Grand Prix de Monaco Historique Chrono - sportowy zegarek dla dżentelmena

09.04.2014 12:05

Chopard ma już wieloletnie i sprawdzone związki z rajdami zabytkowych samochodów. Nie inaczej jest z najnowszym produktem marki - modelem nawiązującym, nie tylko swoją nazwą, do rajdu Grand Prix de Monaco Historique. Agresywne, żółte akcenty, sportowe paski i tytanowa koperta to dynamiczne wyróżniki tegoż modelu - Grand Prix de Monaco Historique Chrono 2014.

 

Grand Prix de Monaco Historique Chrono 2014

 

Już siódmy rok z rzędu Chopard jest sponsorem i oficjalnym chronometrażystą rajdu Grand Prix de Monaco Historique. Tradycyjnie, co rok w związku z tym wydarzeniem  prezentowany jest nowy zegarek, nawiązujący swoją stylistyką do tego znanego wyścigu oldtimerów.

 

Grand Prix de Monaco Historique Chrono 2014

 

Tym razem Chopard prezentuje model w całkowicie odmiennej od dotychczasowych kolorystyce. Dominuje jaskrawożółty kolor elementów odczytu odpowiadających za pomiar krótkich odcinków czasu, stoper jest przeniesiony na zewnątrz i jako pierwszy zwraca uwagę miłośników czasomierzy.

 

Grand Prix de Monaco Historique Chrono 2014

 

Tytanowa koperta ma średnicę 44,5 mm, przyciski stopera nawiązują do tłoków silnika, a koronka tradycyjnie posiada wygrawerowaną kierownicę klasycznego sportowego samochodu. Dekiel jest pełny, z wygrawerowanym logotypem Automobile Club de Monaco. Do wersji zegarka ze skórzanym paskiem Chopard montuje pasek "rally", druga opcja to popularny ostatnio parciany pasek w stylu Nato.

 

Grand Prix de Monaco Historique Chrono 2014

 

Jak na sportowy zegarek z konotacjami rajdowymi przystało, zegarek posiada certyfikat chronometru, potwierdzający dokładność działania. Mechanizm z automatycznym naciągiem legitymuje się rezerwą chodu 44 godziny. Wodoszczelność jest na poziomie 10 ATM, czyli w sam raz dla codziennego, także sportowego użytkowania. Trzeba obiektywnie przyznać, że model ad 2014 prezentuje się niezwykle młodzieńczo, co zapowiada na przyszłość jeszcze odważniejsze koncepcje wzornicze Choparda.

tekst: Filip Szymaniak

 

 

 

 

 

 

 

e-zegarki.info.pl