Limitowane zegarki Orient Subaru STI

13.03.2012 14:21

Konsekwentnie, już po raz trzeci, firma Orient sponsoruje dokonania samochodów spod znaku Subaru, przygotowanych przez Subaru Tecnica International (STI) specjalnie do wyścigów samochodowych.

Marka Subaru, właśnie poprzez wydział Subaru Tecnica International, spółki Fuji Heavy Industries, podkreśla swoją dominująca pozycję w klasie seryjnie produkowanych samochodów wyścigowych.

 

 

Szczególnym etapem dla tak przygotowywanych pojazdów jest ADAC Zurich 24h Race. Ten odbywający się w maju każdego roku, 24-godzinny wyścig na torze Nurnburgring w niemieckiej Norymberdze, jest największym wyścigiem wytrzymałościowym na świecie.

W roku 2011 ponad 200 uczestniczących w nim samochodów, sprawdzało kolejne, wprowadzane innowacyjne rozwiązania techniczne i mogło porównać wytrzymałość swoich samochodów na tle konkurencji. W tej 39. edycji majowego rajdu, firma Subaru zaprezentowała się z modelem sedan Impreza WRX STI.

 

 

Model 2011 Subaru STI - Impreza WRX STI prezentuje się doskonale pod względem stylistycznym, a w kwestii prowadzenia i osiągów nie ma sobie równych. Walory zewnętrzne, każdy z nas może ocenić choćby na przedstawionych zdjęciach samochodu, jednak jego prawdziwy potencjał można pokazać jedynie na torze wyścigowym.

Zainspirowana wysiłkami i sukcesami producenta samochodów, firma Orient Watch już trzy lata temu rozpoczęła współpracę sponsorską i po raz kolejny zapewniła zegarki dla kierowców i członków zespołu. Towarzyszące zespołowi STI w 24 godzinnym wyścigu, zegarki Orient były oczywiście poddawane samochodowej próbie, na podstawie której można było ocenić ich funkcjonowanie i trwałość.

 

 

Dzisiaj na rynku pojawia się, limitowana do 5000 sztuk w dwóch modelach, trzecia edycja zegarków Orient, dedykowana tej współpracy. Obydwie wersje elektronicznego, analogowego zegarka Orient x STI 2011 Limited Edition - na skórzanym pasku i metalowej bransolecie, nawiązują detalami swoich elementów i wyglądem do samochodu walczącego na Nurburgringu.

Kolorystyka i stylistyka koperty i całej tarczy zegarka, a szczególnie licznik minut i godzin stopera (na godzinie 6. zegarka) jest zaczerpnięty ze wskaźników deski rozdzielczej samochodu. Wygląd mikrowskaźnika stopera liczącego impulsu 1/20 sekundy jest wyraźnym odwołaniem do turbiny silnika wysokoprężnego, a układ dominujących elementów tarczy - indeksów godzinowych, jest identyczny z doskonale ukształtowanymi felgami kół samochodu.

 

 

Dopełnieniem odwzorowania elementów jest także skórzany pasek, w posiadającym go modelu czasomierza. Czarna skóra z czerwonymi przeszyciami doskonale komponuje się z kolorystyką koperty i tarczy, a będąc równocześnie identyczną z tą, użytą na fotelach i także identycznie obrobioną, świetnie pasuje do samochodowej tapicerki.

Dość mała limitacja produkcji, przy światowym zasięgu zegarków marki Orient, doskonała jakość produktu, przy zachowaniu przystępnej ceny mogą sugerować, że potencjalni nabywcy powinni rozpocząć poszukiwania zegarków już teraz, zaraz po ich premierze na rynku.

 

Orient Subaru STI zegarek z metalową bransoletą (1190 zł) i z paskiem skórzanym (990 zł)

 

tekst: Władysław Meller

 

 

 

 

 

 

e-zegarki.info.pl
990 i 1190 PLN
Tagi: