Premiera kolekcji marki Levi's na New York Fashion Week

13.03.2012 15:46

Pierwsza w historii kolekcja Levi's o zasięgu globalnym została zaprezentowana na New York Fashion Week. Kolekcja jesień-zima 2012 miała swoją premierę w modnych przestrzeniach Soho Mercer 82.

Marka Levi's zaprezentowała swoją pierwszą w historii, globalną kolekcję podczas nowojorskiego tygodnia mody w przestrzeniach SoHo Mercer 82. Marka Levi's przedstawiła w nowoczesnej hybrydowej scenografii kluczowe zestawy z kolekcji jesień-zima 2012.

 

 

- Levi's od zawsze stawiał na połączenie energii z duchem czasu. Dzisiaj moda stała się bardziej demokratyczna i dostępna niż kiedykolwiek. Dzięki temu, New York Fashion Week to idealna okazja dla marki Levi's aby wypromować pierwszą kolekcję skierowaną na cały świat - powiedział Len Peltier, wiceprezes kreatywny marki Levi's.

Kolekcja Levi's jesień-zima 2012 charakteryzuje się bardziej wyrafinowaną i dopasowaną formą niż zazwyczaj, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Projekty powstały z inspiracji prawdziwym rzemiosłem i autentycznością. Levi's pielęgnuje tradycję i odrzuca konwencjonalność, redefiniuje normy, a tym samym zasila i na nowo kreuje kultowy styl marki.

 

 

Inspiracją dla prezentacji Levi's na nowojorskim Fashion Week'u był "rytuał" ubierania się. Marka Levi's od zawsze intuicyjnie rozumiała, że dobór ubrań stosownie do okazji i planowanych zadań jest znany ludzkości od zarania dziejów. Pierwotnie Levi's oferował odzież dla górników i pionierów, którzy swoją pracą tworzyli nowe społeczeństwo. Dziś po produkty najpopularniejszej na świecie marki dżinsowej wciąż sięgają pionierzy, ale współcześni, których Levi's rozumie jako tych którzy, realizują swoje innowacyjne wizje na przyszłość.

 

 

Prezentacja kolekcji była poprowadzona poprzez serię obrazów, przybierających formę wyrzeźbionych w piasku instalacji reprezentujących osobistą przestrzeń konsumenta, jego styl życia i gust. Dalej goście mogli przejść przez galerię sztuki - uporządkowaną przestrzeń, w której ukazane były kluczowe zestawy kolekcji. Prezentacja zwieńczona była pokazem mody podsumowującym kolekcję.

 

 

Kolekcja Levi's inspirowana jest rzemiosłem, a styl przesiąknięty jest autentycznością. Klasyczny i wyrafinowany charakter cechuje nieskazitelna estetyka i perfekcyjne wykonanie. Kluczowym trendem dla mężczyzn w tym sezonie jest tzw. "niedbały look", który tworzą spodnie ze zwężanymi, dopasowanymi  nogawkami oraz niskim stanem.

 

 

Dla kobiet najmodniejszy model sezonu to Bootcut Skinny, który marka Levi's stworzyła zupełnie na nowo. Możemy zapomnieć o dawnym modelu bootcut denim, który nosiły nasze mamy. Nowa propozycja Levi's - sexy, nowoczesna i bardzo dopasowana - zmieni na zawsze myślenie o dżinsach bootcut!

Ekorozwój wpisany jest w markę Levi Strauss & Co., która kierując się swoimi zasadami wspiera środowisko naturalne. W tym sezonie priorytetem jest kolekcja Water

 

 

 

 

Levi's