Aviator. Rosyjska marka. Szwajcarska precyzja.

06.09.2011 11:46

Historia marki Aviator jest nierozerwalnie związana marzeniami ludzkości o oderwaniu się od ziemi. Firma towarzyszy wszystkim tym, którzy na co dzień sny o lataniu urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Wszystkie produkty marki są zainspirowane historią awiacji, a każdy z elementów czasomierza jest w ten, lub inny sposób związany z maszynami latającymi.

 

 

Charakterystyczne wzornictwo zainspirowane przeszłością, wykorzystuje równocześnie super nowoczesne technologie wypracowywane i stosowane dla podboju przestworzy. Działania takie zostały docenione tak przez lotniczych profesjonalistów, jak i licznych miłośników awiacji i miłośników zegarków. Logo i nazwa Aviator jest dziś jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek wśród zegarków rosyjskich.

 

 

Rozwijając swoją działalność, mającą z roku na rok coraz większy zasięg, firma zdecydowała się także otworzyć swój zakład produkcyjny w Szwajcarii. Takie działanie, przy utrzymaniu wysokiej jakości produktów, pozwoli zegarkom Aviator na przekroczenie progów kolejnych, nawet najbardziej konserwatywnych salonów jubilerskich w świecie. Równocześnie obecność w kraju Helwetów, jednoznacznie dziś identyfikowanym jako kolebka zegarmistrzostwa, pozwala na wprowadzenie nietypowych rozwiązań, które doceniają zegarkowi koneserzy.

 

 

Powstała tam właśnie najnowsza kolekcja zegarków Aviator, spełnia na pewno te wysokie  wymagania. Zegarki z kolekcji MiG są wyposażone w elektroniczne mechanizmy, o bardzo dużej różnorodności realizowanych przez nie elementów wskazań i funkcji dodatkowych. Od modeli najprostszych, posiadających mały sekundnik i panoramiczny datownik, przez wersje ze stoperami (w tym także wersji z doganiającym sekundnikiem), wskazaniem drugiej strefy czasowej, alarmem, do posiadających skale tachometru, dodatkowe suwaki pozwalające na przeliczenie szybkości w węzłach na kilometry na godzinę, lub kontrolę zużycia paliwa.

 

 

Modele te posiadają ozdobnie wygrawerowany dekiel, przedstawiający wizerunek samolotu MiG. Choć jest on uzyskany dzięki zaznaczeniu kilkoma tylko liniami i wypukłościami, to stalowa maszyna wydaje się być w ruchu. Kolekcję szwajcarskich zegarków mechanicznych otwiera Professional Pilot Watch, z charakterystycznymi przyciskami stopera, nawiązującymi do zegara pokładowego samolotu MiG. W kolejnym mechanicznym zegarku nazwanym Propeller wykonywanym w kilku, także zaskakujących, wersjach kolorystycznych, rotor automatycznego naciągu mechanizmu ukształtowany jest na wzór lotniczego śmigła.

 

 

W tej grupie zegarków, poprzez przeszklone dekle możemy podglądać pracę specjalnie dekorowanych, mechanicznych serc zegarków. We wszystkich modelach z tej kolekcji, czytelność wskazań w ciemności zapewnia użycie substancji Superluminova, odpowiednie ukształtowanie wskazówek i znaczników godzinowych. Zegarki Aviator, są przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, a ich jakość doceniło szerokie grono osób z całego świata. Nowa kolekcja zegarków szwajcarskich Aviator, przedstawiona po raz pierwszy w tym roku i prezentowana do końca września w salonie odCzasu doCzasu w Złotych Tarasach, czeka już na swoich fanów.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

odCzasu doCzasu