Niezwykła rzeźba BMW w Poznaniu

25.03.2010 14:16

Podczas premiery nowej limuzyny BMW serii 5 Dealer BMW Smorawiński zaprezentował niepowtarzalną rzeźbę, która została stworzona na wzór projektu z Museum BMW w Monachium, gdzie w jednym z pomieszczeń pionowo w górę i w dół poruszają się srebrne kulki.

 

 

Kinetyczna rzeźba tworzy trójwymiarowe kształty - abstrakcja staje się rzeczywistością... Ponad 714 srebrnych kul zawieszonych nad ziemią tworzy linię nowej limuzyny. W muzeum BMW w Monachium można się przekonać na własne oczy, jak powstaje idealny design.

 

 

Rzeźba podczas imprezy była podziwiana zaraz po premierowym samochodzie i stanowiła oryginalny dodatek wystroju salonu podczas tego niezwykłego wieczoru. BMW Smorawiński jako jedyny dealer w Polsce zaskoczył swoich Klientów takim niepowtarzalnym dziełem.

 

 

Rzeźba będzie prezentowana w salonie na ulicy Obornickiej 235 w Poznaniu do połowy kwietnia. Salon zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia i oglądnięcia rzeźby.

 

 

Jak już wcześniej wspomniano rzeźba, która powstała w salonie BMW Smorawiński w Poznaniu jest dziełem wzorowanym na monachijskiej konstrukcji kinetycznej. Jest to niejako inscenizacja stworzona ze współgrających ze sobą kulek.

 

 

Każda z nich porusza się swobodnie, zanim znajdzie swoje idealne miejsce. Dzięki sterowaniu elektrycznemu każda srebrna kulka robi dokładnie to, co się jej każe.

 

 

Taka sama zasada obowiązywała przy projektowaniu nowego BMW serii 5 - od charyzmatycznego przodu, aż po atletyczny tył. Wszystkie aspekty składają się na idealny balans: kształty, powierzchnie, linie i gra światłocienia. Zarówno maska silnika, jak i wszystkie elementy stylistyczne wyrażają dynamikę w jej najpiękniejszej formie.

 

 

Na początku jest pomysł, który z czasem nabiera kształtów. Potem dochodzą nowe pomysły, są analizowane i ulepszane. A końcowym rezultatem jest idealny kształt. Kształt nowej limuzyny BMW serii 5.

 

 

Tą niesamowitą inscenizację można podziwiać w Muzeum BMW w Monachium, natomiast rzeźbę stworzoną ze srebrnych kul można zobaczyć w jedynym miejscu w Polsce - u Dealera BMW Smorawiński w Poznaniu.

 

 

 

 

 

BMW