Na desce z latawcem przez Cieśninę Magellana

22.04.2013 10:04

Wprowadzenie do oferty marki Maurice Lacroix klasycznie sportowej linii zegarków Pontos S pozwoliło tej manufakturze jeszcze lepiej promować swoje zegarki, także poprzez wspieranie sportowej rywalizacji.

 

 

Tak, jak wyjątkowe są zegarki firmy Maurice Lacroix, tak nietuzinkowe są sportowe osiągnięcia, które dokonane zostały przy współudziale tego zegarkowego producenta. W styczniu tego roku, dwaj stomatolodzy z Zurichu pokonali na deskach z latawcem, długą na 560 km Cieśninę Magellana, ustanawiając w ten sposób swoisty rekord.

 

 

Biorąc pod uwagę ekstremalnie trudne, nie tylko dla kitesurfingowców, warunki pogodowe tamtego rejonu, zostało pokonane niezwykłe wyzwanie, dla tego rodzaju sportu. Dokonanie to, wpisujące się doskonale w filozofię działania zegarkowej marki Maurice Lacroix, określoną sloganem "Your time is now" (Twój czas jest teraz), było przez tegoż producenta zegarków wspierane.

 

 

Silny wiatr, lodowata temperatura, słaba widoczność - takie właśnie trudne warunki czekały w Cieśninie Magellana na braci Geza i Andre Scholtz - stomatologów z dzielnicy Seefeld w Zurichu, pasjonatów kitesurfingu. Ich wielki sen o przepłynięciu tego wyjątkowego miejsca, będącego niezwykłym akwenem wodnym, urzeczywistnił się 7 stycznia 2013 roku, także dzięki wsparciu ekspedycji przez markę Maurice Lacroix.

 

 

"Gratulujemy członkom wyprawy, którzy jeszcze raz udowodnili, że można realizować swoje, nawet bardzo niezwykłe marzenia. Na przekór trudnym warunkom, to był bardzo dobry czas dla naszego zespołu, by skutecznie przełamać wszystkie przeszkody i realizować swoje własne cele" - powiedział Marc Glaeser, dyrektor firmy Marice Lacroix S.A.

 

 

Cieśnina Magellana rozciąga się pomiędzy południowym przylądkiem Ameryki Południowej i wyspami Ziemi Ognistej, została tak nazwana na cześć Ferdynanda Magellana, który w 1520 roku, jako pierwszy przepłynął ją w swojej podróży dookoła świata. Ze względu na niskie temperatury, silne wiatry, słabą widoczność i niezmiernie trudną nawigację Cieśnina Magellana cały czas jest uważana za jedną z najtrudniejszych tras żeglugowych, a dzięki budowie kanału Panamskiego jest używana tylko przez największe jednostki pływające.

 

 

Poza spełnieniem marzeń surferów, nagrodą za to niezwykłe osiągnięcie w przekraczaniu barier sportowej wytrzymałości i ludzkich możliwości, jest wpisanie się na zawsze do historii sportowych osiągnięć. Przepłynięcie na deskach z latawcem Cieśniny Magellana, jest dokonaniem niezwykłym i pokonaniem jednego z największych sportowych wyzwań. Bracia Scholtz w 2013 roku wraz z "Maurice Lacroix Strait of Magellan Expedition" (Marice Lacroix Wyprawa przez Cieśninę Magellana) uczynili to jako pierwsi. W przedsięwzięciu towarzyszył im zegarek Pontos S firmy Maurice Lacroix.

 

 

opracowanie na podstawie materiałów prasowych marki Maurice Lacroix
tekst: Władysław Meller

 
Kilka minut filmu z Cieśniny Magellana:

 

 

 

 

 

 

 

odCzasu doCzasu