Nowa era w pielęgnacji - kosmetyki spersonalizowane Humoko

27.05.2014 11:59

Krem, który jest odpowiedzią na wszystkie problemy skóry, kosmetyk multifunkcjonalny, dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby - czyli krem spersonalizowany, to przełom w dziedzinie pielęgnacji. Humoko jest pierwszą w Polsce firmą tworzącą kosmetyki "szyte na miarę", które rewolucjonizują rynek kosmetyczny.

 

 

Niezliczona liczba kombinacji typów skóry, jej indywidualnych potrzeb, skłonności do alergii, a także osobnicze preferencje co do zapachu lub konsystencji kosmetyku przekraczają możliwości wyprodukowania tak różnorodnych połączeń na skalę przemysłową.

 

 

Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie niepowtarzalnego kosmetyku, odpowiadającego na ściśle określone potrzeby skóry. Obecnie jest to możliwe dzięki Personal Cosmetics. W styczniu 2014 r. powstało w Polsce pierwsze Laboratorium Kosmetyczne Humoko, zajmujące się tworzeniem kosmetyków spersonalizowanych!

 

 

Receptura kosmetyku spersonalizowanego jest tworzona w zależności od indywidualnych potrzeb skóry klienta, a także subiektywnych odczuć dotyczących konsystencji, zapachu czy efektów działania. Celem personalizacji jest także opracowanie kremu multifunkcjonalnego, czyli takiego, który połączy w sobie efekty działania różnorodnych substancji, zapewniając kompleksową pielęgnację.

 

 

Personalizacja kosmetyku zaczyna się od kompleksowej diagnostyki skóry. Na podstawie informacji uzyskanych z wywiadu oraz badania aparaturowego określany jest stan skóry klienta. Następnie dobierane są składniki bazowe oraz składniki aktywne w odpowiednich proporcjach i stężeniach. Wyeliminowane zostają składniki uczulające daną osobę i zapachy nietolerowane przez klienta.

 

 

Bazy wszystkich kremów zawierają naturalne oleje: arganowy, jojoba, sacha inchi i tamanu, w zależności od ich przeznaczenia. Spośród szerokiej gamy substancji aktywnych wymienić można m.in. kwas hialuronowy, arganowe komórki macierzyste, wyciąg z alg, ekstrakt z japońskiej wiśni, kompleks cukrowy, wyciąg z porostów, β-glukan z pędów owsa, kompleks wybielający, ektoina, cholina, i wiele innych. Bazy nie zawierają parabenów, silikonów, barwników oraz substancji zapachowych.

 

 

To, co zdecydowanie wyróżnia spersonalizowane kremy tworzone w Laboratorium Kosmetycznym Humoko, to wysokie stężenie składników aktywnych (nawet o 90 proc. wyższe w porównaniu z kosmetykami powszechnie dostępnymi na rynku!), których skuteczność została potwierdzona w testach in vitro. Dzięki temu klient odczuje wyraźne efekty ich działania.

 

 

Jeszcze jednym atutem kremów spersonalizowanych jest możliwość stworzenia niezliczonej liczby połączeń składników aktywnych, kompozycji zapachowych, emolientów, przeciwutleniaczy i witamin przy uwzględnieniu indywidualnych preferencji klienta.

 

 

W Laboratorium Kosmetycznym Humoko przeprowadzana jest dogłębna diagnoza skóry, a następnie na życzenie klienta w warunkach laboratoryjnych, ręcznie wytwarzany jest, jedyny w swoim rodzaju, spersonalizowany krem. W sklepie internetowym Humoko dostępne są kremy z serii "casual" - starannie wyselekcjonowane spośród setek tworzonych receptur - stanowiące uzupełnienie oferty. Umieszczone są w nich składniki, które dotąd najbardziej doceniały klientki Humoko w swoich osobistych spersonalizowanych kremach.

 

 

 

 

 

 

Laboratorium Kosmetyczne Humok
od 160 PLN
Tagi: