JVC Everio - dwie nowe kamery

03.02.2009 18:40

JVC rozszerzyło swoją ofertę kamer cyfrowych z serii Everio o dwa nowe modele - GZ-MG840 i GZ-MG880, wyposażone w dyski twarde o pojemnościach 60 i 120 GB oraz obsługę kart pamięci microSDHC. Urządzenia pozwalają na rejestrowanie materiału wideo w rozdzielczości 720 × 480 pikseli i przechowywanie go na wbudowanych dyskach twardych lub kartach microSDHC.

JVC rozszerzyło swoją ofertę kamer cyfrowych z serii Everio o dwa nowe modele - GZ-MG840 i GZ-MG880, wyposażone w dyski twarde o pojemnościach 60 i 120 GB oraz obsługę kart pamięci microSDHC. Urządzenia pozwalają na rejestrowanie materiału wideo w rozdzielczości 720 × 480 pikseli i przechowywanie go na wbudowanych dyskach twardych lub kartach microSDHC.

Kamera JVC GZ-MG880 posiada sensor CCD o rozdzielczości 1,07 megapiksela i wielkości 1/6 cala, dzięki któremu możliwe jest rejestrowanie obrazu wideo w rozdzielczości 720 x 480 pikseli. Specjalny tryb YouTube umożliwia zapis dostosowany do standardu serwisu w rozdzielczości 352 x 240 pikseli. Na 120 GB dysku tej kamery można zapisać 28 godzin i 40 minut materiałów filmowych o najwyższej jakości, a na karcie microSDHC o pojemności 8 GB nagrać filmy o długości 1 godziny i 54 minut. Można wybierać spośród czterech trybów nagrywania - od wysokiej jakości video, która jest odpowiednikiem filmów DVD, do małych klipów idealnych do umieszczenia na stronach www.

Model JVC GZ-MG840 oferuje dysk twardy pojemności 60 GB, a pozostałe parametry są identyczne. Wymiary obu kamer są identyczne i wynoszą 53 x 113 x 68 mm, ich waga to 350 g, mają 2,7-calowe ekrany LCD. Oferują one 35-krotne zoomy optyczne i 42-krotne zoomy cyfrowe. Urządzenia zostały wycenione odpowiednio na 620 euro (2800 zł) i 580 euro (2620 zł).

Everio została przeprojektowana w taki sposób aby zapewnić większą funkcjonalność i satysfakcję ze smukłej i lekkiej obudowy, tak aby można było filmować aktywnie bez żadnego zmęczenia i podróżować bez obawy o miejsce bagażu. Nowe kamery Everio dostępne są w czterech wariacjach kolorystycznych: srebrny diament, szafir północy, czerwień rubinu oraz onyksowa czerń. Dostępność poszczególnych kolorów w zależności od modelu.

Wszystkie modele kamer Everio wyposażono w wysokiej klasy obiektywy dużej rozdzielczości Konica Minolta, który zapewnia wyraźnie i jasne obrazy. Kamery Everio posiadają 42-krotny zoom optyczny, który zapewnia powiększenie z zachowaniem w pełni optycznej jakości przez cały zakres zoomu.

Udoskonalony procesor obrazowy kamer serii Everio G łączy 6 cyfrowych systemów redukcji zakłóceń, aby poprawić stosunek sygnału do szumu o około 30% (3dB) w stosunku do wcześniejszych modeli. Zintegrowany koder MPEG-2 charakteryzuje układ redukujący szumy blokowe i szumy typu „mosquito noise”, które mogą występować w cyfrowych nagraniach video. Teraz wszystkie z gigabajtów nagrań video i zdjęć cyfrowych będą oferowały najwyższą jakość obrazu dostępną dla każdego z trybów nagrań.

Pasek przewijania i klawisze są wrażliwe na dotyk. Wystarczy przesunąć palcem w górę lub w dół wskaźnika aby wybrać odpowiednią pozycję z menu, niebieskie podświetlenie podąży za ruchem. Nie trzeba dotykać ekranu LCD, więc nie pozostają na nim odciski palców. Jasność ekranu LCD jest automatycznie regulowana dla zwiększenia komfortu oglądania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

 

W Everio nie trzeba też używać włącznika za każdym razem kiedy chce się ją uruchomić ponieważ zasilanie powiązane jest z otwieraniem lub zamykaniem ekranu LCD. Wystarczy, otworzyć ekran LCD, a kamera włączy się automatycznie. Po zamknięciu LCD wyłącza się zasilanie, dzięki czemu unikamy niepotrzebnego zużycia akumulatora. Poprzez naciśniecie przycisku w łatwy sposób można sprawdzić pozostałą do wyczerpania moc akumulatora i pozostały czas nagrywania.

Wbudowany cyfrowy stabilizator obrazu efektywnie kompensuje drżenie kamery, zapewniając stabilne filmowanie. Aby zabezpieczyć twardy dysk przed wstrząsami i wibracjami w kamerach Everio G zastosowano najnowsze technologie ochrony twardego dysku. Specjalny mechanizm amortyzujący (absorpcja drgań) zabezpiecza twardy dysk przed wibracjami wykorzystując polimerowe amortyzatory wstrząsów. System czujnika siły typu grawitacyjnego (detektor upadku) automatycznie odłącza głowicę zapisującą aby zapobiec uszkodzeniom twardego dysku podczas upadku.

Filtr barw podstawowych (Primary Colour Filter) umożliwia przechwytywanie żywych, bogatych obrazów, które niezwykle precyzyjnie odwzorowują rzeczywistość. Rezultatem tego połączenia są ostre, pełne szczegółów obrazy video i zdjęcia cyfrowe. Do wyboru są dwa tryby oferujące naturalne lub żywe kolory. Można więc wybrać tryb najlepiej pasujący do filmowanych scen i stosować go zarówno dla filmów video jak i zdjęć cyfrowych. Kamera wykorzystuje specjalny filtr umożliwiający wykonywanie wspaniałych zdjęć przy silnym natężeniu światła np. na plaży, na nartach itp.


JVC
ok. 2620 - 2800