Chopinowski zegarek Frederique Constant

10.05.2010 13:15

Do grona szwajcarskich zegarków poświęconych Polakom i polskim organizacjom, dołącza w tym roku zegarek dedykowany Fryderykowi Chopinowi, przygotowany przez firmę Frederique Constant.

 

 

Wraz z Fortisem poświeconym pilotowi Stanisławowi Skarżynskiemu, Certinami dedykowanymi Robertowi Kubicy, Roamerem dla Fundacji Krewniacy oraz zegarkiem Maurice Lacroix, tuningowanym dla tenisowego debla Fyrstenberg & Matkowski, współtworzy on kwintet unikalnych, bardzo szczególnych zegarków, obecnych na naszym krajowym zegarkowym rynku.

 

 

Dobrze się stało, że uroczystości Roku Fryderyka Chopina, roku wyjątkowego dla naszego świata muzycznego, obok koncertów, wystaw i sympozjów naukowych, wchodzą także w krąg zegarków. Dostojna muzyka jest przecież dla zegarków doskonałym towarzystwem. Dzięki szczęśliwej zbieżności nazw, naturalnym stało się wprowadzenie obchodów Roku Chopinowskiego w świat zegarmistrzowski przez lubianą na naszym rynku firmę Frederique Constant.

 

 

Specjalnie przygotowany na te okazję zegarek F. Chopin 2010 Limited Edition, oferowany jest w stalowej - tak srebrzystej, jak i złoconej kopercie - i jest limitowany do 1810 sztuk w każdym z dwóch modeli. Czasomierz posiada specjalnie wykonaną i doskonale dopasowaną tradycyjną dekoracją tarczy, oraz wyjątkowe opakowanie w kształcie fortepianu.

 

Dekorowanie tarczy w technice "gilloche" znane jest dobrze w zegarkowym światku. Jednak szczególne wykonanie tej dekoracji, z mocnym kontrastem sąsiadujących elementów szlifu promienistego, oraz indeksami minutowymi, na tyle przypomina klawiaturę fortepianu, że dla tego zegarka przyjęto jego nazwę jako "piano gilloche".

 

 

Do każdego zegarka dołączana jest także płyta CD z nagraniami utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Rafała Blechacza. Warto także podkreślić, że wykorzystanie dobra narodowego, jakim jest niewątpliwie imię naszego kompozytora, przy wprowadzeniu zegarka do obrotu handlowego odbywa się pod patronatem Biura Obchodów Chopin 2010.

 

 

Jedną z pierwszych szerszych, publicznych promocji tych chopinowskich zegarków jest baner reklamowy w warszawskim centrum Złote Tarasy. W ten sposób zegarek F.Chopin znalazł się w towarzystwie innego z wymienionych na wstępie zegarków - czasomierza Maurice Lacroix, tuningowanego dla naszych tenisistów Fyrstenberga i Matkowskiego - którego baner reklamowy również się tam znajduje.

 

 

tekst: Władysław Meller

odCzasu doCzasu, Złote Tarasy