Pomóż najbardziej potrzebującym dzieciom razem z UNICEF i Claire's!

16.10.2012 16:00

Marka Claire's w kooperacji z organizacją UNICEF przedstawia nową kolekcję świątecznej biżuterii, której zakup wspiera ratowanie życia dzieci z najbiedniejszych  krajów na świecie. Kupując wybrany element ze specjalnej linii automatycznie przekazujesz jedno Euro na akcje UNICEF - wiodącej światowej organizacji charytatywnej, działającej w obronie praw dzieci.

 

 

Wystarczy tak niewiele, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Jedno Euro to koszt szczepionek przeciwko polio, które mogą ocalić życie aż ośmiorgu dzieciom, taka kwota to także zakup 210 tabletek oczyszczających wodę oraz porcje żywności dla niedożywionych dzieci. Akcja pokazuje, że niewielka pomoc klientów marki Claire's może wiele zmienić w życiu dzieci. Świąteczna biżuteria wspierająca akcje UNICEF dostępna będzie w sklepach Claire's już w listopadzie!

 

 

Claire's, międzynarodowa marka biżuteryjna, przedstawia nową odsłonę współpracy z UNICEF, organizacją charytatywną działającą na rzecz dzieci. Tym razem wspólny projekt wystartował pod hasłem Little Things Make a Big Difference (Małe rzeczy mają duże znaczenie). Od czasu premiery pierwszej części akcji, która miała miejsce sześć tygodni temu, udało się zgromadzić już blisko 140000 Euro. Cały dochód jest przeznaczony na wspieranie i rozwój edukacji dzieci w krajach rozwijających się. Kolejna część akcji startuje już w połowie listopada, między innymi w Polsce.

 

 

Dzięki współpracy, która wystartowała równolegle z kampanią Back to school, klienci Claire's mogli wesprzeć edukacyjny projekt UNICEF. Każdy kto dokonał zakupów w sklepach Claire's w całej Europie przyczynił się do poprawy sytuacji związanej z edukacją dzieci w krajach, gdzie taka pomoc jest niezbędna. Dzięki funduszom zebranym podczas trwania kampanii (sierpień-wrzesień 2012), dzieci, a w szczególności dziewczynki z regionu Azji i Pacyfiku, będą miały lepszy dostęp do edukacji na odpowiednim poziomie, co aktualnie jest niestety bardzo rzadkie.

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy podjąć współpracę z organizacją humanitarną taką, jak UNICEF i dzięki temu mamy możliwość wspierania dzieci z całego świata - mówi Melanie Berry European Marketing Director w Claire's Europe.

 

 

Kolejnym krokiem współpracy Claire's z UNICEF i ich wspólnego projektu Little Things Make a Big Difference jest specjalna świąteczna kolekcja biżuteryjna. W skład kolekcji wchodzi 6 unikalnych produktów, będzie je można nabyć we wszystkich sklepach Claire's w Europie już w połowie listopada. Będziemy mogli wybierać wśród uroczych bransoletek i naszyjników, które powstały specjalnie z okazji współpracy z UNICEF.

 

 

Zysk ze sprzedaży biżuterii wspomoże główny cel działalności UNICEF, czyli ratowanie życia najbardziej tego potrzebujących dzieci. Codziennie tysiące dzieci na świecie umiera z powodów takich, jak niedożywienie, malaria, biegunka czy zapalenie płuc. Są to jednak przyczyny, których w dużej mierze można uniknąć. Dotacje klientów Claire's pomagają organizacji UNICEF ocalić życie wielu dzieci. Dzięki zebranym zapasom żywności i szczepionek możemy pomóc wielu najbardziej potrzebującym dzieciom i ocalić ich życie.

 

 

***

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, by dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. UNICEF nie jest finansowany przez ONZ i dlatego potrzebuje wsparcia darczyńców, by nieść pomoc dzieciom.

 

 

***

Claire's jest jedną z wiodących międzynarodowych marek wyspecjalizowanych w akcesoriach modowych sprzedawanych w przystępnej cenie dla młodych kobiet, nastolatek i dzieci. Zakres wiekowy, do którego kierowana jest marka, to 3-27 lat. Sklepy Claire's działają w oparciu o jeden z dwóch konceptów: Claire's Globally oraz Icing w Ameryce Północnej. Liczba sklepów Claire's 28 stycznia 2012 w Ameryce Północnej i Europie wynosiła 3071.

 

 

 

 

Claire's
Tagi: