John Travolta zaprezentował w Moskwie nowy zegarek Breitling Navitimer 01

15.11.2010 17:07

Pod koniec października, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w moskiewskim hotelu Park Hyatt, John Travolta zaprezentował nowy chronograf Breitling Navitimer 01. Hollywoodzki gwiazdor firmuje swoim nazwiskiem tę szwajcarską markę luksusowych zegarków od 2005 roku.

 

 

Zawód: aktor, powołanie: pilot

John Travolta jest nie tylko aktorem o wielu twarzach, ale także niezrównanym pilotem i miłośnikiem awiacji. To właśnie miłość do samolotów połączyła go z firmą Breitling.

Już jako młody chłopak z New Jersey John Travolta marzył o lataniu, obserwując samoloty przecinające niebo nad Nowym Jorkiem. W wieku 16 lat John zaczął pobierać lekcje pilotażu, przeznaczając na swoją pasję pierwsze aktorskie gaże. Licencję pilota zdobył mając lat 19. Dziś na swoim koncie ma ponad 5000 wylatanych godzin i podróżuje po świecie za sterami własnego samolotu pasażerskiego, Boeinga 707.

 

 

John Travolta uzyskał uprawnienia do pilotowania ośmiu typów samolotów, w tym także odrzutowca Boeing 747-400 zwanego potocznie Jumbo Jetem. Aktor korzysta z prywatnego pasa startowego wybudowanego przy swojej rezydencji w Ocala na Florydzie. Mogą na nim lądować nawet ogromne Jumbo Jety. W pełni wyposażony terminal obsługujący samoloty aktora ma bezpośrednie połączenie drogowe z posiadłością. Na konferencję prasową w Moskwie gwiazdor przyleciał oczywiście własnym samolotem.

 

 

Navitimer - najlepszy dla pilotów

Navitimer miał swoją premierę w roku 1952, błyskawicznie zdobywając zasłużone uznanie wśród pilotów. Wyposażono go w okrągły suwak logarytmiczny umożliwiający wykonywanie najróżniejszych obliczeń związanych z nawigacją lotniczą, tj. średniej prędkości lotu, przebytego dystansu, zużycia paliwa, tempa wznoszenia lub opadania, przeliczania jednostek z mil na kilometry bądź mile morskie, itp.

 

 

Navitimer, oficjalnie rekomendowany przez Towarzystwo Lotnicze AOPA zrzeszające właścicieli samolotów i pilotów z całego świata, jest jednym z najlepiej rozpoznawanych modeli marki Breitling, obiektem pożądania miłośników lotnictwa na całym świecie. Nie dziwi zatem, że wielki pasjonat pilotażu - John Travolta - zawsze ma na nadgarstku ten właśnie model.

 

 

Navitimer 01 - seria limitowana zegarków

Breitling właśnie wprowadził na rynek pierwszy Navitimer wyposażony w mechanizm chronografu pochodzący z własnej manufaktury. Zegarek dostępny będzie w dwóch opcjach: 2000 egzemplarzy wykonanych zostanie ze stali, 200 zaś w czerwonym złocie.

 

 

Navitimer Caliber 01 ma nieco większą kopertę z transparentnym deklem, przez który podziwiać można pracę "serca" czasomierza. Miłośnicy marki z logo w kształcie uskrzydlonego B, zapaleni kolekcjonerzy chronografów mechanicznych i pasjonaci lotnictwa z niecierpliwością wyczekiwali premiery tego wyrafinowanego modelu.

Breitling Navitimer 01 Limited będzie niebawem dostępny w wybranych salonach Apart.

 

 

 

Apart
28140 PLN