Pasja, przygoda, misja - wystawa Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej

30.07.2013 15:13

25 lipca 2013 roku w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbył się wernisaż wystawy prezentującej Kolekcję Polskiej Sztuki Złotniczej ze Zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. To właśnie z jej inicjatywy powstała Galeria YES promująca sztukę złotniczą i polski design.

 

 

Pasja, przygoda, misja

- Na samym początku, tworzenie Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej - jak wiele przedsięwzięć, których wartość i znaczenie można zauważyć tylko z perspektywy czasu - "odbywało się" przy okazji wystaw, konkursów, spotkań z twórcami. Z czasem, kiedy okazało się, że to jedyny w kraju, prywatny, tak reprezentatywny zbiór obiektów polskiej sztuki złotniczej, zaczęła towarzyszyć mi świadomość, że coś, co zrodziło się z mojej pasji, może mieć także wartość dla innych.

 

 

Może także dla - nie bójmy się tego słowa - naszej kultury. W ten sposób moja osobista, "estetyczna" przygoda stała się swego rodzaju misją. Która zobowiązuje, ale jest jednocześnie źródłem wielkiej satysfakcji - powiedziała Maria Magdalena Kwiatkiewicz.

 

 

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Współzałożycielka firmy YES. Wraz z pozostałymi współwłaścicielami YES, znalazła się w finałowej dziesiątce prestiżowego konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2011.

 

 

Z inicjatywy Marii Magdaleny Kwiatkiewicz powstała Galeria YES, promująca sztukę złotniczą i polski design. W galerii prezentowanych było ponad sto wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

 

M.M. Kwiatkiewicz stworzyła także unikatową, prywatną Kolekcję Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, która była eksponowana w Polsce i zagranicą.

 

 

Wystawa Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej ze Zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz potrwa do 6 października w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w Spichrzu nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11.

 

 

 

YES