III etap zawodów w kitesurfingu o Puchar Polski Ford Kite Cup 2012

17.07.2012 14:53

Już w najbliższy weekend, 20-22 lipca w Łebie odbędzie się kolejny etap ogólnopolskich zawodów w kitesurfingu. Tym razem zawodnicy spotkają się w tym nadmorskim kurorcie i zmierzą się na otwartych wodach Morza Bałtyckiego. Kitesurferzy staną do walki w dwóch głównych konkurencjach: Freestyle i Race.

 

FKC Chalupy maj 2012

 

Jak dotąd, w klasyfikacji generalnej Ford Kite Cup we Freestyle'u prowadzą Katarzyna Lange oraz Victor Borsuk. W konkurencji Race na prowadzeniu są Agnieszka Grzymska oraz Tomasz Janiak. Wyżej wymienieni zawodnicy odnieśli zwycięstwo już w pierwszej edycji zawodów w maju, w Chałupach. Podczas kolejnego etapu, który miał miejsce w czerwcu w Rewie, wyścig Race wygrała Michalina Laskowska przed Agnieszką Grzymską, Edytą Gwizdałą i Marceliną Wiśniewską. Wśród mężczyzn ponownie zwyciężył Tomasz Janiak, pokonując Błażeja Ożoga i Maksa Żakowskiego.

 

FKC Chalupy maj 2012

 

Obok Race'u udało się rozegrać jedynie eliminację kobiet we Freestyle'u, w związku z czym pierwsze miejsce zdobyły ex aequo cztery zawodniczki: Karolina Winkowska, Katarzyna Lange, Natalia Grabowska i Agnieszka Grzymska. Słabnący wiatr nie pozwolił na dokończenie rozgrywek, jednak mimo tego zawodnicy wyjechali z rękami pełnymi nagród od firm: Ford, North, Ion i Ipanema oraz zapasem napojów energetycznych Red Bull.

 

FKC Chalupy maj 2012

 

Na najbliższy weekend w Łebie zapowiadany jest całkiem silny wiatr. Miejmy nadzieję, że prognoza się utrzyma i będziemy mogli podziwiać wysokie loty Mistrzów Polski Karoliny Winkowskiej i Victora Borsuka z Teamu Forda, którym ostatnio nie dopisał wiatr i nie mogli w pełni zaprezentować swoich umiejętności.

 

FKC Rewa czerwiec 2012

 

Karolina Winkowska w minionym tygodniu brała udział w zawodach Pucharu Świata PKRA w Niemczech w St. Peter - Ording, gdzie w bardzo trudnych warunkach pogodowych zajęła trzecie miejsce, po raz kolejny udowadniając wszystkim, że jest jedną z najlepszych kitesurferek na świecie. Teraz Karolina wraca do Polski, aby móc jeszcze przed zawodami potrenować swoje najtrudniejsze triki, jakimi są power handle-passy. Ewolucje te są charakterystyczne dla stylu pływania najlepszych zawodników i polegają na przełożeniu drążka sterującego za plecami, w locie.

 

FKC Rewa czerwiec 2012

 

Już w ten weekend będzie można je podziwiać w Łebie w wykonaniu Karoliny i Victora. Pula wszystkich nagród w tegorocznym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup wynosi 105000 złotych (w tym 40000 złotych stanowią nagrody pieniężne, a wartość nagród rzeczowych to 65000 złotych). Przed nami jeszcze dwa etapy emocjonujących zmagań czołówki polskich kitesurferów - najbliższy 20-22 lipca w Łebie oraz 17-19 sierpnia w Jastarni (Mistrzostwa Polski).

 

FKC Rewa czerwiec 2012

 

Plan zawodów Ford Kite Cup w Łebie:

1 dzień zawodów 20 lipca

08:00 - 09:30    Rejestracja zawodników
10:00 - 10:30    Skippers meeting oraz losowanie grup
10:30 - 19:00    Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 21 lipca

09:00 - 09:30    Skippers meeting
09:30 - 19:00    Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
19:00                Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów 22 lipca

Dzień rezerwowy zawodów.

 

 

 

 

Ford Kite Cup