Kwadratowe Koło. Nowe modele marki Maurice Lacroix

03.07.2014 12:02

Jakkolwiek, z punktu widzenia logiki określenie "kwadratowe koło" wydaje się nie mieć sensu, to taką właśnie nazwę nosi kolekcja zegarków linii Masterpiece marki Maurice Lacroix. Trudno też nazwać inaczej charakterystyczną konstrukcję modułu, od którego bierze się powyższe określenie, gdzie zębata rama w kształcie kwadratu, obraca się współpracując z zębatą krzywką przypominającą swoim kształtem trzylistną koniczynę.

 

Maurice Lacroix Roue Carrée Régulateur

 

Rozwiązanie z Kwadratowym Kołem firma Maurice Lacroix po raz pierwszy zastosowała w, cały czas obecnym w ofercie marki, modelu Roue Carrée Régulateur. Jak można wnioskować z samej nazwy tego zegarka, posiada on układ wskazań typu regulator, a w zaznaczonym oknie zębatej ramy pojawiała się aktualna godzina.

 

Maurice Lacroix Roue Carrée Seconde

 

Kolejnymi modelami wykorzystującymi to rozwiązanie są zegarki, pozostające w szeregach kolekcji Masterpiece i noszące nazwę: Roue Carrée Seconde. W tych wzorach, trójkąt wskazujący umieszczony na obracającej się zębatej ramie, pokazuje sekundy upływającego czasu. Na tarczy zegarka dominuje ta właśnie konstrukcja zębatej krzywki i kwadratowej ramy, a poza tym na znajdują się tam także: logotyp marki, wskazanie minut i godzin, oraz wskazówka rezerwy chodu.

 

Maurice Lacroix Roue Carrée Seconde

 

Delikatnie zaznaczone są również indeksy minutowe. W ten sposób marce Maurice Lacroix fantastycznie udało zaakcentować nowe rozwiązanie, bo w standardowym użytkowaniu zegarka, wskazówka sekundowa zwykle służy jego właścicielowi do stwierdzenia, że zegarek pracuje, a nie dla pomiaru upływu sekund. Moduł Kwadratowego Koła, pod tym kątem jest rozwiązaniem doskonałym - bo rzucającym się i cieszącym oko.

 

Maurice Lacroix Roue Carrée Seconde

 

W tym roku, na targach w Bazylei, marka Maurice Lacroix, pokazała kolejne odmiany modelu Roue Carrée Seconde. W przypadku modeli klasycznych - ze srebrzysta i czarną tarczą, zmiana ta polega na wprowadzeniu wyraźnie widocznych indeksów godzinowych. Biorąc pod uwagę powyżej podane - podnoszące ocenę zegarka uwagi, można wnioskować, że wprowadzenie wyraźnie widocznych indeksów nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Rzeczywiście "optyczna waga" modułu "zębatego koła" została zmniejszona. Jednak w takim przypadku, jedynym i najważniejszym sposobem weryfikacji opinii, jest przyjęcie modeli przez klientów, wyrażone zrealizowaną sprzedażą. Warto więc do takiego momentu wstrzymać się z oceną nowych wzorów.

 

Maurice Lacroix Roue Carrée Seconde


Kolejnym tegorocznym modelem jest Masterpiece Scuare Wheel Pink. Czasami można spotkać się z deprecjonującymi niektóre damskie wzory zegarków opiniami, że powstają tylko poprzez zmiany kolorystyczne i dodanie kamieni szlachetnych do męskich modeli. Mimo, że taka właśnie zmiana dotyczy tego modelu zegarka, to czyni ona model Masterpiece Scuare Wheel Pink niezwykle kobiecym, pozostawiając przy nim urok konstrukcji modułu Kwadratowego Koła. Zegarek ten wart jest na pewno szczegółowego opisania.

 

Maurice Lacroix Masterpiece Scuare Wheel Pink

 

Ostatnim wzorem tej rodziny zegarków, jest limitowany do 88 model Masterpiece Scuare Wheel Cube. Jego charakterystycznym elementem jest grafika tarczy, na której w części poza modułem Kwadratowego Koła rozmieszczone są kostki holograficzne.

 

Maurice Lacroix Masterpiece Scuare Wheel Cube

 

Choć zastosowanie produkowanego w nowoczesnej technologii Liga, modułu Kwadratowego Koła, nie wpływa w żaden sposób na dokładność, lub niezawodność zegarków, to niezwykle podnosi ich atrakcyjność wizualną. W dobie renesansu zegarków mechanicznych, gdy aspekt unikatowości i dekoracyjności rozwiązania jest tak istotnym, zegarki te mogą być na pewno być wyróżniającymi się w gronie najbardziej prestiżowych wyrobów.

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

e-zegarki.info.pl
Tagi: