Davis Factor - fotograf gwiazd i założyciel marki Smashbox - w Polsce

26.11.2013 15:07

Davis Factor, fotograf, autor sesji zdjęciowych gwiazd i założyciel marki Smashbox przyjechał do Polski. W dniach 14 i 15 listopada w studio fotograficznym PIN UP w Warszawie zaproszeni goście mieli okazję stanąć na planie zdjęciowym i przy dźwiękach żywiołowej muzyki spotkać się z Davisem, który stanął po drugiej stronie obiektywu.

 

 

Na fotografiach portretowych jego autorstwa zostały utrwalone makijaże wykonane przez Lori Taylor i Will'a Malherbe - międzynarodowych wizażystów marki Smashbox.

 

 

Spotkanie było także okazją do rozmowy z pomysłodawcą i twórcą marki oraz z makijażystami. Sesji zdjęciowej towarzyszyła wystawa wybranych prac wykonanych przez Davisa Factora.

 

 

Początki marki Smashbox to 1990 r., kiedy Dean i Davis Factor, prawnukowie hollywoodzkiej legendy makijażu - Maxa Factora, zakładają Smashbox Studios. Od pierwszego dnia najlepsi fotografowie robią w nich wspaniałe zdjęcia dla czołowych magazynów mody.

 

 

W 1995 r. Davis, słynny fotograf celebrytów i ludzi ze świata mody, organizuje pierwszy pokaz umiejętności asystentów fotograficznych w celu wyłowienia nowych talentów, zmieniając Smashbox Studios w centrum kulturalne - kompleks nowoczesnych studiów filmowych i fotograficznych.

 

 

W 1996 r. powstała firma Smashbox Cosmetics. - "Chcieliśmy stworzyć makijaż dla każdego; makijaż, który będzie pięknie wyglądał, poprawiał samopoczucie i pozwalał rozwiązać w domu te same problemy, z jakimi borykamy się w naszych studiach" - powiedział Davis. - "Całe nasze doświadczenie związane z makijażem trafia ze studia fotograficznego do codziennej rzeczywistości."

 

 

Gorące nowości ze studia Smashbox trafiają prosto do realnego życia. Na tym polega nasza koncepcja makijażu. Smashbox rewolucjonizuje produkty kosmetyczne tak, by spełniały wymagania najlepszych światowych fotografów, artystów i gwiazd filmowych spotykających się każdego dnia na planach sesji zdjęciowych w Smashbox Studios, by kreować nowe trendy.

 

 

Smashbox:

"Dzielimy się naszymi innowacjami z Tobą. Wiemy bowiem, że Twoim operatorem kamery jest życie, a planem filmowym cały świat. Tworzymy testowane w studiu fotograficznym produkty do makijażu, dzięki którym będziesz gotowa, by stanąć przed obiektywem. W każdej chwili. Stworzone. Przetestowane. Sfotografowane w Smashbox Studios L.A."

 

 

 

 

 

 

Smashbox