenie pomieszczeń, delikatne osuszanie skóry maleństwa po krótkiej (10 min.) i niezbyt gorącej (36o stopni C) kąpieli, unikanie detergentów oraz alergenów, takich jak kurz i sierść zwierząt domowych. Jednak gwarantem zdrowej skóry malucha jest systematyczne, codzienne nawilżanie i natłuszczanie.

Mając tego świadomość, marka Mustela rozbudowała linię stworzoną z myślą o maluchach ze skórą problematyczną - Stelatopia - o nowy, wyjątkowo skuteczny balsam intensywnie natłuszczający. Dzięki natychmiastowemu efektowi kojącemu ty i twój maluszek będziecie mogli spać spokojnie. Mustela Stelatopia Balsam intensywnie natłuszczający głęboko nawilża oraz natłuszcza skórę dziecka, pozostawiając ją gładką i elastyczną. Dzięki aktywnym składnikom naturalnym, takim jak wosk Carnauba, balsam tworzy na powierzchni skóry dodatkową barierę zabezpieczającą przed wnikaniem czynników zewnętrznych, a zaczerwienienie, obrzęk, ból i swędzenie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

 

Wszystkie produkty marki Mustela przeznaczone dla dzieci i kobiet w ciąży powstają we współpracy ze specjalistami w dziedzinie zdrowia: farmaceutami, dermatologami, pediatrami, alergologami i toksykologami. Od 60 lat w laboratoriach prowadzimy testy kliniczne i szukamy wyłącznie naturalnych składników do naszych produktów. Nasze laboratoria wykonują szereg testów i badań, dzięki czemu możemy poszczycić się wieloma opatentowanymi rozwiązaniami.

 

 

Aby mieć gwarancję, że nasze produkty są w pełni bezpieczne, wykluczyliśmy składniki mogące potencjalnie powodować podrażnienia, nawet jeśli substancje te są jeszcze dopuszczalne przez normy. Czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zdrowie naszych milusińskich, dlatego przy tworzeniu naszych produktów używamy naturalnych składników - mówi Elżbieta Włodarska, Marketing Consultant Laboratoires Expanscience.

Mustela Stelatopia Balsam intensywnie natłuszczający należy do serii Stelatopia, która powstała z myślą o silnie przesuszonej i atopowej skórze niemowląt i dzieci. Jest on szczególnie polecany przez lekarzy dermatologów i pediatrów przy Atopowym Zapaleniu Skóry. Innowacyjność i skuteczność tego preparatu polega na  jego dwufazowym działaniu, podczas którego lipidy w skórze dziecka są uzupełniane od zewnątrz, a organizm malucha pobudzany jest do ich samodzielnego produkowania. To "pobudzanie skóry" jest możliwe dzięki zastosowaniu 2% destylatu oleju słonecznikowego oraz naturalnych lipidów, oleju z nasion śliwy domowej, ceramidu 3 i skwalanu. 

 

 

Mustela Stelatopia Balsam intensywnie natłuszczający Intensywnie natłuszczający balsam, zawierający aktywne i naturalne składniki, przeznaczony jest do pielęgnacji przesuszonej i atopowej skóry dziecka. Redukuje przesuszenie, koi zadrapania, łagodzi objawy Atopowego Zapalenia Skóry. Według badań klinicznych aż 73% (*1) mam wskazało na poprawę jakości życia ich pociech, 80% (*2) zauważyło zmniejszenie świądu, a w 88% (*2) przypadków nastąpiła redukcja suchości skóry maluchów.

(*1) Badanie porównawcze prowadzone pod kontrolą pediatry (86 niemowląt/ dzieci, 3 tygodnie).
(*2) Badanie prowadzone pod kontrolą dermatologa i pediatry (227 dzieci, 30 dni).

Efekt stosowania balsamu widoczny jest już po pierwszej aplikacji: skóra jest prawidłowo nawilżona i natłuszczona. Regularne stosowanie trwale poprawia stan skóry i ogranicza częstość zaostrzeń, co znacząco poprawia jakość życia. Starannie dobrane składniki aktywne pochodzenia naturalnego zapewniają bezpieczeństwo i skuteczność działania dzięki Aktywnej Relipidacji - opatentowanemu procesowi polegającemu na pobudzeniu wytwarzania fizjologicznych lipidów, które poprawiają właściwości ochronne skóry:

 

 

Oleodestylat z nasion słonecznika (Helianthus annuus) działa wielokierunkowo:

- dostarcza lipidów od "wewnątrz" dzięki Aktywnej Relipidacji
- hamuje wydzielanie substancji odpowiedzialnych za zaostrzenie zmian skórnych.

Olej z nasion śliwy domowej (Prunus domestica) dostarcza "z zewnątrz" brakujących lipidów, poprawiając właściwości ochronne skóry. Wosk Carnauba pozyskany z liści palmy (Copernicia cerifera) poprawia wchłanianie substancji aktywnych balsamu oraz tworzy rodzaj bariery na powierzchni naskórka, chroniąc przed wnikaniem drażniących czynników zewnętrznych. Ceramid 3 i skwalany uszczelniają barierę naskórkową, dzięki czemu zatrzymują wodę i poprawiają nawilżenie skóry. Produkt dostępny jest w dobrych aptekach.

 

 

 

 

zdjęcia: Mustela

Mustela
68,8 PLN
Tagi: