Kobieta w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz - wystawa fotografii oraz biżuterii plemiennej ludów Afryki i Azji

29.09.2011 14:25

30 września, podczas warszawskich targów Złoto Srebro Czas, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii i biżuterii "Kobieta w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz", współzałożycielki firmy YES Biżuteria oraz pomysłodawczyni poznańskiej Galerii YES.

 

 

Najnowsza wystawa Marii Magdaleny Kwiatkiewicz w intrygujący sposób łączy jej dwie pasje - fotografię oraz biżuterię, które są dla siebie nawzajem świetnym dopełnieniem!

 

 

Oprócz fotografii, na wystawie zaprezentowana zostanie również unikalna biżuteria plemienna ludów Afryki i Azji. Pełne ekspresji, a zarazem dyskretnego skupienia portrety, obrazujące spotkania z czyimś losem, emocją, tajemnicą - za sprawą biżuterii związanej z tym samym zakątkiem świata, znajdują swoje interpretacje. Dzięki temu, widz jest świadkiem pełnych bogactwa znaczeń obiektów artystycznych. 

 

 

Wystawa fotografii "Kobieta w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz" i biżuterii plemiennej prezentuje zdjęcia i obiekty sztuki jubilerskiej z Afryki - np. plemienia Dogonów z południowo-wschodnich obszarów Mali, których sztuka jest uznawana za najciekawszą na tym kontynencie oraz z rejonu rzeki Omo w Etiopii, a także z Chin, Tybetu i Indii - zwłaszcza z rejonów Gudżarat i Ladakh.

 

 

 

Zobaczyć możemy unikalne obiekty jubilerskie o wielkich walorach estetycznych, urzekające bogactwem form i znaczeń. A także przepełnione "wiarą" w moc, jaką skrywa biżuteria. I choćby tylko z tego powodu, biżuteria ta stanowi często inspirację dla najsłynniejszych stylistów i designerów.

 

 

Wystawę można oglądać podczas targów Złoto Srebro Czas w dniach 30.09 - 2.10 (wstęp na targi jest odpłatny). Od 14 października wystawę będzie można również zobaczyć w poznańskiej Galerii YES (ul. Paderewskiego 7).

 

 

 

 

 

 

YES