Książę Harry i inwalidzi wojenni w wyścigu na Biegun Południowy

16.12.2013 12:03

Trzy drużyny weteranów wojennych, w tym załoga brytyjska - prowadzona przez Księcia Harrego, przemierzyły Antarktydę na południe aż do Bieguna Południowego w wyścigu, który pomógł w zbieraniu pieniędzy na przywracanie aktywności zawodowej zranionych żołnierzy.

 


Książę Harry

Startowe spotkaniem na londyńskim Trafalgar Square

 

Drużynę amerykańską poprowadził Alexander Skarsgard (dziś amerykański aktor, kiedyś szwedzki komandos), a ekipę Australii i Kanady aktor Dominic West. Uczestnicy wyprawy wędrowali w ekstremalnych warunkach pogodowych - mieli do przebycia ponad 330 km w mroźnym wietrze i temperaturze sięgającej -35 st. C.

 

Alex Scarsgard

Alex Scarsgard i Ivan - trening

Alex Scarsgard i Ivan - trening

Alex Skarsgard pomaga Ivanowi przed opuszczeniem obozu przez Drużynę Noom Coach

Alex Skarsgard przygotowuje obozowisko

 

Pokonywali niesprzyjającą pogodę i własną niepełnosprawność. Szli, by udowodnić światu, że z życia zawodowego nie powinna wykluczać ich utracona w walce noga, uszkodzony wzrok czy jakakolwiek inna forma niepełnosprawności.

 

Ivan przygotowuje się do startu

Alex Scarsgard na starcie wyścigu

Trening Ivana

 

Walking With The Wounded to akcja charytatywna mająca na celu zbieranie funduszy na szkolenia zawodowe dla żołnierzy (kobiet i mężczyzn) zranionych w trakcie działań wojennych. Szkolenia mają służyć usprawnieniu przekwalifikowania zawodowego i pomóc w znalezieniu pracy poza sektorem wojskowym. Pracy, która zapewni weteranom bezpieczną stabilizację i przyszłość.

 

Książę Harry przygląda się linii startowej

Conrad

Guy Disney

Chris Downey

Życie namiotowe w obozie - Margaux, Therese i Mark

 

Wyprawy organizowane przez Fundację mają na celu zwrócenie uwagi publicznej na sytuację poszkodowanych, mają opowiedzieć ich historie, podkreślić, jak bardzo potrzebują naszego wsparcia. Ekspedycje dają możliwość wykazania się tym niezwykłym ludziom, którzy nie poddają się pomimo urazów i stawiają czoła wyzwaniom dzięki swej determinacji i odwadze.

 

Drużyna Soldier On

Drużyna Noom Coach

Linia startowa formuje się...

Drużyna Glenfiddich przemierza na nartach zastrugi

Drużyny Noom Coach i Soldier On wyrusza na nartach z obozu

 

Wyścig rozpoczął się spotkaniem na londyńskim Trafalgar Square, następnie uczestnicy wyruszyli do Cape Town, skąd polecieli na Antarktydę do stacji Novolazarevskaya, a z początkiem grudnia rozpoczęli wyprawę, która zakończyła się szczęśliwie w piątek 13 grudnia - zdobyciem Bieguna Południowego.

 

Drużyna Noom Coach formuje swój szyk narciarski

Rzut oka na wszystkie trzy drużyny - Noom Coach, Soldier On i Glenfiddich

Drużyna Virgin Money

Namioty Virgin Money

Drużyna Virgin Money

 

 

 

 

 

Walking With The Wounded