Specjalna edycja Oceans Day Crème de la Mer - Światowy Dzień Oceanów 2013

31.05.2013 14:08

Marka La Mer, międzynarodowa organizacja Oceana oraz National Geographic Society jednoczą działania, aby wspólnie działać na rzecz ochrony dóbr oceanicznych i morskich na całym świecie. Zwieńczeniem ósmej już kampanii jest obchodzony corocznie 8 czerwca Światowy Dzień Oceanów.

Jego najważniejszy cel to poszerzanie świadomości nie tylko na temat piękna i wzmacniającego działania oceanów, ale także ich słabości i konieczności ochrony. La Mer wspiera inicjatywy mające na celu ochronę siedlisk morskiej fauny i flory, aby chronić i zachować te zasoby dla przyszłych pokoleń. W maju i czerwcu 2013 dostępna jest w cenie 1470 złotych najnowsza limitowana edycja cieszącego się niesłabnącym powodzeniem Crème de la Mer od La Mer w słoiczku o pojemności 100 ml i nowoczesnym kształcie, który upamiętnia znaczenie Światowego Dnia Oceanów.

 

 

La Mer z dumą wspiera dwie wiodące w ochronie oceanów organizacje, National Geographic Society i Oceana - powiedziała Sandra Main, Dyrektor Generalny La Mer. Ocean stanowi integralną część dziedzictwa marki La Mer i zawsze szukamy możliwości zwiększenia naszego wsparcia dla programów, których celem jest poprawienie kondycji naszych oceanów.

Partnerstwo z National Geographic Society

W tym roku La Mer rozszerzyło swoje partnerstwo z National Geographic Society o współpracę z uznaną badaczką oceanów i "żywą legendą", dr Sylvią Earle, aby zagłębić się w historię ochrony podwodnych siedlisk, uwzględnić zmiany przydatne do ochrony w przyszłości oraz globalnie wspierać oceaniczne misje National Geographic Society. Zwieńczeniem partnerstwa będzie krótki film, który stworzy bezprecedensową możliwość zobaczenia oceanu oczami dr Earle.

W czasie swojej kariery dr Earle stała na czele ponad 100 morskich ekspedycji i spędziła ponad 7000 godzin pod wodą, dzięki czemu stała się jednym z najbardziej wpływowych ekspertów ds. oceanów naszych czasów. Nazwana "Jej Głębokością" przez New York Times, "Żyjącą Legendą" przez Library of Congress, i pierwszą "Bohaterką Planety" przez Time Magazine, dr Earle przewodziła pierwszej kobiecej grupie akwanautów w ramach Projektu Tektite w 1970 roku, uzyskała mianowanie od trzech prezydentów USA, a ostatnio, w lipcu 2012 roku, ustanowiła rekord w nurkowaniu solo na głębokości 1000 metrów.

 

 

Partnerstwo z organizacją Oceana
 
La Mer z dumą już poraz ósmy podejmuje współpracę z Oceana, największą na świecie międzynarodową organizacją działającą na rzecz obrony oceanów. Wspierając Kampanię na rzecz Ochrony Siedlisk Oceanicznych prowadzoną przez Oceana, a także inne globalne inicjatywy zmierzające do ochrony oceanów, marka La Mer przekazała dotychczas na rzecz Oceana w sumie ponad 1 milion dolarów, wspierając w ten sposób Światowy Dzień Oceanów.

Światowy Dzień Oceanów

Ustanowiony w 1992 roku i oficjalnie uznany przez Narody Zjednoczone w 2009 roku, Światowy Dzień Oceanów odbywa się co roku 8 czerwca. Jest to dzień, który pozwala zrozumieć znaczenie mórz jako niezbędnego ekosystemu i podjąć działania mające na celu ochronę ich siedlisk oraz fauny i flory.

La Mer i morze

Twórca marki La Mer, dr Max Huber, rozumiał wartość żywych oceanów, zapoczątkowując wykorzystanie alg morskich do produkcji kremu, który odnowił jego skórę i przywrócił jej zdrowy wygląd. Obecnie, w hołdzie jego dziedzictwu, La Mer nadal pomaga chronić naturalne siedliska tych wyjątkowych roślin morskich wykorzystując jedynie algi, które zostały zebrane ręcznie w zrównoważony sposób.

Specjalna edycja Oceans Day Crème de la Mer dostępna jest w maju i czerwiec 2013 w salonach Estèe Lauder w Galerii Mokotów w Warszawie i Galerii Stary Browar w Poznaniu.

 

 

 

 

La Mer Światowy Dzień Oceanów
1470 PLN
Tagi: