Pinio - polski dizajn na najwyższym, europejskim poziomie

28.05.2013 09:11

Jeszcze dekadę temu o wzornictwie użytkowym realizowanym na masową skalę trudno było w Polsce mówić. Z roku na rok sytuacja się zmienia. Polski dizajn rośnie w siłę. Zrozumieliśmy jako społeczeństwo, że wzornictwo to nie tylko sztuka. To ważny element konkurencyjności i innowacyjności.

 

Pinio Mini dla dziewczynki

 

Zauważyli to także producenci. Dzięki temu projekty uzdolnionych projektantów nie kończą swojej egzystencji na wystawach, ale trafiają "pod strzechy". To ważne z punktu widzenia budowania narodowej tożsamości i zasad ekonomii państwa. Inwestowanie w dizajn po prostu się opłaca - i w skali mikro, i makro. W ten nurt wpisuje się działalność firmy Drewsnostyl, właściciela marki Pinio.

 

Pinio Mini dla dziewczynki

 

Autorki projektów kolekcji i tego znanego na rynku brandu: Renata Mikołajczyk - design manager i Dorota Terlecka - projektantka wzornictwa przemysłowego, tworzące pod szyldem Recreativa, konsekwentnie realizują założenia firmy kładącej nacisk na estetykę i jakość. Z dobrym skutkiem.

 

Pinio Mini dla chłopca

 

Połączenie myśli biznesowej i kreatywnej zaowocowało pięknymi i funkcjonalnymi meblami. Najnowsze kolekcje marki Pinio - ToTo i Mini - reprezentują polski dizajn na najwyższym, europejskim poziomie. W cenie, która pozwala na użycie wysokiej jakości materiałów, ale nie drenuje kieszeni rodziców. Kolekcje marki Pinio charakteryzuje naturalność, ekologia i pełne uroku wzornictwo.

 

Pinio Mini dla chłopca

 

Powstały one z myślą o szerokim gronie odbiorców: dzieciach w różnym wieku i ich rodzicach. Ich dużym atutem, poza walorami estetycznymi, jest to, że odpowiadają na zmieniające się potrzeby rosnącego użytkownika. W skład obu nowych kolekcji wchodzą przemyślane bryły, dzięki którym meble mogą stanowić wyposażenie pokoju dziecka przez lata.

 

Pinio Mini dla chłopca

 

Meble Pinio pomagają kształtować wyobraźnię dziecka i poczucie estetyki. Kolekcja ToTo jest ukłonem w stronę beztroskiego dzieciństwa i dziecięcej wyobraźni. Kolorowe uchwyty i nóżki mebli nawiązują do świata magii i bajek. Kolekcja ToTo jest prawdziwym kreatorem dziecięcych fantazji i marzeń. Dla odmiany Mini to kolekcja bardziej spokojna, ale równie nowoczesna i elegancka. Detale w postaci pudrowych uchwytów subtelnie i niedosłownie charakteryzują płeć dziecka. Ten neutralny charakter Mini powoduje, że możemy wyposażyć w nie pokój praktycznie każdego malucha.

 

Pinio ToTo dla dziewczynki

 

Obie kolekcje zainteresują rodziców, którzy dbają o estetykę i funkcjonalność przestrzeni, a zarazem chcą zapewnić dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju. Docenią je szczególnie ci zapracowani, którzy potrzebują ułatwień w codziennym funkcjonowaniu. Nie bez znaczenia są też względy ekonomiczne. ToTo i Mini to meble dostosowane do możliwości finansowych przeciętnego rodzica.

 

Pinio ToTo dla dziewczynki

 

Ponadczasowość formy sprawia, że są odpowiednie zarówno do pokoju niemowlaka, jak i dziecka w wieku szkolnym. To meble na wiele lat, które dają możliwość różnorodnego zaaranżowania przestrzeni dla dziewczynki i dla chłopca. A dlaczego są białe? Ta kolorystyka też okazuje się być ponadczasowa:

 

Pinio ToTo dla chłopca

 

- Dzieciństwo kojarzy się nam z pozytywnymi emocjami, niewinnością, miłością, łagodnością, przyjaznością, lekkością, czystością niewinnością, łagodnością, miłością i pozytywnymi emocjami. Podobnie skojarzenia towarzyszą bieli. Pojawiające się na świecie dziecko to przecież "biała, niezapisana karta". We wnętrzach biel optycznie powiększa przestrzeń, co jest bardzo ważne w przypadku niewielkich pokoi dziecięcych, będących w przewadze polskich mieszkań. - tłumaczą autorki kolekcji.

 

Pinio ToTo dla chłopca

 

Rozumienie potrzeb użytkowników i odpowiadanie na nie przy użyciu uniwersalnej symboliki to ich klucz do sukcesu. Bo wzornictwo to także nośnik wartości. Idee zaklęte w przedmiotach przetrwają wieki, dłużej niż życie samego przedmiotu.

 

Pinio ToTo dla chłopca

 

 

 

 

Drewsnostyl, Pinio
Tagi: