VAIO E - piękne i łatwe w użyciu

26.03.2010 12:53

Seria łatwych w użyciu notebooków multimedialnych VAIO E powiększy się o dwa nowe, atrakcyjne produkty. Model z ekranem 14" cechuje się żywą kolorystyką i doskonale nadaje się do codziennego korzystania z Internetu - przeglądania i pisania blogów oraz wyświetlania zdjęć, słuchania muzyki i oglądania filmów z cyfrowej kolekcji multimediów.

 

 

Z kolei nowy model VAIO E z dużym ekranem 17" łączy natomiast smukłość z wydajną kartą graficzną, będzie świetnym, multimedialnym komputerem HD dla całej rodziny.

 

 

Rodzina VAIO powiększa się o efektowne, kolorowe modele VAIO E z ekranem 14-calowym i smukłe modele VAIO E z dużym, 17- calowym ekranem. Ich główne zalety to:

 

 

- łatwość użycia zapewniana przez funkcję szybkiego dostępu do Internetu "bez uruchamiania komputera" oraz przyciski ASSIST i VAIO
- najnowsze procesory Intel Core i karta graficzna z serii ATI Mobility Radeon
- jasny, kontrastowy, podświetlany diodami LED wyświetlacz VAIO
- rozbudowany zestaw złączy: nawet 4 porty USB, w tym port eSATA/USB do szybkiego przesyłania danych

Projektanci nowych modeli z serii E skupili się na wygodzie codziennego użytkowania komputera. Przykładowo, aby rozpocząć przeglądanie Internetu, wystarczy nacisnąć przycisk WEB – nie trzeba nawet uruchomić systemu operacyjnego. Dodatkową wygodę daje możliwość wyświetlania oglądanych stron na kolejnych kartach oraz funkcja podziału okna, służąca do wyświetlania dwóch stron www obok siebie.

 

 

 

Specjalny przycisk ASSIST uruchamia program VAIO Care ułatwiający konserwację oraz diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem – cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć myszą.

 

 

 

Wszystkie modele VAIO E z ekranami 14" i 17" są oparte na procesorach Intel Core z nowej rodziny na rok 2010 i wyposażone w maksymalnie 4 GB szybkiej pamięci DDR3. Za efektywne przetwarzanie obrazu, odtwarzanie filmów HD i wyświetlanie multimedialnych stron www odpowiada najnowocześniejsza karta graficzna ATI Mobility Radeon.

Z boku komputera znajdują się trzy porty USB. Uzupełnia je czwarty, dwufunkcyjny port eSATA/USB, który pozwala przesyłać pliki na zewnętrzny napęd nawet 5 razy szybciej niż interfejs USB 2.0.

 

 

Unikatową cechą komputerów VAIO jest szereg firmowych programów Sony ułatwiających korzystanie z multimediów. Naciskając znajdujący się z przodu obudowy przycisk VAIO, można uruchomić program Media Gallery, i przy jego użyciu intuicyjnie przeglądać kolekcję muzyki, zdjęć i filmów. Program PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition znakomicie ułatwia sortowanie, edycję i prezentowanie filmów.

 

 

Seria VAIO E 14"

14-calowe modele VAIO z serii E wyróżniają się łatwo rozpoznawalną stylistyką. Oprócz błyszczących wersji: białej i czarnej, dostępne są odmiany w żywym kolorze różowym, niebieskim i zielonym, które pozwalają skutecznie wyróżnić się z tłumu.

Srebrne logo VAIO na pokrywie notebooka sprawia wrażenie zawieszonego w powietrzu i podkreśla głębię eleganckiego wykończenia, pod którym widać fascynującą fakturę materiału pokrywy. Po otwarciu komputera znajdziemy natomiast przyjemny w dotyku, gładki touchpad wtapiający się w połyskujący, półprzezroczysty wspornik na nadgarstki.

 

 

14-calowy (35,5 cm), podświetlany diodami LED wyświetlacz VAIO ma rozdzielczość 1600 x 900 pikseli i panoramiczny kształt (16:9). Zapewnia żywą kolorystykę i duży kontrast oglądanych filmów, fotografii cyfrowych i innych materiałów.

 

Seria VAIO E 17"

W ofercie Sony pojawił się teraz w pełni wyposażony zamiennik komputera stacjonarnego, który spełni wszystkie potrzeby użytkowników komputera w domu. Nowe, 17-calowe modele VAIO E wyróżniają się dużym ekranem i smukłą, elegancką obudową, doskonale wyglądającą w każdym z domowych pomieszczeń.

 

 

Duży, 17,3-calowy (43,8 cm) wyświetlacz VAIO z podświetleniem LED cechuje się kontrastowością i szczegółowością obrazu zarówno przy edycji zdjęć, jak i przegladaniu stron internetowych. Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080), gwarantuje jeszcze wyższą jakość wyświetlania cyfrowych zdjęć lub filmów z płyt Blu-ray Disc.

Znakomicie reagująca klawiatura zawiera pełnowymiarowy blok numeryczny, który bardzo ułatwia szybkie wprowadzanie danych – zarówno w czasie gry, jak i przy zarządzaniu domowym budżetem.

 

 

Najnowsze, multimedialne notebooki VAIO E serii 14" i 17" powinny być dostępne odpowiednio pod koniec marca i pod koniec kwietnia 2010 roku.

 

Podstawowe dane techniczne obu modeli:

 

 

 

Sony