Levi's Print Workshop - święto rzemiosła drukarskiego w Berlinie

13.08.2011 11:59

Levi's zaprasza na pierwsze europejskie warsztaty będące częścią globalnej kampanii "Go Forth"! Berlińskie warsztaty Levi's poprzez specjalne programy edukacyjne i wydarzenia artystyczne przybliżają rzemiosło sitodruku mieszkańcom Berlina oraz wszystkim odwiedzającym to miasto.

 

 

Jeszcze do 18 sierpnia 2011 Levi's zaprasza na bezpłatne Levi's Print Workshop. Warsztaty odbywają się w specjalnie zaadaptowanej przestrzeni w centrum Berlina w dawnej mennicy "Alte Münze" (Stara Moneta) i są otwarte dla wszystkich.

 

 

Mają na celu wsparcie - zarówno od strony kreatywnej, jak i technicznej - amatorów oraz profesjonalistów zajmujących się, lub chcących zajmować się, drukiem! Poprzez warsztaty Levi's kontynuuje swoje długoletnie zaangażowanie w życie społeczności lokalnych, różnego rodzaju rzemiosła i postęp społeczny, ale przede wszystkim są one wprowadzeniem do światowej kampanii "Go Forth".

 

 

W ramach Levi's Print Workshop można wziąć udział w szeregu codziennych ciekawych działań, wystaw oraz warsztatów instruktażowych poświęconych rzemiosłu, jakim jest sitodruk. Sitodruk to tradycyjna technika od wieków używana przez artystów, rewolucjonistów, polityków oraz innych pionierów. Levi's na miejscu zapewnia specjalne urządzenia i materiały niezbędne do wydruków przy użyciu sitodruku.

 

 

Znajduje się tu 5 głównych "twórczych stacji" zróżnicowanych pod względem zaawansowania, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W oparciu o zasady rzemieślnicze, innowacje oraz przekonanie o ważności każdego z etapów tworzenia, warsztaty podkreślają, jak bardzo istotne są indywidualne i zbiorowe pasje oraz kreatywność każdego z nas i uświadamiają, że warto je pielęgnować.

 

 

Uczestnicy i goście warsztatów ozdabiając własnoręcznie T-shirty, pocztówki, czy cyfrowo obrabiając zdjęcia, korzystają ze specjalnych narzędzi do druku grafiki artystycznej ze znanego specjalistycznego sklepu Rainer Schnell. 

 

 

Levi's Print Workshop to czwarta z serii warsztatów poświęconych sztuce rzemiosła i inspirowana jest sukcesem wczesniejszych warsztatów druku, fotografii i filmu. Levi's serię swoich warsztatów rozpoczął wiosną 2010 roku w San Francisco (druk) łącząc je kampanią Go Forth "Ready to Work", kolejne warsztaty, tym razem fotograficzne, odbyły się również w Nowym Jorku (jesień/zima 2010), a następne, filmowe, w Los Angeles (wiosna/lato 2011).

 

 

Levi's Workshop powstały, aby celebrować amerykańskiego pionierskiego ducha oraz aby inspirować społeczności na całym świecie do twórczego wspólnego działania dla ogólnego dobra. Berlińskie Levi's Print Workshop otwarte są od środy do piątku w godzinach 12.00 - 22.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 11:00 - 21:00.

 

 

 

 

 

 

Levi's Workshops
bezpłatne