Ogólnopolski Dzień Golfa - pora na bezpłatną naukę gry w golfa

23.05.2012 14:24

Już 27 maja odbędzie się Ogólnopolski Dzień Golfa. W tym dniu, na polach golfowych w całej Polsce, każdy ochotnik będzie mógł bezpłatnie spróbować swoich sił w jednej z najbardziej szlachetnych dyscyplin sportu. Organizatorem akcji jest Polski Związek Golfa.

 

 

Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Golfa na wybranych polach golfowych w całej Polsce zostaną przeprowadzone bezpłatne kursy. Ich uczestnikami może być każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Od godziny 10.00 do 16.00 trenerzy klubów uczestniczących w akcji udzielą praktycznych porad dotyczących gry m.in.: właściwej postawy, uderzania piłki, a nawet sposobów na wykorzystanie w grze warunków pogodowych. Celem akcji zainicjowanej przez Polski Związek Golfa jest propagowanie aktywnego trybu życia poprzez uprawianie golfa.

 

Mariusz Czerkawski - fot.: strzalynafairwayu.pl

 

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować sił w golfie. Udostępniony zostanie sprzęt sportowy oraz wyszkolona kadra trenerska. Mnóstwo dobrej zabawy gwarantowane - powiedział Radosław Pieniak z Sobienie Królewskie Golf & Country Club, klubu uczestniczącego w Ogólnopolskim Dniu Golfa. Poprzez dni otwarte na polach golfowych organizatorzy chcą także obalać stereotypy związane z tą elegancką dyscypliną sportu.

 

Akademia Golfa dla Juniorów - Sobienie Królewskie

Akademia Golfa - Sobienie Królewskie

 

- Wbrew powszechnym przekonaniom golf nie jest sportem jedynie dla wybranych. Koszt uprawiania golfa nie jest wyższy od innych dyscyplin, np. narciarstwa czy sportów wodnych. Na polach golfowych grają osoby praktycznie w każdym wieku, nawet kilkuletnie dzieci. Nie brakuje również kobiet, które świetnie radzą sobie w rywalizacji z mężczyznami. Dzięki temu, że zasady golfa nakazują wyrównanie szans - amator może wygrać z zawodowcem - wyjaśnia Radosław Pieniak z Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

 

 

Patronat nad Ogólnopolskim Dniem Golfa objął Minister Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

 

 

Sobienie Królewskie Golf and Country Club to inwestycja firmy Włodarzewska SA, położona w pobliżu malowniczej miejscowości Sobienie Szlacheckie, oddalonej 35 km od Warszawy. Na kompleks składa się hotel, pole golfowe, stadnina koni oraz lądowisko dla samolotów turystycznych. W ramach inwestycji Sobienie Królewskie Golf & Country Club powstaje osiedle 83 domów jednorodzinnych oraz 27 budynków apartamentowych.

 

 

Program Ogólnopolskiego Dnia Golfa w Sobienie Królewskie Golf & Country Club:

10.00-10.30

Oficjalne przywitanie przybyłych gości
Prezentacja trenerów i sprzętu golfowego
Pokaz gry w golfa - zawodowcy cz. I

 

 

10.30-12.30

Nauka i ćwiczenia gry w golfa
driving range (strzelnica golfowa) - postawa, uchwyt, zamach
chipping area - krótka gra
putting green - nauka najkrótszych uderzeń bezpośrednio do dołka na greenie (najkrócej strzyżony obszar na polu golfowym)

 

 

12.30-13.00

Prezentacja trenerów i sprzętu golfowego
Pokaz gry w golfa - zawodowcy cz. II

 

 

13.00-15.00

Nauka i ćwiczenia gry w golfa
driving range (strzelnica golfowa) - postawa, uchwyt, zamach
chipping area - krótka gra
putting green - nauka najkrótszych uderzeń bezpośrednio do dołka na Greenie (najkrócej strzyżony obszar na polu golfowym)

 

 

15.00-15.45

Konkursy golfowe z nagrodami
"Closest to pin" - najbliżej flagi
"Longest drive" - na najdłuższe uderzenie

 

 

16.00

Ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród

Pole golfowe kieruje specjalne zaproszenie do wzięcia udziału w zaplanowanych na ten dzień zajęciach i konkursach golfowych do wszystkich dzieci i ich rodziców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Zajęcia golfowe w tym dniu będą bezpłatne!

 

 

 

 

Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Tagi: