Edox oficjalnym chronometrażystą Rajdu Dakar

12.01.2012 13:36

Historia Edox, szwajcarskiego producenta zegarków, obfituje w sukcesy i spektakularne dokonania (niektóre rekordy zdobyte przez tę firmę z Jury Szwajcarskiej pozostają po dziś dzień niepobite). Teraz Edox może odnotować kolejne zwycięstwo - przez najbliższe lata będzie wyłącznym chronometrażystą Rajdu Dakar.

 

 

To sportowe wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów na całym świecie. Edox, jako uznany ekspert w precyzyjnym pomiarze czasu, pozostawać będzie w świetle jupiterów przed, podczas i po Rajdzie Dakar 2012.

 

 

Zegarek Edox Dakar Limited Edition 64009 3 NIN2 - specyfikacja techniczna:

* Kaliber: Edox 64, bazujący na Ronda6004.B
* Funkcje: godziny, minuty, mały sekundnik, duży datownik
* Średnica: 42 mm
* Grubość koperty: 11,8 mm
* Wodoszczelność: 100 metrów
* Koperta: stal 316L, grawerowane detale na deklu
* Tarcza: wykonana z czarnego włókna węglowego, z białymi indeksami i wskazówkami, logiem Dakar i mapą
* Szkło: szafirowe antyrefleksyjne
* Bransoleta: stal 316L

Edycja zegarków Edox Dakar Limited Edition 64009 3 NIN2 jest limitowana do 500 egzemplarzy. Zegarki dostępne będą w Polsce wyłącznie w wybranych salonach Apart od lutego 2012 r., w limitowanym pudełku i certyfikatem, a cena detaliczna tego modelu wynosić będzie 5130 złotych.

 

 

Rajd Dakar, zaingaurowany w 1979 roku przez Francuza Thierry'ego Sabine, jest bezsprzecznie najbardziej ekstremalnym terenowym rajdem samochodowym świata, który niezmienne dostarcza jego uczestnikom wielu mocnych wrażeń. Wyścigi przyciągają co roku ponad 600 zawodników startujących w czterech kategoriach (samochody, ciężarówki, motocykle i quady). Początkowo rajd odbywał się na kontynencie afrykańskim. W roku 2009 przeniesiono go do Ameryki Południowej. Trasa wyścigu biegnie teraz przez Argentynę, Chile i Peru.

 

 

Wytrzymałość, sprawność techniczna, ciągłe doskonalenie i dążenie do perfekcji - Edox i Rajd Dakar stawiają na te same wartości i mają podobne przekonania, co daje ekscytujący efekt synergii.

Alexandre Strambini, Dyrektor Generalny Edox stwierdził - Edox jest niezwykle dumny z tej współpracy. Porywające zmagania kierowców i ich maszyn z żywiołem to doskonała okazja do zaprezentowania naszych umiejętności i know-how.

 

 

Etienne Lavigne, Dyrektor Rajdu Dakar podkreśla - Cieszymy się, że Edox został naszym partnerem na najbliższe trzy lata. Jakość czasomierzy tej marki i doświadczenie firmy zdobyte zarówno w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC), jak i sportach motorowodnych, to dla Rajdu Dakar cenna wartość dodana, możliwość uatrakcyjnienia wizerunku i poczucie absolutnego panowania nad czasem.

Edox jest oficjalnym chronometrażystą mistrzostw Class 1 World Powerboat oraz partnerem FIA World Rally Championship. Firma została oficjalnym chronometrażystą Rajdu Dakar na lata 2012, 2013 i 2014. Rajd Dakar cieszy się ogromnym zainteresowaniem prasy i telewizji. Zmagania kierowców relacjonowane są przez prawie 2300 dziennikarzy i liczne media. Transmituje je ponad 70 stacji telewizyjnych w 90 krajach. Wyścigi przyciągają na całym świcie ponad miliardową widownię.

 

 

 

 

 

 

Edox
5130 PLN
Tagi: