Motocykle Harley-Davidson w służbie Watykanu

27.06.2013 08:52

Świętowanie 110. rocznicy istnienia Harley-Davidson w Rzymie - dwa motocykle Road King Police dla papieża Franciszka. Watykańska żandarmeria została wyposażona w dwa specjalnie przygotowane motocykle Harley-Davidson Road King Police.

 

 

Wśród najważniejszych punktów obchodów 110. rocznicy Harley-Davidson, które odbyły się w Rzymie w dniach 13-16 czerwca, było błogosławieństwo motocyklistów Harley-Davidson i ich motocykli przez papieża Franciszka w niedzielny poranek na placu św. Piotra w Watykanie. Producent z Milwaukee chcąc podziękować "gospodarzowi", przekazał cztery specjalnie przygotowane motocykle Road King Police, aby służyły i chroniły Watykan.

 

 

Zgodnie z nową polityką argentyńskiego papieża - "biedny Kościół dla biednych ludzi", wolny od dóbr ziemskich - dwa z tych motocykli będą zlicytowane, a dochód przekazany na cele charytatywne, a dwa pozostałe pozostaną we flocie Żandarmerii Watykańskiej.

 

 

W sobotę, 15 czerwca, motocykle zostały przekazane funkcjonariuszom Żandarmerii Watykańskiej przez Karen i Billa Davidson'ów, córkę i syna legendarnego Williego G. Davidson'a, kluczowej postaci w zarządzaniu firmą Harley-Davidson. Przekazane motocykle są podobne do używanych przez amerykańską policję i będą wykorzystywane do eskortowania wizyt zagranicznych dyplomatów oraz niektórych ceremonii.

 

 

Motocykle nie były jedynym darem dla papieża. W niedzielę po mszy, delegacja Harley-Davidson przekazała papieżowi obraz zatytułowany "Encounter Chance", stworzony przez artystę Davida Uhla, symbolizujący spotkanie na placu św. Piotra dwóch różnych światów, tak różnych jak Harley-Davidson i Watykan. Obraz będzie również dostępny w formie drukowanych kartek pocztowych w limitowanej edycji 50000 sztuk.

 

 

Harley-Davidson Motor Company jest producentem tzw. motocykli ciężkich typu custom, cruiser i motocykli turystycznych oraz producentem szerokiej gamy części i akcesoriów, a także odzieży motocyklowej i odzieży do użytku codziennego.

 

 

 

 

Harley-Davidson Motor Company