Aukcja charytatywna w Krakowie - zegarek Jana Pawła II

13.10.2011 12:12

Na aukcji charytatywnej, organizowanej przez znaną w Krakowie firmę zegarmistrzowską Strojny, najważniejszym eksponatem będzie zegarek Papieża Jana Pawła II. Został on już dość dawno temu przekazany organizatorom aukcji, ze wskazaniem na pomoc dla niewidomych dzieci z Rabki.

 

Zegarek Ojca Świętego Jana Pawła II

 

Ten jedyny w swoim rodzaju zegarek został wykonany na zamówienie Rycerzy Zakonu Maltańskiego z okazji 80. urodzin Papieża. Zegarkowi, przekazanemu do Polski przez Ojca Świętego 23 stycznia 2003 roku, towarzyszy specjalny list napisany i podpisany przez ówczesnego Biskupa i Osobistego Sekretarza Papieża - Stanisława Dziwisza.

"W odpowiedzi na prośbę skierowaną w lipcu 2002 roku do J.Em. Kardynała Franciszka Macharskiego, przesyłam zegarek Ojca Świętego. W wyniku aukcji niech służy jako pomoc dla dzieci niewidomych z Rabki.
Z życzeniami Bożego błogosławieństwa i serdecznym pozdrowieniem"                         
                                                                                                        /Bp. Stanisław Dziwisz/

 

 

Obok tego wyjątkowego zegarka na aukcji znalazło się kilka wysokiej klasy czasomierzy, sygnowanych przez dobrze znane i rozsławiające nasz kraj osoby oraz firmy z branży zegarkowej. Wyjątkową w tym gronie osobą jest Pan Maciej Stuhr - wybitny aktor, publicysta i człowiek zaangażowany w liczne akcje, których celem jest niesienie pomocy potrzebującym.

 

Maciej Stuhr

 

Zegarkiem przekazanym przez tego wybitnego krakowianina, jest model Pontos Reserve de Marche z manufaktury Maurice Lacroix. Darowi towarzyszy własnoręcznie napisana, serdeczna dedykacja i zachęta do licytacji, która może być najlepszą zapowiedzią, zachętą, przygotowaniem i podziękowaniem za udział w Aukcji.

Pontos Reserve de Marche Maurice Lacroix"Mili Państwo, szwajcarski zegarek to coś więcej, niż odmierzanie czasu. To tradycja, pewność, zaufanie. To doświadczenie ludzi, którzy w każdą kopertę wkładają serce. Dziś to serce może pójść dalej, możemy dać je innym. Jestem szczęśliwy, że mogę w tym uczestniczyć. Dziękuję Państwu, że jesteście razem z nami. Dziękuję za okazaną pomoc!!! Pozdrowienia."                                                                                                                             /Maciej Stuhr/

Zachęcając do udziału w tej wyjątkowej aukcji, a warto wspomnieć, że istnieje także możliwość licytacji telefonicznej, zwracamy uwagę na wszystkie działania charytatywne powiązane z zegarkami.

 

 

 

 

odCzasu doCzasu