Pierwszy odtwarzacz multimediów HD firmy Transcend

14.06.2010 14:52

Transcend przedstawił pierwszy w ofercie odtwarzacz HD - DMP10. Obsługując wszystkie popularne formaty plików i posiadając wysokiej rozdzielczości cyfrowe wyjście audio/wideo, odtwarza on multimedia w jakości Full HD 1080p na odbiorniku TV.

 

 

Coraz częściej entuzjaści multimedialnej rozrywki przenoszą swoje kolekcje z półek wypełnionych płytami CD i DVD na dysk swojego peceta lub laptopa. Takie rozwiązanie ma jednak jedną wadę - użytkownicy są najczęściej ograniczeni do oglądania filmów na małym ekranie komputera czy słuchania muzyki płynącej z laptopowych głośników o małej mocy.

 

 

Odtwarzacz multimediów HD firmy Transcend pomaga rozwiązać ten problem, mogąc odtwarzać pliki bezpośrednio z nośnika USB na znajdującym się w salonie dużym ekranie telewizora i zaoszczędzić w ten sposób wysiłków związanych z wypalaniem płyt do odtwarzacza DVD lub podłączaniem komputera do odbiornika TV.

 

 

DMP10 został stworzony do obsługi wszystkie popularne formaty plików audio i wideo w jakości HD, posiadając wysokiej rozdzielczości wyjścia cyfrowe HDMI 1.3 oraz S/PDIF. Urządzenie obsługuje dekodowanie audio DTS i Dolby Digital oraz wideo Full HD 1920x1080p H.264/AVC i VC-1.

 

 

DMP10 został wyposażony w dwa porty USB 2.0. Odtwarza wszystkie popularne formaty audio, wideo, plików tekstowych i obrazów. Może także wyświetlać zdjęcia w trybie slideshow z muzyką w tle.

 

 

Dzięki intuicyjnemu menu oraz dołączonemu pilotowi obsługa urządzenia jest prosta i wygodna. Czarna błyszcząca obudowa czyni odtwarzacz stylowym elementem domowego centrum rozrywki.

 

Specyfikacja:

 

Przewidywana cena odtwarzacza multimediów HD DMP10 wynosi 320 zł brutto. Urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją producenta.

 


O firmie Transcend
Transcend jest rozpoznawalnym na świecie producentem pamięci oraz peryferiów komputerowych. Założona w 1988 roku firma oferuje pełną gamę modułów pamięci, pamięci USB oraz przenośne dyski twarde, dyski stacjonarne, MP3, karty pamięci flash, czytniki kart i produkty multimedialne.

 

 

Transcend prowadzi swoją produkcję na Tajwanie i w Chinach, a oddziały posiada w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Japonii, Korei oraz Chinach.

 

 

Transcend
320 PLN