4. Fashion Designer Awards - Hollywood lat 60. i 70.

19.01.2012 17:29

7. grudnia 2011 wystartowała 4. edycja międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów mody Fashion Designer Awards 2012. W tym roku młodych projektantów zainspiruje magia Hollywood lat 60. i 70. - gwiazdy srebrnego ekranu, ogromne Cadillaki, rock and roll, sztuka Andy Warhol'a, ikony mody - Twiggy i Mia Farrow, dzieci kwiaty i wolność w przekonaniach i stylu.

W 4. edycji Joanna Sokołowska-Pronobis, pomysłodawczyni i producentka Fashion Designer Awards, przygotowała dla finalistów niesamowite nagrody - staże i praktyki w atelier projektowania w Polsce i zagranicą oraz praktyki w firmach odzieżowych i redakcjach pism modowych.

 

 

Zwycięzca 4. edycji konkursu Fashion Designer Awards odwiedzi światowe stolice mody - Mediolan, Paryż, Berlin, gdzie miał okazję uczestniczyć w jednych z najbardziej prestiżowych wydarzeń świata mody. W Mediolanie pozna tajniki projektowania w atelier Roberto Musso - honorowego przewodniczącego jury oraz gościa specjalnego tej edycji. Podczas stażu w Mediolanie będzie przygotowywał kolekcję pod okiem Musso na Milan Fashion Week.

 

 

Roberto Musso urodził się w Mediolanie, światowej stolicy mody. Musso ukończył studia na paryskiej Sorbonie. Współpracował ze słynnym domem mody Barney's w Nowym Jorku, dbając o styl ich prywatnej marki. Pierwsza kolekcja Musso powstała już w 1995 roku, a od 2001 roku regularnie pokazuje swoje damskie kolekcje pret-a-porter na Fashion Week w Mediolanie. Przy ostatniej kolekcji, współpracował ze znaną włoską projektantką biżuterii Osanną Visconti di Modrone.

 

Roberto Musso

 

Styl Musso charakteryzuje się prostotą, minimalizmem oraz elegancją z odrobiną rockandrollowej nutki. Jego projekty są bardzo kobiece, a tkaniny używane przez niego ręcznie malowane i zdobione. Projektant posiada olbrzymi warsztat tworzenia tkanin pozwalający na uzyskanie kolorów, odcieni i wzorów materiałów, niemożliwych do uzyskania w tradycyjnej obróbce. Jego kolekcje zyskały uznanie nie tylko rodzimych mediów, ale także międzynarodowej prasy na czele z magazynem Vogue. Roberto Musso bardzo entuzjastycznie przyjął zaproszenie Joanny Sokołowskiej-Pronobis, bo jak sam mówi:

- Czasami ludzie utalentowani, by zrobić karierę, muszą pojawić się we właściwym miejscu o właściwej porze - mam nadzieję, iż w tym wypadku będzie to wygrana w konkursie Fashion Designer Awards i staż w moim atelier.

Roberto Musso - pokaz kolekcji zima 2011

 

Zwycięzca 4. edycji konkursu Fashion Designer Awards pojedzie także do Paryża na Paris Fashion Week, na który zaprasza Cisowianka Perlage - Partner Strategiczny  Konkursu. Już w lipcu odwiedzi też największe targi modowe w Berlinie "Bread&Butter", organizowane na historycznym lotnisku Tempelhof, na których można zobaczyć pokazy ponad 700 najlepszych marek odzieżowych. Zwycięzca Fashion Designer Awards pojedzie na nie razem ze zwycięzcą Polish Puma Creative Factory, imprezy organizowanej pod patronatem Fashion Designer Awards.

Na zwycięzcę 4. edycji konkursu Fashion Designer Awards czeka też 10 tysięcy złotych, ufundowane przez Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie oraz 2,5 letnie stypendium naukowe w tej szkole.

 

Roberto Musso - pokaz kolekcji lato 2012

 

Laureaci 2. i 3. miejsca wygrywają roczne stypendia w MSKPU. Wybrani finaliści otrzymają staż w redakcji magazynu FLESZ oraz staż w atelier BohoBoco. Wszyscy półfinaliści podczas półfinału FDA w Złotych Tarasach otrzymają nagrody: książkę "Jak czytać Modę" (Arkady), film DVD "Szalona miłość - Yves Saint Laurent" (Against Gravity) oraz organizer "Fashionary" (Boogie by Design).

Prace młodych projektantów oceni grono ekspertów mody, m.in.: Gosia Baczyńska, duet BohoBoco, Kasia Zielińska, Maciej Zień i Beata Sadowska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 29 lutego 2012. Regulamin jest dostępny na stronie interetowej konkursu, a przykładowe inspiracje zobaczyć można na profilu Fashion Designer Awards na Facebooku.

 

 

 

 

Fashion Designer Awards
Tagi: