Nigdy więcej rozdwojonych końcówek - skuteczna regeneracja REF

02.11.2011 15:30

Rozdwojone końcówki to problem dotyczący nie jednej z nas. Zarówno koloryzacja, jak i zbyt agresywna stylizacja - tapirowanie czy prostowanie - powodują niszczenie struktury włosów. Idące za tym przesuszenie jest jednym z najważniejszych powodów rozdwajania się końcówek.

Kiedy włos zaczyna tracić naturalnie chroniącą go łuskę, wraz ze wzrostem staje się coraz słabszy, pęka i rozszczepia się.

 

 

Mechaniczne uszkodzenia są najbardziej widoczne, a dzięki temu najłatwiejsze do zdiagnozowania. Raz uszkodzone końcówki nie powrócą do swojej pierwotnej kondycji, najłatwiej zatem podciąć je i rozpocząć prawidłową pielęgnację, nie dopuszczając, by problem pojawił się powtórnie.

 

 

 

Niebagatelny wpływ na jakość naszych włosów ma tryb życia i dieta. Aby były w pełni zdrowe, konieczne jest regularne dostarczenie witamin A, C, E, PP, oraz witaminy z grupy B i H (biotyny), jak również związków żelaza, cynku i miedzi. Bogata w minerały dieta wzmocni cebulki, a rozsądna stylizacja i stosowanie bogatych w składniki kosmetyków nie pozwolą na nadmierne wysuszenie łusek.

 

 

Specjalnie do pielęgnacji włosów suchych i regeneracji zniszczonych łusek marka REF stworzyła serię intensywnie nawilżających leczniczych masek Treatment 551 i Colour Treatment 541, przywracających włosom sprężystość i blask.

 

 

Dla super intensywnej regeneracji REF poleca serum na bazie jedwabiu Leave in treatment 532, które w ekspresowy sposób pozwala zregenerować uszkodzone włókna, a regularne jego stosowanie spowoduje, że problem rozdwojonych końcówek na zawsze pójdzie w niepamięć.

 

 

Maski Treatment 551 i Colour Treatment 541 - cena 189,90 zł
Serum Leave in treatment 523 -  cena 84,90 zł

 

 

 

 

 

 

REF Polska
84,90 i 189,90 PLN