Tomasz Ossoliński for Gino Rossi - limitowana kolekcja butów

02.07.2014 12:21

Klimatyczne wnętrze utrzymanego w stylistyce lat 70. Syreniego Śpiewu czekało na zaproszonych gości, którzy 24 czerwca mieli okazję zapoznać się z limitowaną kolekcją butów zaprojektowanych przez Tomasza Ossolińskiego dla polskiej marki Gino Rossi. Ekskluzywna prezentacja pokreśliła wyjątkową dbałość o detal oraz rzemieślnicze podejście do produkcji obuwia.

 

 

Miedziany stół, marmurowe mozaiki, surowe światło sączące się z gołych żarówek - wszystkie elementy złożyły się na oryginalną oprawę prezentacji butów, stworzonych przez Tomasza Ossolińskiego we współpracy z Gino Rossi.

 

 

Obuwie zostało wyeksponowane na drewnianych klockach w otoczeniu rzemieślniczych narzędzi, takich jak żelazne wykrojniki i szewskie kopyta, niezbędnych do stworzenia każdej pary butów oraz szkiców projektowych. Całość miała przypominać warsztat, w którym powstała prezentowana kolekcja.

 

 

Sześć modeli męskich butów, wykonanych w całości ze skóry, to ekskluzywne propozycje zarówno na co dzień, jak i na oficjalne okazje. W kolekcji Tomasz Ossoliński for Gino Rossi znalazły się również eleganckie damskie szpilki, wyróżniające się przeszyciami charakterystycznymi dla męskiego obuwia i wykończone lakierowanymi wstawkami. Dziennikarze i styliści mieli również okazję zapoznać się z regularną kolekcją Gino Rossi na sezon jesień/zima 2014, w której dominują botki i półbuty w klasycznej czerni oraz brązach.

 

 

Wyświetlane tego dnia krótkie filmy autorstwa Piotra Stokłosy przybliżyły gościom skomplikowany proces produkcji butów, pokazując jego poszczególne etapy. Dopełnieniem industrialnego klimatu były wielkoformatowe zdjęcia z kampanii Tomasz Ossoliński dla Gino Rossi, stworzone przez Magdę Wunsche, oraz fotografie przedstawiające fabrykę i kluczowe etapy powstawania prezentowanych modeli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gino Rossi