Biżuteria Guy Laroche Joaillerie wyłącznie w salonach Apart

29.12.2011 18:53

Marka Guy Laroche znana jest na całym świecie od wielu lat. Pojawia się w najlepszych magazynach mody m.in. Cosmopolitan, Elle, Harper's Bazaar. Flagowy salon Guy Laroche mieści się w Paryżu.

 

 

Apart dołączył do ekskluzywnego grona dystrybutorów marki, jako wyłączny przedstawiciel w Polsce. Biżuteria z kolekcji Guy Laroche dostępna jest w 11 wybranych salonach w całej Polsce: Warszawa Galeria Mokotów, Warszawa Arkadia, Warszawa Złote Tarasy Exclusive, Szczecin Galaxy, Wrocław Galeria Dominikańska, Katowice Silesia Exclusive, Łódź Manufaktura, Kraków Galeria Krakowska, Gdańsk Galeria Bałtycka Exclusive, Gdynia Klif i Poznań Bazar.

 

 

Historia marki sięga 1957 roku, kiedy to powstał domu mody Guy Laroche. Przez lata brand ten kojarzony był tylko i wyłącznie z francuskim Haute Couture, czyli krawiectwem najwyższej rangi. Marka wyróżniała się elegancją, oryginalnością, finezją, użyciem tkanin najwyższej jakości i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
Bardzo duży rozgłos przyniosły marce perfumy znane obecnie na wszystkich kontynentach: dla pań "Fidji", dla panów "Drakkar Noir".

 

 

Guy Laroche zmarł w 1989 roku, ale jego marka przetrwała. Stopniowo do odzieży zaczęto dołączać różne akcesoria skórzane oraz okulary. W 2001 roku miała miejsce premiera biżuterii, której sukces zachęcił designerów do zastosowania innowacji i w 2009 roku wprowadzono kolekcję Ceramic Line, w której połączono ceramikę oraz diamenty oprawione w 18-karatowym, białym złocie.

 

 

Biżuteria Guy Laroche inspirowana jest modą, jej przebogatą historią i wspaniałą tradycją. Znana jest z wysokiej jakości wyrobów. Dwa razy w roku kolekcje uzupełnianie są o nowe wzory, zaprojektowane przez francuskich designerów. Jest charakterystyczna i stylowa: geometryczne kształty, uporządkowane linie i doskonale dobrana wielkość form pozwoliły stworzyć zmysłowe i nowoczesne wzornictwo.

 

 

Biżuteria ta zaprojektowana została dla nowoczesnych kobiet, ceniących klasykę, lubiących proste, regularne kształty, o średnim lub wysokim statusie społecznym, poszukujących luksusowych produktów w rozsądnych cenach.

 

 

Ceramika wykorzystywana w biżuterii Guy Laroche to nowoczesny materiał opracowany przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Do jej wytworzenia wykorzystano cyrkon, itr i inne sproszkowane tlenki mineralne z pigmentami, które zostały wypalone w ekstremalnie wysokiej temperaturze (ponad 1500°C).

 

 

 

W efekcie tego otrzymano superwytrzymały materiał, o twardość 9 w skali Mohsa (dorównuje szafirom i rubinom, ustępuje tylko diamentom), o bardzo silnym połysku, idealnie gładki w dotyku, hipoalergiczny, wygodny w noszeniu, gdyż przyjmuje temperaturę ciała. W kolekcji Guy Laroche ceramika występuje w kolorze czarnym, białym, niebieskim i brązowym, jednakże aktualnie Apart wprowadził tylko ceramikę czarną.

 

 

Ceny biżuterii kształtują się od około 1500 do ponad 8000 złotych. Pierścionki z kolekcji Ceramic Line dostępne są w rozmiarach od 10 do 20. Okres realizacji zamówień indywidualnych wynosi do 8 tygodni. W salonach Złote Tarasy Exclusive, Galeria Mokotów oraz Arkadia biżuteria jest też dostępna do wypożyczeń, zainteresowanie należy zgłaszać telefonicznie w tych salonach. 

 

 

 

 

 

Apart
1500 - 8000 PLN
Tagi: