Modowe show na... dachu!

03.10.2011 12:00

W piątek 23 wrzesnia na dachu Schronu Strzegomskiego, nowej siedziby Muzeum Współczesnego Wrocław, odbył się pokaz najnowszej kolekcji Modern Sebastiana Kubiaka, wrocławskiego projektanta, finalisty Warsaw Fashion Street 2011.

 

 

 

fot. Michał Szumiński


Modelki zaprezentowały kolekcję na sezon jesień-zima 2011/2012, którą Kubiak stworzył specjalnie z myślą o kobiecie nowoczesnej. Stylizacje były prezentowane na wybiegu zbudowanym wokół szklanej kopuły znajdującej się na dachu budynku. Specjalnym punktem modowego show była premierowa wrocławska prezentacja kolekcji "Wodaabee" stworzonej przez Kubiaka na Warsaw Fashion Street 2011. Na statycznych manekinach znalazłby się suknie z tej kolekcji.

 

 

 

fot. Paweł Chrzanowski


Inspiracją do ich powstania było afrykańskie plemię. Kolekcja "Wodaabee" to nietypowe połączenie materiałów - włosianki, jedwabiu, skóry, bawełnianych bandaży oraz futra. Świetlna iluminacja wokół manekinów nadała całości wyjątkową oprawę.

 

 

 

fot. Paweł Chrzanowski

 

- Cieszę się, że goście tak ciepło przyjęli mój pokaz. Mieszkam i tworzę we Wrocławiu, dlatego uznanie Wrocławian jest dla mnie szczególnie cenne.  Dużym zainteresowaniem kobiet cieszą się sukienki z zaprezentowanej, mojej najnowszej kolekcji. Pierwsze zamówienia już przyjąłem - mówił Kubiak, tuż po zakończonym pokazie.

 

 

 

fot. Paweł Chrzanowski

 

Kolekcja Modern to przede wszystkim kolekcja użytkowa. W pełni nadaje się do noszenia na co dzień. Piękne beże, klasyczna czerń i modne szarości to wyróżniki kreacji Kubiaka na obecny sezon. Stylizacje dopełniły buty linii United Nude cechujące się odważnymi wzorami z wykorzystaniem ultranowoczesnych tworzyw.
 
Pokaz uświetniła oprawa muzyczna duetu Andrzej Jeżewski i Szymon [d'] Danis, autorów instalacji dźwiękowej szachoFONIA.

 

 

 

 

Sebastian Kubiak
Tagi: