Ekstremalni sportowcy, ekstremalne zegarki - Kolekcja Sportowa Swatch

08.05.2012 10:33

Sześć nowych, fantastycznych zegarków Swatch łączy akcję, inspirację i wyobraźnię, tworząc jednoznaczną deklarację ekstremalnego stylu. Kolekcja Sportowa Swatch to stylowy wyraz zaangażowania legendarnego szwajcarskiego producenta zegarków i biżuterii w rozwój międzynarodowego świata sportów ekstremalnych oraz jego entuzjazmu dla dynamicznej rozrywki.

Sześć fantastycznych modeli zaprojektowali członkowie zespołu Swatch Proteam - drużyny utalentowanych sportowców ekstremalnych, wspieranych przez Swatch. Dynamiczne kreacje łączą w sobie technologiczną doskonałość i innowacyjne wzornictwo, z których słynie na świecie Swatch. Zegarki niosą w sobie część mrożącej krew w żyłach odwagi, energii i ducha towarzyszących ekscytującym dyscyplinom, takim jak alternatywny snowboarding, surfing, czy FMX.

Wzornictwo Kolekcji Sportowej Swatch jest pełne bardzo osobistych inspiracji. Od klasycznych filmów surfingowych, poprzez odciski śladów zwierząt, po elementy natury, czy motocykla. Sześcioro członków zespołu Proteam, przez rysunki, fotografie i podczas wspólnej pracy z grafikami udowodniło swoje szerokie horyzonty, wyczucie współczesnego wzornictwa i kreatywność.

 

 

Anne-Flore Marxer

Urodzona w 1984 roku, szwajcarsko-francuska snowboardzista specjalizuje się we freestyle'u poza utartym szlakiem i większymi skokami w świeżym puchu. Wydaje się, że uczucie strachu jest jej obce. Co chwila staje na krawędzi urwiska. Znana z odważnego stylu jazdy na granicy możliwości oraz ponadprzeciętnych umiejętności, Anne-Flore jest Mistrzem Freeride World Tour 2011. Na jej koncie są także inne wyróżnienia, m.in. drugie miejsce w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w świecie snowboardowego freestyle'u wszechczasów z 2007 roku, najlepszej snowboardzistki świata 2008 roku oraz najlepszej snowboardzistki Francji 2010 i 2011 roku. Jej wspaniałe występy i rezultaty w ubiegłym sezonie zostały docenione przez Francuską Minister Sportu wyróżnieniem "Médaille d'or de la Jeunesse et des Sports".

Jest ikoną swojej dyscypliny. Zdjęcia Anne-Flore przez lata ukazywały się na okładkach większości najważniejszych sportowych magazynów. Wystąpiła także w kilku produkcjach filmowych i telewizyjnych, w tym w Freestyle Moment emitowanym przez Swatch TV w 2010 roku. Anne-Flore ma już w swoim dorobku sześć fantastycznych projektów zegarków dla Swatch. Gdy nie jeździ na desce, tańczy, surfuje i podróżuje. Spontanicznie cieszy się każdą chwilą spędzoną ze swoją drugą połową. Jest radosna i oddałaby wszystko za kolejną przygodę i porcję śmiechu.

 

Anne-Flore Marxer - New Gent Wonder Flora (SUOZ704)

 

Świeży, miętowy niebieski i gładka czerń kontrastują ze sobą w projekcie New Gent Wonder Flora (SUOZ704). Czarna tarcza, czarna koperta z jednolitego plastiku i niebieski pasek z dzikimi, czarnymi śladami razem tworzą zegarek pełny energii i świetnego stylu. Sugerowana cena detaliczna zegarka to 210 zł.

Anne-Flore Marxer o Kolekcji Sportowej Swatch:

- Byłam bardzo zadowolona ze swojej pierwszej kolekcji dla Swatch, dwa lata temu. Bardzo ucieszyłam się z kolejnej szansy na zaprojektowanie zegarka! Za pierwszym razem starałam się stworzyć idealny zegarek dla siebie - wzięłam różne kawałki z innych zegarków i próbowałam je połączyć. Tym razem było podobnie... Wyobraziłam sobie dwa zegarki, połączyłam je i dodatkowo pracowałam nad efektem bazgrząc po projekcie długopisem. Robię tak z większością rzeczy, zmieniam je według własnego uznania i tym samym sprawiam, że wydają mi się bardziej moje. Mam nadzieję, że ludziom się to spodoba!

Xavier De le Rue

Francuski snowboardzista, urodzony w 1979 roku, bohater Swatch TimeLine Episodes z 2010 i 2011 roku oraz filmów TB20 i This is my winter. Xavier De le Rue w zimie rezyduje w szwajcarskich Alpach, a w lecie we francuskich Pirenejach. Jest bezgranicznym miłośnikiem przyrody. Kocha niezaludnione obszary Antarktyki. W wolnych chwilach uwielbia surfing, wspinaczkę i jazdę na rowerze górskim. Wierzy w życie na krawędzi.

Kibice szczególnie cenią go za majestatyczny styl jazdy. Jest dwukrotnym Mistrzem X Games i trzykrotnym triumfatorem Freeride World Tour. Podczas imponującej kariery, która nabrała rozpędu po zwycięstwie w Legendary Mount Baker Banked Slalom w 2002 roku, był wielokrotnie nagradzany w różnorodnych plebiscytach i wygrał niezliczoną ilość medali. Lista osiągnięć Xaviera niedawno wydłużyła się o kolejne cenne wyróżnienie - przyznawaną przez samych snowboardzistów nagrodę Stand Out Performance of the Year.

 

Xavier De le Rue - New Gent High Wonder (SUOZ137A/B)

 

Zegarek z widokiem! New Gent High Wonder (SUOZ137A/B) ma czarną tarczę z wycięciem w kształcie niezdobytego szczytu - to znak dla snowboardzistów, że czas przypinać deskę. Wspaniałą, wygodną bransoletę wykonano ze stali szlachetnej pokrytej czarnym PVD. Koperta powstała z plastiku i również ma kolor czarny. Sugerowana cena detaliczna to 240 zł.

Xavier De le Rue o Kolekcji Sportowej Swatch:

- Po jedenastu latach korzystania z produktów Swatch, zaprojektowanie własnego zegarka było dla mnie, jak spełnienie snu! Korzystając z okazji chciałbym podziękować ekipie Swatch za te wszystkie lata oraz za te, które jeszcze wspólnie przed nami!

Mat Rebeaud

Szwajcarski motocyklista w stylu freestyle - Mat Rebeaud - urodził się w 1982 roku. Często podróżuje pomiędzy ojczystą Szwajcarią (ma tu skate shop) a Kalifornią, gdzie startuje, robiąc oszałamiającą karierę. Mat zyskał sławę między innymi wykonując jednoręczne akrobacje oraz słynne Backflip Tsunami. Jest też posiadaczem rekordu świata w wysokości skoku na motocyklu. Podniósł swojego FMX-a na imponującą wysokość 11 metrów.

Inne osiągnięcia Rebeaud to Mistrzostwo Świata FIM w klasie FMX w 2005 roku, zwycięstwo w FMX Night of the Jumps Tour, wygrana Red Bull X-Fighters World Tour 2008 oraz srebrny medal 14. Igrzysk X-Games. Co ciekawe, Mat, bohater filmu Swatch Catch the Moment Portrait z 2009 roku, nie posiada prawa jazdy na standardowy motocykl.

 

Mat Rebeaud - New Gent Wonder Zebra (SUOZ703)

 

Śmiały i nieustraszony design New Gent Wonder Zebra (SUOZ703) ma klimat przepełnionych adrenaliną i emocjami sportów ekstremalnych. Czarne paski biegną w poprzek pomarańczowej tarczy, koperty zegarka i silikonowego paska. Ten model jest absolutnie odjazdowy i dziki! Sugerowana cena detaliczna zegarka to 210 zł.

Mat Rebeaud o Kolekcji Sportowej Swatch:

- Projekt zegarka nawiązuje do mojego motocykla FMX. Takie same są kolory - pomarańczowy i czarny. Lubię to połączenie. Zabawa i agresywny styl w jednym. Taki jest duch mojego motocykla i taki jest styl mojego zegarka. Współpraca ze Swatch układała się wspaniale. Swatch pozwolił mi stworzyć zegarek, o którym marzyłem. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę jeździć w barwach Swatch Proteam.

Courtney Conlogue

Surferka, urodzona w 1992 roku, mieszka na stałe w Kalifornii. Pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie dużo sukcesów. Z cenionych, międzynarodowych imprez w Australii, Francji i Hiszpanii przywiozła wiele złotych, srebrnych i brązowych medali. Nic dziwnego, zważywszy, że pierwsze kroki na desce stawiała podczas wakacji z rodziną, w Meksyku, kiedy miała zaledwie 4 lata! Courtney ma doskonałą technikę - wyszkoloną przez jej matkę Tracey. Jest także bardzo sprawna. Poza surfingiem jeździ na desce, na rowerze górskim oraz trenuje sztuki walki. Courtney jest aktywnym członkiem Surf Aid International, a swoją kreatywnością mogłaby obdzielić kilka osób. W wolnych chwilach pisze, maluje i robi zdjęcia.

Dynamiczna różowa tarcza New Gent Wonder Drift (SUOZ706) ciekawie kontrastuje z tłem w odcieniu eleganckiego brązu. Brązową kopertę z plastiku i silikonowy pasek zdobią linie imitujące słoje drewna w nieco jaśniejszym kolorze. Sugerowana cena detaliczna - 210 zł.

 

Courtney Conlogue - New Gent Wonder Drift (SUOZ706)

 

Courtney Conlogue o Kolekcji Sportowej Swatch:

- Intensywnie rozmyślałam nad wzornictwem mojego zegarka. Chciałam pokazać, co kocham i zawrzeć to w formie, która będzie dostępna dla każdego. Chciałam, by w zegarku była odrobina radości, którą ja sama odczuwam nosząc go. Siedziałam w fotelu i rozglądałam się po pokoju  poszukiwaniu wzorów i rzeczy, które mogły zainspirować powstanie oryginalnego i zabawnego czasomierza. Mój wzrok zatrzymał się na drewnianej podłodze mojego pokoju. Zrobiłam kilka szkiców drewna i uznałam, że wzór słojów będzie idealny. To wyrazista faktura, ale prosta i nie męcząca dla oczu. W ten sposób zegarek wyraża moją miłość do naturalnych materiałów. Następnie pozostało mi trochę ożywić projekt, stąd kolorowa tarcza. Jestem super zadowolona, że mogłam przygotować przedmiot, który może służyć każdemu. Mam nadzieje, że rezultat spodoba się ludziom tak bardzo, jak mnie samej.

Kassia Meador

Urodzona 1982 roku surferka z Kalifornii jest uważana za królową fal. Kassia ma także inne talenty. Jest popularną modelką, artystką, fotografką i projektantką strojów kąpielowych, docenianych przez kobiety z całego świata ze względu na styl i wygodę. Przygodę z morzem i surfingiem Kassia rozpoczęła w wieku 15 lat. Dziś specjalizuje się w pływaniu na klasycznej długiej desce i w tej dyscyplinie jest uważana za prawdziwą mistrzynię. Potwierdzają to liczne tytuły, które zgromadziła w ciągu swojej sportowej kariery. Kiedy nie startuje, Kassia stara się pomagać innym. Jest ambasadorem wielu akcji i fundacji dobroczynnych.

 

Kassia Meador - New Gent Wonder Inspiration (SUOZ141)

 

Naładowany akcją zegarek New Gent Wonder Inspiration (SUOZ141) pokrywa fantastyczny, wielokolorowy obrazek przedstawiający przedrukowane ujęcia z klasycznego filmu o surfingu. Swatch Kassii jest adresowany do ludzi, którzy, tak jak ona, nie potrafią długo siedzieć bezczynnie. Sugerowana cena detaliczna zegarka to 210 zł.

Kassia Meador o Kolekcji Sportowej Swatch:

- Poprzez zegarek chciałam wyrazić moją miłość do surfingu i fotografii. Jako środek przekazu wybrałam film. Konkretny kadr z jednego z moich ulubionych obrazów o tej wspaniałej dyscyplinie sportu. Owinięcie zegarka taśmą filmową spowoduje, że ta scena przetrwa na zawsze!

Coco Ho

Urodzona w 1991 roku, w Stanach Zjednoczonych, Coco Ho, mieszka na wyspie Oahu, na Hawajach. Pochodzi z rodziny uchodzącej na Hawajach i poza nimi za prawdziwą surferską arystokrację. Jest córką Mike'a Ho, siostrą Masona Ho oraz bratanicą Derricka Ho. Pomimo silnych surferskich korzeni Coco udało się wypracować swój własny, unikalny, ale uniwersalny styl pływania na desce, wyróżniający ją wśród rówieśników. W 2009 roku, młoda surferka została wyróżniona prestiżowym tytułem Debiutantki Roku, a w 2011 roku, zdobyła eksponowane 6 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w ASP World Tour.

 

Coco Ho - New Gent Wonder Tube (SUOZ143)

 

Także w ubiegłym roku, Surfer Magazine wybrał ją na drugą najpopularniejszą surferkę roku. Obiektywy fotografów i kamerzystów bardzo lubią Coco. Wystąpiła w kilku udanych filmach o swojej ukochanej dyscyplinie. Kiedy nie jest w wodzie, lub przed kamerami, uwielbia ćwiczenia na siłowni, tenis i taniec. Utrzymuje kontakt z przyjaciółmi na całym świecie poprzez media społecznościowe, gdzie prowadzi popularne profile.

Niebieski horyzont! New Gent Wonder Tube (SUOZ143) przywodzi na myśl niebieskie niebo lub niebieskie morze stanowiące tło najbardziej udanych dni na nartach, czy na desce. Wspaniała jasnoniebieska tarcza i poprzecinany nieregularnymi prążkami silikonowy pasek kojarzą się jednoznacznie pozytywnie. Ten model jest jak wdech świeżego powietrza. Sugerowana cena detaliczna to 210 zł.

Coco Ho o Kolekcji Sportowej Swatch:

- Uwielbiam zegarki Swatch. Ich design jest prosty i są takie kolorowe! Chciałam, by mój zegarek miał jakiś wyrazisty wzór, a paski zebry zawsze były jednym z moich ulubionych motywów. Wspaniale pracowało mi się z zespołem Swatch - byli otwarci na moje pomysły i połączenia kolorów. Świetnie się bawiłam!

 

 

 

 

 

Swatch
210 PLN
Tagi: